Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, filios filios είπε

Τι εννοεις επιτέλους μπορείς να δουλέψεις browsers..

εννοώ οτι έχει την δύναμη να το κάνει χωρίς να σε εκνευρίσει,(εντάξει και το shield το ίδιο)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, cacau είπε

VPN πως τρέχουμε μέσα από το coreelec αφού μπαίνει κατευθείαν στο Kodi?

Μέσα στο kodi μπαίνει στο πρωτεύων λειτουργικό του tvbox εφόσων τρέξεις το VPN

Το correlec είναι ανεξαρτητο λειτουργικό και θέλει αλλο τρόπο να τρέξεις VPN

Εγω ακολούθω αυτόν τον οδηγό https://www.vpnranks.com/setups/how-to-install-cyberghost-on-kodi/amp/ 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cacau είπε

VPN πως τρέχουμε μέσα από το coreelec αφού μπαίνει κατευθείαν στο Kodi?

δεν εχει καμμια σχεση το android και kodi με το coreelec. το coreelec ειναι αλλο συστημα για αυτο και μπαινει σε καρτα micro sd στο tvbox. στο παρακατω βιντεο θα δεις πως μπαινει το vpn: 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες .Ξεκινάω και γράφω εδώ το θέμα μου γιατί πιστεύω ότι βρίσκομαι στη κατάλληλη ενότητα.Ψαχνω το καλύτερο tv box κάτω απο 100 ευρώ (απ' Ελλάδα ) που να μην παρουσιάζει κολλήματα .Θα του περάσω μόνο kodi.Επισης θα ήθελα να υποστηρίζει και 4κ .Μια ερώτηση προς το τέλος ,για τους γονείς μου (κυρίως για αυτούς θα είναι ) αξίζει το kodi για σειρες-ταινιες ή υπάρχει και τίποτα καλύτερο που και έχει διαφύγει.Φυσικα θέλω κάτι που να μην θέλει αλλαγές ανά μερικούς μήνες γιατί οι γονείς που να ξέρουν πως να φτιάχνουν το kodi απ' την αρχή με ελληνικούς υπότιτλους :P.Ευχαριστω για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες .Ξεκινάω και γράφω εδώ το θέμα μου γιατί πιστεύω ότι βρίσκομαι στη κατάλληλη ενότητα.Ψαχνω το καλύτερο tv box κάτω απο 100 ευρώ (απ' Ελλάδα ) που να μην παρουσιάζει κολλήματα .Θα του περάσω μόνο kodi.Επισης θα ήθελα να υποστηρίζει και 4κ .Μια ερώτηση προς το τέλος ,για τους γονείς μου (κυρίως για αυτούς θα είναι ) αξίζει το kodi για σειρες-ταινιες ή υπάρχει και τίποτα καλύτερο που και έχει διαφύγει.Φυσικα θέλω κάτι που να μην θέλει αλλαγές ανά μερικούς μήνες γιατί οι γονείς που να ξέρουν πως να φτιάχνουν το kodi απ' την αρχή με ελληνικούς υπότιτλους :P.Ευχαριστω για το χρόνο σας.

Μην αγοράσεις tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

Μην αγοράσεις tv box.

γιατί?Δεν ειναι smart η τηλεόραση που έχουν και θα ήθελα να την κάνω smart.Πες μου σε παρακαλώ γιατί δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jerry banana είπε

γιατί?Δεν ειναι smart η τηλεόραση που έχουν και θα ήθελα να την κάνω smart.Πες μου σε παρακαλώ γιατί δεν αξίζει.

κοίτα υπάρχουν κι'αλλες εφαρμογές εκτός απο το kodi ποιο εύκολες για ταινίες και σειρές(stremio,morph tv,κτλ),άλλα kodi για κάποιον που δεν ξέρει τα βασικά, δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aristidis540 είπε

κοίτα υπάρχουν κι'αλλες εφαρμογές εκτός απο το kodi ποιο εύκολες για ταινίες και σειρές(stremio,morph tv,κτλ),άλλα kodi για κάποιον που δεν ξέρει τα βασικά, δύσκολα.

Δηλαδή τι προτείνεις οτι είναι το πιο εύκολο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jerry banana είπε

Δηλαδή τι προτείνεις οτι είναι το πιο εύκολο ?

Έγω προτείνω να πάρεις tv box.

Στο kodi μην βάλεις έτοιμο builds αλλά 5-6 πρόσθετα με ταίνιες,σειρές που παίζουν καλά τώρα,αποκλείεται να αστοχήσουν ολα μαζί η να σταματήσουν να ενημερώνονται.

Οταν επισκέπτεσαι τους γονεις σού μπορείς να ελέγχεις ποια πρόσθετα αστόχησαν να τα καταργήσεις και να βάζεις άλλα ενεργά στην θέση τους.Είναι υπόθεση 10-15 λεπτών

Το παρακάτω θα σε βοηθησει και ανανεώνεται οταν πρέπει

https://www.pcsteps.gr/327896-ελληνικοί-υπότιτλοι-στο-kodi-αναζήτηση/#i-2

Κανε εγκατάσταση όλους τους διαθέσιμους Ελληνικούς υπότιτλους και κάνε τις ρυθμίσεις που χρειάζονται

https://www.pcsteps.gr/321439-kodisteps-πλήρης-οδηγός-των-κορυφαίων-νέων-add-on/

Καλό θα ήταν να προσθέσεις και το real debrid.Θέλει κάποια χρήματα αλλα πολύ λίγα σε σχέση με αυτά που σου προσφέρει θα δείς τεραστια διαφορα.

https://www.pcsteps.gr/271516-kodisteps-2/

Η ενεργοποίηση των πηγών είναι παιχνιδάκι,απλά παρε ένα ποντίκι να  κάνεις την δουλεία σου.

Αν θέλεις εκτος απο το kodi κάνε εγκατάσταση όποια αλλη υπηρεσια με ταινιες,σειρές δεν πειράζει να τις εχεις όλες.

Εγω περιμένω απο μερα σε μερα το tv box που γράφω λίγο πιο πάνω,έρχεται απο Ιταλία

Κοστίζει πολύ κοντα στα χρήματα που δίνεις θα σου ερθει γρήγορα και πιστευω ότι άξιζει τα λεφτά του.

Το netfix είναι εύκολη λύση για τους γονείς.Ψάξου λίγο ισως το βρείς και φθηνότερο....

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από filios filios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα παιδιά. Λίγη βοήθεια παρακαλώ γιατί είμαι άσχετος με το θέμα. 

  Βλέπω παραπάνω κάποια link για οδηγίες του kodi. Αυτά αφορούν και streaming σε αγώνες ελληνικού πρωταθλήματος; Ή μόνο για ταινίες;

  Σκέφτομαι να πάρω tv box. Έχω εφαρμογή στο κινητό για streaming αγώνων, όχι μέσω playstore. Θα μπορώ να την κατεβάσω σε tv box? Γενικά κατεβαίνουν ότι εφαρμογές θέλει κανείς; 

  Επίσης έχω neflix αλλά η τηλεόραση μου δεν είναι hd, οπότε δεν έχει νόημα το Netflix HD. Η εφαρμογή όμως παίζει σε όλα τα Tv box. Απ' ότι κατάλαβα το Xiaomi το προτείνεται για netflix HD όχι netflix γενικά, σωστά; 

  Ότι εφαρμογές έχω κατεβάσει στο κινητό για Online ταινίες όλο και κάποιο θέμα έχουν. Υπάρχει σχετικό thread να ψαχτώ; Τώρα μου πρότειναν το Onlinemovie.one αλλά δεν το δοκίμασα ακόμη. 

   Τέλος επειδή αν το πάρω απόφαση δε πρόκειται να μπω στη διαδικασία να περιμένω πολύ, υπάρχει κάτι αξιόπιστο στην ελληνική αγορά; Ιδανικά και κάποιο μαγαζί που θα μπορεί και να το σετάρει με τις απαραίτητες εφαρμογές. 

   ...τελικά στο παλικάρι παραπάνω που το θέλει για τους γονείς του δεν προτείνατε κάτι.  Εγώ αν και δε το θέλω για τους γονείς μου δεν είμαι πολύ εξοικειωμένος με add-on, συνεχή update κλπ.

  Έχω κακομάθει με το λεγόμενο "κουτί" που τε έχει όλα έτοιμα σε μενού αλλά θέλω να κόψω τη συνδρομή. 

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, orfilipp είπε

  Καλησπέρα παιδιά. Λίγη βοήθεια παρακαλώ γιατί είμαι άσχετος με το θέμα. 

  Βλέπω παραπάνω κάποια link για οδηγίες του kodi. Αυτά αφορούν και streaming σε αγώνες ελληνικού πρωταθλήματος; Ή μόνο για ταινίες;

  Σκέφτομαι να πάρω tv box. Έχω εφαρμογή στο κινητό για streaming αγώνων, όχι μέσω playstore. Θα μπορώ να την κατεβάσω σε tv box? Γενικά κατεβαίνουν ότι εφαρμογές θέλει κανείς; 

  Επίσης έχω neflix αλλά η τηλεόραση μου δεν είναι hd, οπότε δεν έχει νόημα το Netflix HD. Η εφαρμογή όμως παίζει σε όλα τα Tv box. Απ' ότι κατάλαβα το Xiaomi το προτείνεται για netflix HD όχι netflix γενικά, σωστά; 

  Ότι εφαρμογές έχω κατεβάσει στο κινητό για Online ταινίες όλο και κάποιο θέμα έχουν. Υπάρχει σχετικό thread να ψαχτώ; Τώρα μου πρότειναν το Onlinemovie.one αλλά δεν το δοκίμασα ακόμη. 

   Τέλος επειδή αν το πάρω απόφαση δε πρόκειται να μπω στη διαδικασία να περιμένω πολύ, υπάρχει κάτι αξιόπιστο στην ελληνική αγορά; Ιδανικά και κάποιο μαγαζί που θα μπορεί και να το σετάρει με τις απαραίτητες εφαρμογές. 

   ...τελικά στο παλικάρι παραπάνω που το θέλει για τους γονείς του δεν προτείνατε κάτι.  Εγώ αν και δε το θέλω για τους γονείς μου δεν είμαι πολύ εξοικειωμένος με add-on, συνεχή update κλπ.

  Έχω κακομάθει με το λεγόμενο "κουτί" που τε έχει όλα έτοιμα σε μενού αλλά θέλω να κόψω τη συνδρομή. 

Εγώ του πρότεινα το  Beelink king  λίγο ποιό πάνω προτείνονται αλλά tv box.

Εαν δεν πάρουμε λιγο τα πράγματά στα χέρια μας μια ζωή θα ψάχνουμε.

Τα περισσότερα κινέζικα έχουν πια αξιόλογα  tv box σε Ευρωπαϊκές αποθήκες που θα έρθουν σε λίγες ημέρες.

Καλο είναι να αποκτηθεί tv box με κάποιες καλές δυνατότητες ΠΑΡΆ ένα τυχαίο που απλά θα είναι σεταρισμένο.

Δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα περισσότερο από αυτό που θα κάνουμε εμείς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, filios filios είπε

Εγώ του πρότεινα το  Beelink king  λίγο ποιό πάνω προτείνονται αλλά tv box.

Εαν δεν πάρουμε λιγο τα πράγματά στα χέρια μας μια ζωή θα ψάχνουμε.

Τα περισσότερα κινέζικα έχουν πια αξιόλογα  tv box σε Ευρωπαϊκές αποθήκες που θα έρθουν σε λίγες ημέρες.

Καλο είναι να αποκτηθεί tv box με κάποιες καλές δυνατότητες ΠΑΡΆ ένα τυχαίο που απλά θα είναι σεταρισμένο.

Δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα περισσότερο από αυτό που θα κάνουμε εμείς.

  Ευχαριστώ για την απάντηση. 

  Λύσε μου σε παρακαλώ την απορία για το netflix. Παίζει κανονικά σε όλα τα tv box και απλώς θες για το HD Xiaomi?

  Επίσης λοιπες εφαρμογές κατεβαίνουν κανονικά στο box που λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, orfilipp είπε

  Ευχαριστώ για την απάντηση. 

  Λύσε μου σε παρακαλώ την απορία για το netflix. Παίζει κανονικά σε όλα τα tv box και απλώς θες για το HD Xiaomi?

  Επίσης λοιπες εφαρμογές κατεβαίνουν κανονικά στο box που λες; 

Σωστά.

Ναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...