Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, stefanos_th είπε

σημερα μπηκα σε ενα μαγαζι κ αγορασα 2 usb καλωδια για να φτιαξω male to male.

πως τα συνδεω ;

 

κοκκινο --> κοκκινο

ασπρο --> ασπρο

πρασινο --> πρασινο

μαυρο --> μαυρο

να φτιαξω το καλωδιο κ μετα να σας ρωτησω για τα υπολοιπα . . .

https://www.skroutz.gr/s/15699781/Powertech-USB-3-0-Cable-USB-A-male-USB-A-male-1-5m-CAB-U106.html?from=catspan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/10/2021 στις 10:37 ΠΜ, -WISE- είπε

Yπάρχουν, πάντως, για όποιον ενδιαφέρεται, και light builds ώστε να τρέχουν καλά και σε χαμηλών specs boxάκια.

Αν σου είναι εύκολο, γράψε 1-2 παραδείγματα light builds - Ελληνικά κατά προτίμηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, cacau είπε

Αν σου είναι εύκολο, γράψε 1-2 παραδείγματα light builds - Ελληνικά κατά προτίμηση...

Δημήτρη  οποιοδήποτε έτοιμο  build και να εγκαταστήσεις θα είναι βαρύτερο/μεγαλύτερο από ένα δικό σου build όπου εγκαθιστάς μόνο ότι σου χρειάζεται και τίποτε παραπάνω.Αν νομίζεις ότι χρειάζεσαι βοήθεια πάρε το τηλέφωνο μου από το φόρουμ και κάλεσε με για να το στήσουμε μαζί. 

Επεξ/σία από nakata1954
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα κάνει στο παρελθόν, έλεγα μήπως γνωρίζουμε κάποιο minimal από τα γνωστά - για Kodi 19.2. Ξεφεύγουμε από το θέμα μας, αλλά έχω μια android TV - και ως γνωστόν ως hardware είναι "ψόφιες", αν χρειαστεί θα τα πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, koshd είπε

Έχει κανείς (ή ξέρει) το mecool km2 να μας πει εάν ειναι συμβατό με emuelec σε sd για ρετρο παιχνίδια;

δεν το εχω.

εφοσον εχει τον 905χ2 , οπως βλεπω, ειναι συμβατο .

μονο ο 905χ4 δεν υποστηριζεται ακομα.

οι καλυτερες οδηγιες που εχω βρει και εχω χρησιμοποιησει  :

 

https://www.youtube.com/watch?v=lti8T9rfeQA

 

καλη διασκεδαση !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν γνωριζω ξερετε μηπως καποιο καλοWiFi USB Adapter για tv box ωστε να εχω καλη εμβέλεια? 

ειναι ολα συμβατα ή παει αναλογως τι μαρκα ειναι το tv box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, makis1024 είπε

Τα tv Box έχουν wifi chip , τα περισσότερα δε και 2,4ghz και 5ghz δεν σου χρειάζεται επιπλέον USB Adapter. 

αυτο που εχω δεν εχει!

https://www.skroutz.gr/s/27879081/Infomir-TV-Box-MAG520-4K-UHD-USB-2-0-USB-3-0-1GB-RAM-και-4GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Linux.html#description

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mag δεν είναι tv Box. Τρέχουν ένα είδος Linux. Βρίσκεις στο Skroutz μια σειρά από wifi usb adapters. Πέρα από αυτό όμως θα σου πρότεινα ένα ζευγάρι power lines μια που ο όγκος δεδομένων για αυτές τις απαιτήσεις είναι τεράστιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Τα mag δεν είναι tv Box. Τρέχουν ένα είδος Linux. Βρίσκεις στο Skroutz μια σειρά από wifi usb adapters. Πέρα από αυτό όμως θα σου πρότεινα ένα ζευγάρι power lines μια που ο όγκος δεδομένων για αυτές τις απαιτήσεις είναι τεράστιος.

δεν γνωριζα καν την υπαρξη των power lines. δλδ πχ αμα αγορασω αυτον απλα συνδεω στην μια πριζα με καλωδιο το router και στο αλλο δωματιο συνδεω παλι με καλωδιο ethernet την πρηζα με το mag?

και ετσι θα ειναι σαν να εχω συνδεσει απευθειας το mag με το router? αυτο θα ειναι σιγουρα καλη λυση γιατι δεν χανεις ετσι καθολου ταχυτητες. 

https://www.public.gr/product/perifereiaka/networking/powerline/powerline-tp-link-tl-pa4010pkit-500mbps/prod8480242pp/#item3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2021 στις 12:14 ΠΜ, makis1024 είπε

AOSP H96_x2_v0.4.0 και το license key φυσικά. Η Ugoos είναι AOSP με Google Services , Play Store και όλα τα συναφή. Υπάρχει και ATV Android tv OS. Η 0.4.0 έχει ενσωματωμένο magisk. Η Ugoos βγάζει ότι καλύτερο σε AOSP.

ετοιμο το καλωδιο.

rom προτιμω ugoos.

το θεμα ειναι αν εχει ddr3 / ddr4lp .

h96max x2 4/64 .

που βρισκω την ρομ ;

 

IMG_20211024_200910.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...