Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις.

Και με τις δύο συσκευές θα έχω το κεφάλι ήσυχο, είτε για νετφλιξ είτε για τις δύο "σπασμένες" συνδρομητικές εταιρείες? Σε πολλές συζητήσεις, γράφουν πως καλό θα είναι το μποξάκι να'χει 4GB RAM

Η γνώμη σας γι'αυτό: https://www.e-shop.gr/savio-smart-tv-box-platinum-tb-p02-4-32-android-90-bluetoothhdmi-v21-4kusb-30wifisd-p-PER.585960

ή αυτό: https://www.skroutz.gr/s/22977526/TV-Box-T95-4K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-4GB-RAM-και-32GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-10-0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Netflix 4K και hd δεν κάνουν τα μηχανάκια που αναφέρεις. Γιατί δεν έχουν πιστοποίηση widevine L1. Αλλά Maximum ανάλυση Netflix 540x960. Για το savio που στην πραγματικότητα είναι το X96 air , θα μπορούσαν να το πουν και Μήτσο , είναι πολύ υπερτιμημένο στα 79€, όπως και να το πουν. Το T95 έχει allwiner επεξεργαστή οπότε το απορρίπτεις εξ αρχής.

Πάντως εάν με ρωτήσεις εμένα πάρε Mecool km2 ή mi box s. Εύκολο ATV , με πιστοποίηση Widevine L1. Μια χαρά θα σε καλύψει όποιο και εάν επιλέξεις από τα δύο. Για συνδρομητικές Cosmote OTT και Nova Go δεν θα έχεις πρόβλημα , για "σπασμένες συνδρομητικές " δυστυχώς δεν γνωρίζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, makis1024 είπε

Για Netflix 4K και hd δεν κάνουν τα μηχανάκια που αναφέρεις. Γιατί δεν έχουν πιστοποίηση widevine L1. Αλλά Maximum ανάλυση Netflix 540x960. Για το savio που στην πραγματικότητα είναι το X96 air , θα μπορούσαν να το πουν και Μήτσο , είναι πολύ υπερτιμημένο στα 79€, όπως και να το πουν. Το T95 έχει allwiner επεξεργαστή οπότε το απορρίπτεις εξ αρχής.

Πάντως εάν με ρωτήσεις εμένα πάρε Mecool km2 ή mi box s. Εύκολο ATV , με πιστοποίηση Widevine L1. Μια χαρά θα σε καλύψει όποιο και εάν επιλέξεις από τα δύο. Για συνδρομητικές Cosmote OTT και Nova Go δεν θα έχεις πρόβλημα , για "σπασμένες συνδρομητικές " δυστυχώς δεν γνωρίζω. 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σου.

Επεξ/σία από Giorgos_Mad20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα σήμερα ένα Xiaomi S Mi 4K στα 45 ευρώ έτσι για να το δοκιμάσω και να δω τις διαφορές στο netflix, youtube και  τα άλλα. Ξέρω ότι δεν πρέπει να περιμένω πολλά αλλά, πολλές φορές με τα unsupportrd  που έχω δικά μου αλλά και αυτά που έχω δοκιμάσει τρώνε κολλήματα. Κατεβαίνω τώρα κέντρο να το παραλάβω και μετά καπάκι για δουλειά..

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

Αγόρασα σήμερα ένα Xiaomi S Mi 4K στα 45 ευρώ έτσι για να το δοκιμάσω και να δω τις διαφορές στο netflix, youtube και  τα άλλα. Ξέρω ότι δεν πρέπει να περιμένω πολλά αλλά, πολλές φορές με τα unsupportrd  που έχω δικά μου αλλά και αυτά που έχω δοκιμάσει τρώνε κολλήματα. Κατεβαίνω τώρα κέντρο να το παραλάβω και μετά καπάκι για δουλειά..

Αδερφέ, Netflix και YouTube θα σε εντυπωσιάσει..Το kodi δεν το δουλεύω και δεν ξέρω να σου πω, γνωρίζω όμως ότι είναι απαιτητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Αδερφέ, Netflix και YouTube θα σε εντυπωσιάσει..Το kodi δεν το δουλεύω και δεν ξέρω να σου πω, γνωρίζω όμως ότι είναι απαιτητικό.

Yπάρχουν, πάντως, για όποιον ενδιαφέρεται, και light builds ώστε να τρέχουν καλά και σε χαμηλών specs boxάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, -WISE- είπε

Yπάρχουν, πάντως, για όποιον ενδιαφέρεται, και light builds ώστε να τρέχουν καλά και σε χαμηλών specs boxάκια.

Μόλις το έβαλα. Σε Netflix πάει σφαίρα εννοείται και σε ERTFLIX. Δεν είναι για απαιτήσεις προφανώς αλλά αυτά τα λίγα και την μουσική που θέλω εγώ τα παίζει άνετα χωρίς μπερδέματα. Στο Tidal σε μη google supported box πχ έπαιζε την μουσική ακαθόριστα και σταμάταγε όποτε ήθελε. Πολλά είναι τα 46 ευρώ αλλά το μηχανάκι είναι πιστοποιημένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Μόλις το έβαλα. Σε Netflix πάει σφαίρα εννοείται και σε ERTFLIX. Δεν είναι για απαιτήσεις προφανώς αλλά αυτά τα λίγα και την μουσική που θέλω εγώ τα παίζει άνετα χωρίς μπερδέματα. Στο Tidal σε μη google supported box πχ έπαιζε την μουσική ακαθόριστα και σταμάταγε όποτε ήθελε. Πολλά είναι τα 46 ευρώ αλλά το μηχανάκι είναι πιστοποιημένο. 

Η πιστοποίηση είναι ένα πλεονέκτημα του, το άλλο είναι ότι υποστηρίζετε από την μαμά με τα update. Στο σύνολο στα κινέζικα είναι  ανύπαρκτη η υποστήριξη μετά την αγορά τους , άντε να κάνουμε ένα update και τελειώσαμε. Κατά τα άλλα όπως σου έγραψα πριν το αγοράσεις, κάνει πολύ τίμια αυτό που μπορεί να κάνει ( μην ξεχνάμε ότι για AndroidTv μια χαρά είναι τα 2Gb ram)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους γκατζετάκηδες όλα καλά είναι. Εγώ να σου πω μου αρέσει να τα σκαλίζω. Πιστοποιημένο δεν είχα ποτέ. Για αυτό το πήρα. Ούτε με νοιάζει αν θα χαλάω τα λεφτά μου σε τέτοια. Άλλοι τα «χώνουν» σε κλάμπ, ποτάδικα και τέτοια.. Άμα τους πεις για θέματα τεχνολογίας τους αρκεί μια CRT 14άρα με αποκωδικοποιητή χωρίς λήψη HD καναλιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα μπηκα σε ενα μαγαζι κ αγορασα 2 usb καλωδια για να φτιαξω male to male.

πως τα συνδεω ;

 

κοκκινο --> κοκκινο

ασπρο --> ασπρο

πρασινο --> πρασινο

μαυρο --> μαυρο

να φτιαξω το καλωδιο κ μετα να σας ρωτησω για τα υπολοιπα . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

σημερα μπηκα σε ενα μαγαζι κ αγορασα 2 usb καλωδια για να φτιαξω male to male.

πως τα συνδεω ;

 

κοκκινο --> κοκκινο

ασπρο --> ασπρο

πρασινο --> πρασινο

μαυρο --> μαυρο

να φτιαξω το καλωδιο κ μετα να σας ρωτησω για τα υπολοιπα . . .

Υπάρχει έτοιμο ή αντάπτορας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως τα λες , αλλά να είναι Maximum 50 εκατοστά σε diy. Κόκκινο και μαύρο είναι για ρεύματα , άσπρο και πράσινο είναι για μεταφορά data. Εάν έχει μόνο δύο καλώδια κόκκινο και μαύρο , δεν κάνει γιατί είναι μόνο για φόρτιση.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...