Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

c:\ Program Files (x86) \ Amlogic \ USB_Burning_Tool \ license οπως λεει στις οδηγιες

Drivers ακριβως ετσι εγκατασταθηκαν και ubt σαν διαχειριστης.

Επεξ/σία από swatsquadgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την Rom την έχεις αποσυμπιέσει σε image; File => import image ( της Rom) => View=> Passwort bin file και δώσε φωτογραφία από το ubt 2.2.0 με φορτωμένο image της Rom και εφόσον έχεις βάλει το Passwort bin file. Το key overwrite το βγάζει εφόσον έχεις φορτώσει το image της Rom στο ubt αλλιώς ποιό Key overwrite να εκτελέσει;

Πατάς start , έχεις συνδέσει USB στον υπολογιστή , κρατάς reset button πατημένο ( βάζεις USB καλώδιο στην θύρα USB 2 του Box )  όταν ξεκινήσει το κάψιμο αφήνεις το reset button , USB θύρα 2 όχι την μπλε USB θύρα 3 , περιμένεις να φτάσει 100% με successful flash και τραβάς τo USB από το Box. Τέλος , καλή επιτυχία.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, makis1024 είπε

Την Rom την έχεις αποσυμπιέσει σε image; File => import image ( της Rom) => View=> Passwort bin file και δώσε φωτογραφία από το ubt 2.2.0 με φορτωμένο image της Rom και εφόσον έχεις βάλει το Passwort bin file. Το key overwrite το βγάζει εφόσον έχεις φορτώσει το image της Rom στο ubt αλλιώς ποιό Key overwrite να εκτελέσει;

Πατάς start , έχεις συνδέσει USB στον υπολογιστή , κρατάς reset button πατημένο ( βάζεις USB καλώδιο στην θύρα USB 2 του Box )  όταν ξεκινήσει το κάψιμο αφήνεις το reset button , USB θύρα 2 όχι την μπλε USB θύρα 3 , περιμένεις να φτάσει 100% με successful flash και τραβάς τo USB από το Box. Τέλος , καλή επιτυχία.

Ακριβως αυτα κανω , αλλα συνεχιζω να μην το βλεπω

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανες εγκατάσταση του UBT σου πέταξε κανένα παράθυρο install WorldCup driver ; Αν δεν θυμάσαι , απεγκατάσταση του UBT και ξανά εγκατάσταση και δες το συγκεκριμένο θέμα με το WorldCup. Μου φαίνεται θέμα drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι εκανε με επιτυχια την εγκατασταση του  driver  και μαλιστα το αναγνωριζει οταν το συνδεω με  usb . Απεγκατεστησα το UBT και το εγκατεστησα σε αλλο path , τιποτα .

Με sd καρτα δεν μπορω να κανω την εγκατασταση ?

 

Untitled.png

Επεξ/σία από swatsquadgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tidal και Spotify σε ποια κουτιά παίζουν σωστά.

Το Tidal Master πάντως παίζει ότι να ναι και όπως να ναι. ΄Πότε πάει στο επόμενο τραγούδι πότε όχι. Δεν φαίνεται στις συσκευές μου μέσω της ιστοσελίδας.

Το spotify τα πάει καλύτερα αφού η εφαρμογή του Android  ελέγχεται και συγχρονίζει από τον υπολογιστή ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, swatsquadgr είπε

ναι εκανε με επιτυχια την εγκατασταση του  driver  και μαλιστα το αναγνωριζει οταν το συνδεω με  usb . Απεγκατεστησα το UBT και το εγκατεστησα σε αλλο path , τιποτα .

Με sd καρτα δεν μπορω να κανω την εγκατασταση ?

 

Untitled.png

Αντί να μας βγουν τα μάτια τι φταίει , βρες έναν υπολογιστή από έναν φίλο και φλάσαρε με ubt. Με SD card εάν κάτι πάει στραβά , σε ubt θα καταλήξεις πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, swatsquadgr είπε

Ακριβως αυτα κανω , αλλα συνεχιζω να μην το βλεπω

Untitled.png

Φορτώνεις την ρομ στο ubt, και πατάς σταρτ, έπειτα με πατημένο το ρισετ στο μποξακι συνδέεις το usb καλώδιο...λογικά θα στο αναγνωρίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, swatsquadgr είπε

ναι εκανε με επιτυχια την εγκατασταση του  driver  και μαλιστα το αναγνωριζει οταν το συνδεω με  usb . Απεγκατεστησα το UBT και το εγκατεστησα σε αλλο path , τιποτα .

Με sd καρτα δεν μπορω να κανω την εγκατασταση ?

 

Untitled.png

Απεγκατάσταση του 2.2.0 , καθαρισμό φακέλων εάν έχει μείνει τίποτα , καθαρισμό τύπου CCleaner στον υπολογιστή , μαζί και της registry του υπολογιστή , εγκατάσταση αυτή την φορά του UBT 2.2.3.3 

https://mega.nz/file/Z4MmhRSJ#jwHSKpDhxq1Wmg4CW5DMxhoajuHobue-RmbdK4xcp44

Και δοκίμασε ξανά , αυτό σαν τελευταία λύση , πριν δανειστείς έναν υπολογιστή από κανέναν φίλο για μισή ώρα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο boxaki προτείνετε για κύρια χρήση streaming (Iptv stbemu). Το mi box s είναι αρκετό ή θα έχω κολλήματα λόγω 2 ram; σας ευχαριστώ 

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο boxaki προτείνετε για κύρια χρήση streaming (Iptv stbemu). Το mi box s είναι αρκετό ή θα έχω κολλήματα λόγω 2 ram; σας ευχαριστώ 

 

Δεν κολλάει καθόλου...μόνο στο πλεξ δεν ξέρω ..σε όλα τα άλλα είναι κομπλέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στα ίδια λεφτά περίπου βγαίνει και το x96 max+. Μήπως είναι καλύτερη λύση διότι έχει 4ram.; 

Δεν ξέρω.

Πάντως το mi box για τη χρήση που θες είναι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει βγάλει κανείς 5.1 από το mecool KM2;

το έχω συνδέσει με AV μέσω οπτικής (και το hdmi πάει κανονικά πίσω στην τηλεόραση), αλλά δεν δίνει 5.1 παρά μόνο stereo.

Δοκίμασα από YouTube με κάτι 5.1 surround test video που έχει αλλά δεν.

Σε netflix δεν ξέρω τι γίνεται, δεν έχω συνδρομή. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Μπας και θέλει το hdmi κατ' ευθείαν στον AV, και ο AV με την τηλεόραση με άλλο hdmi;

Θεωρητικά λέει οτι δίνει 5.1 απ' την spdif αλλά σε μένα δεν δίνει προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, vision είπε

Παιδιά έχει βγάλει κανείς 5.1 από το mecool KM2;

το έχω συνδέσει με AV μέσω οπτικής (και το hdmi πάει κανονικά πίσω στην τηλεόραση), αλλά δεν δίνει 5.1 παρά μόνο stereo.

Δοκίμασα από YouTube με κάτι 5.1 surround test video που έχει αλλά δεν.

Σε netflix δεν ξέρω τι γίνεται, δεν έχω συνδρομή. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Μπας και θέλει το hdmi κατ' ευθείαν στον AV, και ο AV με την τηλεόραση με άλλο hdmi;

Θεωρητικά λέει οτι δίνει 5.1 απ' την spdif αλλά σε μένα δεν δίνει προς το παρόν.

Μόνο μέσω Kodi σε ταινίες από σκληρό δίσκο. Δες τις ρυθμίσεις εκεί που λέει pass through. Αν είναι certified περνάει 5,1 Netflix. 

Αν έχεις νεότερο ενίσχυση με  HDMI δες την συνδεσμολογία πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...