Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν η συγκεκριμένη "δουλειά" αφορά τη συγκεκριμένη εταιρία που έχει δείξει πολλά δείγματα γραφής όσον αφορά τις συνθήκες εργασίας , τότε ναι μπορείς και παραμπορείς.

Όπως το βλέπει ο καθένας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ ρε παιδιά δε μπορω πολλές φορές ν τους καταλαβω , με τόσα καταστήματα , με τόσο κέρδος , αφού βγάζουν αρκετά γιατί ν πρέπει να φέρονται τόσο άσχημα στους υπαλλήλους τους γιατί ν πρέπει ν θεωρούν τον κόσμο ζώα κ να του πουλάνε τούβλα με σκοπό των πολλαπλασιασμό των κερδών ? Ποσό απληστία ποια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά δε μπορω πολλές φορές ν τους καταλαβω , με τόσα καταστήματα , με τόσο κέρδος , αφού βγάζουν αρκετά γιατί ν πρέπει να φέρονται τόσο άσχημα στους υπαλλήλους τους γιατί ν πρέπει ν θεωρούν τον κόσμο ζώα κ να του πουλάνε τούβλα με σκοπό των πολλαπλασιασμό των κερδών ? Ποσό απληστία ποια ?

Μηπως ετσι βγαινει το κερδος στην τελικη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά δε μπορω πολλές φορές ν τους καταλαβω , με τόσα καταστήματα , με τόσο κέρδος , αφού βγάζουν αρκετά γιατί ν πρέπει να φέρονται τόσο άσχημα στους υπαλλήλους τους γιατί ν πρέπει ν θεωρούν τον κόσμο ζώα κ να του πουλάνε τούβλα με σκοπό των πολλαπλασιασμό των κερδών ? Ποσό απληστία ποια ?

 

το ειπες και μόνος σου, αυτος ειναι ο σκοπός της εταιρίας, τι αλλο σκοπό να είχαν; Τουλάχιστον στην Ελλάδα αυτο το "συστημα" δουλεύεi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κατά καιρούς τα έχω "χώσει" στο πλαίσιο για διάφορους λόγους το "δεν με πήραν, μακάρι να κλείσει" δεν είναι καλό σκεπτικό και ούτε σε τιμά ιδιαίτερα.

Πέρα από το ότι μπορεί σαφώς να υπήρχαν άλλοι με περισσότερα προσόντα, ακόμα και αν δεν σε πήραν γιατί έτσι γουστάρουν δεν μπορεί κανείς να τους την πει. Ιδιωτική εταιρία είναι, προσωπικό εκτός...ΑΣΕΠ παίρνει, άρα κάνει ότι θέλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παίδες καλημέρα, κάθομαι επί ώρες και διαβάζω προσεκτικά ένα ένα τα post από την αρχή έως το τέλος, δυστυχώς υπάρχουν πολλά off topic ποσταρίσματα αλλά μιας και είμαι κι εγώ mod σε διαφορετικό site μπορώ να καταλάβω, τέσπα δεν είναι εκεί το θέμα μας, ψάχνοντας κι εγώ με τη σειρά μου για εργασία βρήκα αγγελία του εν λόγο μαγαζιού προχθές από το kariera.gr, έστειλα βιογραφικό για τη θέση που έλεγαν (πωλητής Η/Υ κτλ.), όντως μετά από 2 μέρες με πήραν τηλέφωνο να πάω τη Δευτέρα (αύριο) για συνέντευξη στη Μαγούλα στα κεντρικά τους, με ρώτησαν μέσω τηλ. κάποια πράγματα, αν έχω δουλέψει γενικά σαν πωλητής κτλ., αν ενημερώνομαι για το σχετικό τομέα, ότι θα είμαι 4ωρος ως εκπαιδευόμενος στην αρχή και έπειτα θα είμαι (αν προσληφθώ) 8ωρος κτλ. κτλ., έπειτα μου είπε για τη συνέντευξη να τα πούμε από κοντά και έτσι θα πάω με το καλό να δούμε τι θα γίνει, επειδή έχω 2 γνωστούς που δουλεύουν ως τεχνικοί στο Πλαίσιο μου είπαν κάποια πράγματα ώστε να πάρω μια ιδέα, βέβαια άλλα μου είπε ο ένας άλλα ο άλλος (αυτός που μου είπε αρνητικά πράγματα ήταν παλιότερος από τον άλλον που μου είπε τα πιο θετικά αλλά παραιτήθηκε πρόσφατα γιατί έγινε κάτι που δε μπήκα στον κόπο να τον ρωτήσω, μάλλον κάτι σαν παρεξήγηση) anyway, το άλλο το παιδί μου είπε θετικά πράγματα και δουλεύει ακόμα εκεί όπως είπα και πριν (πρέπει να δουλεύει χρόνο και), αυτό πάντως για το ότι απολύουν στο 3μηνο η στο 6μηνο μου είπε ότι δεν ισχύει, μάλιστα μου είπε ότι αν κάνεις χαζομάρα τη 1η θα στο συγχωρέσουν κιόλας και καλά δίνοντας σου κι άλλη ευκαιρία, μόνο αν κάποιος είναι τόσο στα φρύδια του θα του την κάνουν "στο γρήγορο". Εγώ βέβαια απλά "συλλέγω" πληροφορίες για να έχω μια άλφα εικόνα γιατί εμπειρία προσωπική δεν έχω ακόμα για την εν λόγο εταιρία, περισσότερα θα σας πω με το καλό από Δευτέρα που θα περάσω και την συνέντευξη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαισιο ειναι ενας κακος εργοδοτης κατα γενικη ομολογια. Απο εκει και περα κρινεις με τα δικα σου κριτηρια τις πληροφοριες που εχεις συλλεξει, ενω παραλληλα διαμορφωνεις τις προσδοκιες σου με βαση την κατασταση που επικρατει στην αγορα αλλα και τα επαγγελματικα σου προσοντα και αποφασιζεις.

Παντως αν μιλαμε για θεση πωλητη απο τη μια οπου και να πας τα ιδια χαλια θα βρεις, απο την αλλη ομως επειδη βρισκεις ευκολουτσικα τετοια δουλεια ισως να ηταν προτιμοτερο να την αναζητησεις καπου αλλου.

 

Οοως και να εχει, στην συνεντευξη πηγαινε ακομα κι αν αποφασισεις να μην πας να δουλεψεις στη συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως αν μιλαμε για θεση πωλητη  επειδη βρισκεις ευκολουτσικα τετοια δουλεια

Δυστυχως αυτο δεν ισχυει. 

Ειδικα αν εισαι ανδρας. Αλλα γενικα, δεν ισχυει, ειναι δυσκολο να βρεις δουλεια πωλητη γιατι ειναι θεση που στα χαρτια δεν απαιτει τιποτα, ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος (ακριβως επειδη δεν απαιτει τιποτα στα χαρτια) και αποτελειται (μεταξυ αλλων) και απο ατομα με τρελη προυπηρεσια απο καταστηματα που εχουν κλεισει ή/και απο ατομα με boobs. 

Sad but true.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφτιλες πραγματικα.

Πηγα για την δευτερη συνενταυξη για την θεση του τεχνικου συναρμολογησης

και ενω ειχα ολα τα προσοντα και με το παραπανω,ελαβα την επομενη μερα ενα email

οτι και καλα το βιογραφικο αλλων υποψηφιων ταιριαζει περισσοτερο για την θεση αυτη.

Μακρια απο αυτη την "εταιρεια".Δεν πρεπει να ασχολειται κανεις.

Οσες φορες εχω στειλει βιογραφικο, με εχουν παρει την επομενη μερα.

Περιεργο ε ? Μακαρι να κλεισει καποια στιγμη.

Αντι να στρουθοκαμηλιζεις νιωθοντας αδικημενος, μαλλον θα πρεπει να προβληματιστεις εστω και λιγο στο τι πηγε λαθος και δεν σε πηραν. Με σκοπο να βελτιωθεις.

Αν θεωρεις οτι ολα ηταν κομπλε και ολοσωστα απο την πλευρα σου, τοτε δεξου οτι στον κοσμο υπαρχουν και καλυτεροι απο εσενα για την συγκεκριμενη δουλεια κι οτι καποιοι απο αυτους διεκδικησαν μαζι σου τη συγκεκριμενη θεση. Επισης θα σε βοηθησει να βελτιωθεις στο μελλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δυστυχώς η εποχή που διανύουμε είναι δύσκολη όπως όλοι ξέρουμε προφανώς, καμιά δουλεία δε θα είναι ούτε εύκολη ούτε πρόκειται να σου χαϊδέψουν τα αυτάκια, είμαι 25 χρονών και δε με πολύ παίρνει να κλείνω και πόρτες γιατί θα πρέπει σιγά σιγά να χτίζω κάποιες βάσεις για το μέλλον, στη προηγούμενη δουλειά που ήμουν έφυγα πάνω στον 1ο μήνα γιατί ήταν ένα τεράααστιο μπουρδ@λο, το μετάνιωσα όμως με τα πολλά για τον λόγο που προανέφερα παραπάνω, δυστυχώς τους περισσότερους δε μας παίρνει για επιλογές και δυστυχώς επίσης θα πρέπει να κάνεις τον μ@λ@κ@ αν θες να βγάζεις έστω ένα χαρτζιλίκι.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

 

Δε μας παίρνει και πρέπει να κάνουμε το μαλάκα, αλλά είναι σα να σκάβουμε τον ίδιο μας το λάκο μακροπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

 

Δε μας παίρνει και πρέπει να κάνουμε το μαλάκα, αλλά είναι σα να σκάβουμε τον ίδιο μας το λάκο μακροπρόθεσμα.

 

 

έτσι ακριβώς είναι ρε αγορίνα αλλά και από την άλλη τι να κάνεις;; να κάτσεις να πεινάσεις;; όχι βέβαια, τουλάχιστον όποτε μπαίνει κάθε μήνα το παραδάκι σου φεύγουν για λίγο η κούραση και οι έννοιες και έχεις άλλο αέρα και άλλη ψυχολογία τι να λέμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε 3 χρόνια που τα 586€ θα έχουν γίνει 386€, το ίδιο θα σου φεύγουν για λίγο η κούραση και οι έννοιες;

 

 

από το να μη δουλεύω καθόλου και να είμαι άφραγκος προφανώς και ναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...