Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που υπάρχουν ταχύτητες  280 mbps στην Ελλάδα;. Σε οικίες τουλάχιστον.

Το αγοράζεις και κάνεις dispute. Τέτοια κάνουμε και μας πάνε τα ταχυδρομικά σε απαγορευτικά ύψη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

280 πιανει σε lan . Dispute  κανουμε απολυτως νομιμα γιατι μας κοροιδευουν οτι ειναι usb 3.0. Eτσι εισαστε? Παρτε ενα dispute  και μετα μας παρακαλανε να δεχτουμε επιστροφη χρηματων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chriskan22 είπε

280 πιανει σε lan . Dispute  κανουμε απολυτως νομιμα γιατι μας κοροιδευουν οτι ειναι usb 3.0. Eτσι εισαστε? Παρτε ενα dispute  και μετα μας παρακαλανε να δεχτουμε επιστροφη χρηματων

Ποια εταιρεία δίνει 280 στην Ελλάδα. Η τεχνολογία vdsl το μέγιστο που μπορεί να δώσει είναι 300 down 50 up.και είναι ασυμετρική. Πως αποδεικνύεις ότι είναι USB 3.0 ή όχι; Που κάνεις δοκιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnks για το μοντελο.

Θα το κοιταξω.

Τωρα,να σου πω την αληθεια,dispute για 8,5ε συνολικη αξια με τα μεταφορικα μαζι,δεν θα κανω.

Ας μου κανει την δουλεια που θελω και ας ειναι usb1 σε απολυτη ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Ποια εταιρεία δίνει 280 στην Ελλάδα. Η τεχνολογία vdsl το μέγιστο που μπορεί να δώσει είναι 300 down 50 up.και είναι ασυμετρική. Πως αποδεικνύεις ότι είναι USB 3.0 ή όχι; Που κάνεις δοκιμές;

Με 5g router και τα απεριόριστα προγράμματα των εταιρειών πιάνεις πάνω από 300 εύκολα πλέον, ενώ τη θύρα Ethernet δεν τη χρησιμοποιείς μόνο για ίντερνετ αλλά και για τοπικό δικτυο.

 

Αλλά όπως και να έχει για 8,5 ευρώ δεν κάνεις dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το H96 Max X2 (με S905X2 και 4GB Ram) το οποίο στην σελίδα του slimbox δεν φαίνεται στις υποστηριζόμενες από το slimbox συσκευές αλλά έχει παρόμοιο hardware με άλλες συσκευές που υποστηρίζονται.

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω με κάποιον τρόπο να του περάσω το slimbox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis1988 είπε

Με 5g router και τα απεριόριστα προγράμματα των εταιρειών πιάνεις πάνω από 300 εύκολα πλέον, ενώ τη θύρα Ethernet δεν τη χρησιμοποιείς μόνο για ίντερνετ αλλά και για τοπικό δικτυο.

 

Αλλά όπως και να έχει για 8,5 ευρώ δεν κάνεις dispute.

Εχω το μέγιστο που δίνει εμπορικά η cosmote για οικιακός χρήστης. Άνετα μου δίνει 200 αλλά μέχρι εκεί. Σε ποια περιοχή δίνει 300 και 500 δεν γνωρίζω. Θα ήθελα να ενημερωθώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, go01 είπε

Έχω το H96 Max X2 (με S905X2 και 4GB Ram) το οποίο στην σελίδα του slimbox δεν φαίνεται στις υποστηριζόμενες από το slimbox συσκευές αλλά έχει παρόμοιο hardware με άλλες συσκευές που υποστηρίζονται.

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω με κάποιον τρόπο να του περάσω το slimbox;

 Vortex port Ugoos. Κατέβασε την H96 max x2 AOSP 0.4.0  .

Νομίζω αν όχι ανώτερη τουλάχιστον ισάξια με την slimbox

https://disk.yandex.ru/d/B7XSMiUYvfoQZA?w=1

Επεξ/σία από dafnoula13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Ποια εταιρεία δίνει 280 στην Ελλάδα. Η τεχνολογία vdsl το μέγιστο που μπορεί να δώσει είναι 300 down 50 up.και είναι ασυμετρική. Πως αποδεικνύεις ότι είναι USB 3.0 ή όχι; Που κάνεις δοκιμές;

σε  pc με linux mint που το συνδεω εγω υπαρχουν εντολες στο terminal  που σε ενημερωνουν για ολες τις usb συσκευες που εχεις συνδεδεμενες.

Επισης με την εφαρμογη iperf μετρας την ταχυτητα του εσωτερικου δικτυου .

Aλλιως μεταφερεις ενα αρχειο στο δικτυο σου (μεσω SMB 2 Ή 3) και βλεπεις την ταχυτητα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chriskan22 είπε

Επισης με την εφαρμογη iperf μετρας την ταχυτητα του εσωτερικου δικτυου .

 

Αν στο iperf βλέπεις ταχύτητες της τάξης των 300 mbps ( 37 mb/s ) τότε ο αντάπτορας είναι όντως USB 3.0 επειδή με αντάπτορα USB 2.0 δεν πιάνεις τέτοιες ταχύτητες (πανω απο  100-120 mbps) ακομα και αν έχεις τον Θεό μπάρμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαμε για gigabit adapter (σε αυτο δεν ψευδονται )  με  usb 2.0 , μεχρι εκει φθανει-300 Μbps , αν μπεις σε σαιτ σχετικο  θα το δεις  ,

λεει ο noggin - posting freak  και θρυλος  ...That's not the case. A USB 3 Gigabit adaptor will work in a USB 2 port and deliver ~300Mbs Ethernet speeds. It won't deliver full Gigabit speeds but will massively outperform a 100Mbs USB 2 adaptor, and should be more than enough for UHD BD rips.

  https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083&page=198

 

Επεξ/σία από chriskan22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να αγορασω ενα tv box για τη τηλεοραση των γονιων μου που να παιζει τα εθνικης εμβελειας καναλια..Εχετε καμια προταση;;Υπαρχει εφαρμογη για να βλεπουν τα καναλια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nakata1954 είπε

Μα αυτό σου είπα  και 'γώ ότι δηλαδή ειναι όντως gigabit adapter αλλά έχω μια απορία το mecool δεν έχει USB 3 θυρα;

Εχει αλλα το bottleneck ειναι το usb 2.0 του ανταπτορα . Αν ηταν 3.0 θα επιανε giga ταχυτητες

Επεξ/σία από chriskan22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ROKU έχει κάποιος εμπειρία ; Έχω μία 40αρα στη κρεβατοκάμαρα και σέρνεται το smart κομμάτι.

Επιπλέον λέω να βάλω σε κανένα μήνα disney+ αλλά δε μπορώ να βρω αν θα παίζει στην Ελλάδα ( αν θα μπορεις να κατεβάσεις την εφαρμογή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...