Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Τα συγκεκριμένα και τα δύο είναι φθηνά στην Ελλάδα , δεν υπάρχει λόγος να τα παραγγείλεις από Ευρώπη και να περιμένεις. 

Όχι εννοώ αν υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτά απο εξωτερικό που αξίζει να κοιτάξω. Αλλιώς χτυπάω το max λογικά. Σε ευχαριστώ για το χρόνο και τις υποδείξεις σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Netflix μόνο SD , σαν λογισμικό και επεξεργαστική ισχύ όμως , έργο τέχνης. Την Ugoos αντιγράφουν όλοι οι Ρώσοι.

Aυτο: https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT-King-PRO-S922X-H-Android-9-0-TV-BOX-4GB-64GB-Dolby-DTS-420820.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό box ισάξιο του Ugoos σε επιδόσεις , από λογισμικό όμως πολύ πίσω σε σχέση με τον πραγματικό βασιλιά.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lazaoy είπε

Καλύτερο λογισμικό το προηγούμενο, πριν σου απάντησαν ότι οι Ρωσοι την Ugoos αντιγράφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 3:55 ΜΜ, Giama είπε

Ευχαριστώ, έχω το ίδιο box και είναι στο συρτάρι εδώ και 3 χρόνια περίπου, αν το αναστήσω όλο και κάποια χρήση θα του βρω.

Μια ερώτηση: Είναι unrooted αν καταλαβαίνω καλά, έτσι δεν είναι; Λογικά έτσι θα παίξει και Cosmote TV χωρίς πρόβλημα.

Ναι είναι unrooted, δεν ξέρω αν παίζει cosmote tv. Επίσης στο ίδιο box τρέχει coreelec 9.2.8 από SD. Με το reboot to libreelec η εναλλαγή μεταξύ των δύο είναι απλή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2021 στις 9:54 ΠΜ, makis1024 είπε

Ξεκίνα το διάβασμα , όπου κολλήσεις ρωτάς.

https://slimboxtv.ru/glavnaya/10-4-a95x-f3-a95x-f3-air-a95x-f3-slim/

Tο A95X F3 Air βγαίνει με Mediathek ή Realtek wifi Bluetooth chip και μια έκδοση με wifi WT6354. Στο κάθε ένα αναλογεί διαφορετική Slimbox Rom.

Επιπλέον θα χρειαστείς license secure boot που το βάζεις στην διαδρομή που σου λέει και θα χρειαστείς και Passwort bin file. 

 

Πηρα κι εγω αυτο το μποξακι και αρχισα να το σκαλιζω παροτι η αρχικη rom  φαινεται μια χαρα σε αποκριση προς το παρον.

Το προβλημα που εχω ειναι οτι μολις εγκαθιστω το burning tool 3.1.0 και φτιαχνω μεσα στο C:\Program Files (x86)\Amlogic\Aml_Burn_Tool\V3\ ενα φακελο license και βαζω μεσα το αρχειο  SECURE_BOOT_SET που κατεβασα απο το παραπανω link ,  το προγραμμα δεν το αναγνωριζει (δεν το δειχνει δεξια στη μεση που λεει key(overwrite) - οπως στο  tutorial του SlimHouse).

Κατι δεν κανω σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα,

εχω στην κατοχή μου ενα mecool km9 (οχι το pro) το οποίο μου έχει έρθει με android 8.1.

Βλέπω εχει cpu:Amlogic S905X2 Quad core ARM Cortex-A53 CPU

η ερώτηση είναι μπορώ να βάλω οποιαδήποτε αναβάθμιση πχ απο aidan για s905x2 η κάποια ειδική;

και τέλος η χρήση που του έκανα μεχρι τώρα ήταν kodi ενω απο τώρα θα θέλω και για iptv, θα μπορει να ανταποκριθεί ως μηχάνημα ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2021 στις 10:04 ΜΜ, makis1024 είπε

Το ubt 2.2.0 δουλεύουμε....

Ευχαριστω για την απαντηση , αλλα δυστυχως ουτε με αυτη την εκδοση το εμφανιζει και σιγουρα βαζω το σωστο αρχειο στο σωστο φακελο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φάκελος license είναι στην σωστή διαδρομή; Κατευθείαν στον C που έχεις το λειτουργικό των Windows ,  driver έχεις εγκαταστήσει με απενεργοποίηση ψηφιακής υπογραφής; Το ubt το ανοίγεις σαν διαχειριστής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...