Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά  χαρά  κοιτάω  για ένα  tv box η τηλεόραση  μ είναι  samsung  smart tv αλλά έχει  λίγες δυνατότητες και είναι  αργεί σκέφτομαι  για το xiaomi mi box s θα ήθελα  να ρωτήσω μπορώ να του βάλω nordvpn για netflix  και συνδέεται  με την alexa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς. ΙPTV στο 99% των περιπτωσεων. Προσωπικα ακομα κ για iptv μόνο, android tv box θα προτιμουσα και παλι για τα επιπλεον χαρακτηριστικα που μου προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το Shield TV το κυλινδρικό για πρώτο μου μποξάκι επειδή μου γυάλισε που είναι ντιζαϊνάτο (lol) συν ότι το βρήκα σε προσφορά ημέρας στο Amazon.
Όμως, από ό,τι συνειδητοποίησα, δεν έχει και πολύ νόημα η αγορά android box όταν έχεις τηλεόραση με καλό επεξεργαστή και είσαι συνδρομητής στο Netflix.. Γι' αυτό λέω να το επιστρέψω στο Amazon όσο είναι καιρός, εκτός αν το θέλει κανείς από το γκρουπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Balrog είπε

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το Shield TV το κυλινδρικό για πρώτο μου μποξάκι επειδή μου γυάλισε που είναι ντιζαϊνάτο (lol) συν ότι το βρήκα σε προσφορά ημέρας στο Amazon.
Όμως, από ό,τι συνειδητοποίησα, δεν έχει και πολύ νόημα η αγορά android box όταν έχεις τηλεόραση με καλό επεξεργαστή και είσαι συνδρομητής στο Netflix.. Γι' αυτό λέω να το επιστρέψω στο Amazon όσο είναι καιρός, εκτός αν το θέλει κανείς από το γκρουπ.

 

αδελφε ... 
καλοκαιρακι ειναι ... 
ολο και κανα εξοχικο θα πας ... 
θα σου χρησιμεψει ... 

εγω εχω αγορασει ενα προτζεκτορα (κινεζια) των 150 ευρω 
πανι αλλα 100 ευρω ... 
και τα βραδια την βγαζουμε ταρατσα με προβολες ! 

 

κρατα το .. ειδικα αν το πηρες φτηνα ! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εσύ είσαι άρχοντας όπως τα περιγράφεις! Δυστυχώς δεν παίζει εξοχικό, ούτε ταράτσα :D
Έχω μια CX αγορασμένη με τις φετινές προσφορές, για να βλέπω καμιά ταινία στη χάση και στη φέξη. Το shield το πήρα κυρίως για το upscaling που κάνει σε 1080p περιεχόμενο. Αλλά δεν με κάλυψε, μου φάνηκε ότι έβγαζε πολλά artifacts και δεν είδα διαφορά με το upscaling της τηλεόρασης. Με βλέπω να δοκιμάζω madVR στον υπολογιστή. Αλλά πρέπει να αλλάξω κάρτα γιατί η quadro που έχω τώρα βγάζει μόνο DP 1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το madVR θεωρείται το gold standard για upscaling. Η καλύτερη λύση βέβαια είναι να μην έχεις καθόλου επεξεργασία. Γι' αυτό ώρες-ώρες μετανιώνω που δεν κράτησα την 1080p TV...

(Balrog frame upscaled with EVR-CP vs madVR)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/6/2021 στις 6:29 ΜΜ, phanispal είπε

Το Mi Box S τον τελευταίο καιρό μου τα έχει πρήξει με τα crashes/reboots.

Τι διάολο γίνεται με αυτό το πράγμα;

Εγώ εγκατέλειψα την προσπάθεια. Μου κάνει εντύπωση που σε κάποιους δουλεύει άψογα και σε άλλους έχει αυτό το θέμα, σαν να είναι μια παρτίδα συσκευών μόνο που να έχει αυτό το πρόβλημα.

(Αναφέρομαι πάντα στην εφαρμογή της Cosmote TV, μόνο εκεί κάνει crash/reboot)

Επεξ/σία από Giama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Giama είπε

Εγώ εγκατέλειψα την προσπάθεια. Μου κάνει εντύπωση που σε κάποιους δουλεύει άψογα και σε άλλους έχει αυτό το θέμα, σαν να είναι μια παρτίδα συσκευών μόνο που να έχει αυτό το πρόβλημα.

(Αναφέρομαι πάντα στην εφαρμογή της Cosmote TV, μόνο εκεί κάνει crash/reboot)

Εχω την εντυπωση οτι κανει σε ολους αλλα με διαφορετικη συχνοτητα αναλογα την περιπτωση και το μποξακι.

Δεν εχω βρει ομως καποιο μεσο,και εχω δοκιμασει την εφαρμογη Cosmote tv και σε Android tv,WebOs tv,κινητο,browser σε windows,που να μην κολλαει καποιες φορες κατα την λειτουργια της. 

.Απλα οι αλλες συσκευες πολυ σπανια κρασαρουν και επανεκινουν στα καλα καθουμενα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...