Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω αν η τηλεόραση σου τρέχει λογισμικό  ROKU η διαθέτεις κάποια άλλη ROKU συσκευή γι' αυτό ρίξε μια ματιά στην λίστα και αν  η συσκευή σου περιλαμβάνεται μέσα τότε ναι μετά τις 14/06/2022 θα μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή και στην Ελλάδα.

  • Roku LT (2700X)
  • Roku 1, 2, 3, 4
  • Roku Express, Express+
  • 4K Roku Premiere, Premiere+
  • 4K Roku Ultra, Ultra LT
  • Roku Streaming Stick
  • 4K Roku Streaming Stick+
  • 4K Roku Smart Speaker
  • Roku TV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι έχω πάρει ήδη τη προσφορά .

Απλά στο ιντερνετ διάβασα παλιά ποστ από Γερμανία ή Ιταλία, Ευρώπη δηλαδή που ενώ υπήρε το disney+ στη χώρα η εφαρμογή δεν υπήρχε να κατεβεί σε ROKU boxaki και η ROKU έριχνε το σφάλμα στον εκάστοτε πάροχο όπως Amazon prime, disney+ Κλπ.

Μάλλον θα περιμένω να ενεργοποιηθεί το disney+ στην χώρα μας και τοτε θα αγοράσω οπότε αν δε πιάνει να το κάνω επιστροφή εντός 14 ημερών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

να ρωτήσω για να μην ανοίξω άλλο θέμα. Είμαι σε αναζήτησή και λέω για το «Xiaomi TV Box Mi Box S 4K UHD με WiFi USB 2.0 2GB RAM και 8GB Αποθηκευτικό Χώρο με Λειτουργικό Android 8.1 και Google Assistant» … είναι καλή επιλογή;;

κυριως με Ενδιαφέρει να παίξει (αν παιζει) εφαρμογές ΟΤΕΝΕΤ και ΕΟΝ (παλιά νόβα) γιατί έχω ήδη λογαριασμούς εκεί. Οποίος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Spider_303 είπε

Καλημέρα,

να ρωτήσω για να μην ανοίξω άλλο θέμα. Είμαι σε αναζήτησή και λέω για το «Xiaomi TV Box Mi Box S 4K UHD με WiFi USB 2.0 2GB RAM και 8GB Αποθηκευτικό Χώρο με Λειτουργικό Android 8.1 και Google Assistant» … είναι καλή επιλογή;;

κυριως με Ενδιαφέρει να παίξει (αν παιζει) εφαρμογές ΟΤΕΝΕΤ και ΕΟΝ (παλιά νόβα) γιατί έχω ήδη λογαριασμούς εκεί. Οποίος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ 

mecool km2 τα κανει ολα ανωτερο απο mi box

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα στο φορουμ , ελπιζω να μην σβηστει η ερωτηση , αφορα ενα android car audio (στην τελικη ενα  tv box  με ενισχυτη οθονη και ραδιο) που  κανει συνεχως reboot οταν ζεσταινεται και μεχρι να κρυωσει ,  μονο στις εξης περιπτωσεις; oταν δουλευει το bluetooth , το  gps maps , οταν παιζει video files και οταν παιζει τερμα ο ενισχυτης του (με λογικες εντασεις ειναι οκ).  Σκεφτομαι να κανω τρυπες στο αλουμινενιο περιβλημα και να το ψυξω με usb ανεμιστηρακι οπως τα tv box , εσεις τι λετε?

Επεξ/σία από chriskan22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Μια φρέσκια πρόταση για box; Με ενδιαφέρει περισσότερο το Stremio, η δυνατότητα για Kodi, το ΝΒΑ TV και ανάλυση μέχρι 4Κ για μελλοντική χρήση.

Edit: Διάβασα και στο θέμα καλά λόγια για το Α95Χ F3 και μου αρέσει που παίρνει και custom roms. Βρίσκω σε καλή τιμή την έκδοση Air II. Υπάρχει κάτι αρνητικό που πρέπει να προσέξω;

Edit 2: Παραγγέλθηκε, το 4gb/64gb Α95Χ F3 Αir II (με τον S905W2) στα €43.82 από γερμανική αποθήκη. Φαίνεται από τις καλύτερες επιλογές στα λεφτά του.

Edit 3: Δυστυχώς απ' ότι βλέπω δεν έχει βγει ακόμα η slimbox για το συγκεκριμένο CPU, το οποίο παίζει με Android 11. Ευελπιστώ ότι θα έρθει η υποστήριξη καθώς περισσότερα νέα μοντέλα θα έρχονται με αυτά τα specs.

Eπίσης αναφορικά με τo slimbox, μπορεί κάποιος να μου πει τη διαφορά ανάμεσα σε ATV και PIE;

Επεξ/σία από bebius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας. Έχω το mi box s. Το χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο για kodi (και συγκεκριμένα το manalab), για ταινίες και αθλητικά. Το χω σχεδόν δύο χρόνια. Εντάξει κάνει τη δουλειά του, αλλά δε ρολάρει καλά από πρόσθετο σε πρόσθετο, αργεί να φορτώσει τα περιεχόμενα (ειδικά κατά το άνοιγμα) και γενικά σε κουράζει. Έχω το kodi και στο κινητό μου και πάει σφαίρα.  Ποιο tv box έχετε να μου προτείνετε για να ρολάρει καλά; Ξέρω είναι δύσκολο να είναι σαν το κινητό που έχει 8 gb ram, αλλά τουλάχιστον να πάει γρήγορα..

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billispapas είπε

Καλησπέρα σας. Έχω το mi box s. Το χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο για kodi (και συγκεκριμένα το manalab), για ταινίες και αθλητικά. Το χω σχεδόν δύο χρόνια. Εντάξει κάνει τη δουλειά του, αλλά δε ρολάρει καλά από πρόσθετο σε πρόσθετο, αργεί να φορτώσει τα περιεχόμενα (ειδικά κατά το άνοιγμα) και γενικά σε κουράζει. Έχω το kodi και στο κινητό μου και πάει σφαίρα.  Ποιο tv box έχετε να μου προτείνετε για να ρολάρει καλά; Ξέρω είναι δύσκολο να είναι σαν το κινητό που έχει 8 gb ram, αλλά τουλάχιστον να πάει γρήγορα..

Ευχαριστώ

Αντί να ψάχνεις για νέο tv box ξεφορτώσου το manalab και εγκατέστησε μόνο τα 3-4 addons που σε ενδιαφέρουν και το  mi box θα ξαναζωντανέψει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Αντί να ψάχνεις για νέο tv box ξεφορτώσου το manalab και εγκατέστησε μόνο τα 3-4 addons που σε ενδιαφέρουν και το  mi box θα ξαναζωντανέψει.

Μιλησες μεσα στην ψυχη μου !!! 
 

13 ώρες πριν, billispapas είπε

Καλησπέρα σας. Έχω το mi box s. Το χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο για kodi (και συγκεκριμένα το manalab), για ταινίες και αθλητικά. Το χω σχεδόν δύο χρόνια. Εντάξει κάνει τη δουλειά του, αλλά δε ρολάρει καλά από πρόσθετο σε πρόσθετο, αργεί να φορτώσει τα περιεχόμενα (ειδικά κατά το άνοιγμα) και γενικά σε κουράζει. Έχω το kodi και στο κινητό μου και πάει σφαίρα.  Ποιο tv box έχετε να μου προτείνετε για να ρολάρει καλά; Ξέρω είναι δύσκολο να είναι σαν το κινητό που έχει 8 gb ram, αλλά τουλάχιστον να πάει γρήγορα..

Ευχαριστώ

και το Mi box s 
αλλα και το στικακι 
δουλευουν αψογα και γρηγορα σε kodi

Αντι να δωσεις χρηματα κανε μια δοκιμη και αφαιρεσε το manalab 
βαλε μονο τα προσθετα που θελεις .... 
θα δεις τεραστια διαφορα σε ταχυτητα και αποκριση 

Επισης που και που να καθαριζεις την cache του kodi ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dskoul είπε

Μιλησες μεσα στην ψυχη μου !!! 
 

και το Mi box s 
αλλα και το στικακι 
δουλευουν αψογα και γρηγορα σε kodi

Αντι να δωσεις χρηματα κανε μια δοκιμη και αφαιρεσε το manalab 
βαλε μονο τα προσθετα που θελεις .... 
θα δεις τεραστια διαφορα σε ταχυτητα και αποκριση 

Επισης που και που να καθαριζεις την cache του kodi ... 

Ευχαριστω παιδια. Η αληθεια ειναι οτι το χω σκεφτει κ εγω, αλλα σου παρεχει μια ευκολια το manalab με το περιβαλλον που εχει, συν του οτι εχει πληθωρα επιλογων αν δε δουλευει καποιο προσθετο. Την cache ναι την καθαριζω συχνα. Θα δοκιμασω παντως να βγαλω το manalab και θα δω. Αν παρ ολα αυτα δε βολεψει, εχετε καποιο να προτεινετε να το χω απλα στο νου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα θα σε πληγώσω.

Αν θες box όλα σε ένα ( γρήγορο σε kodi,plex,  συμβατό με όλες σχεδόν τις streaming υπηρεσίες,  audio passthrough  σε dolby vision, dolby atmos true hd 7.1, dts hd ma 7.1 dts s) τότε πας καρφί για nvidia shield pro 2019 η nvidia shield tube.

Αλλά ότι και να πάρεις μην εγκαταστήσεις διαφορα Kodi builds που ναι μεν προσφέρουν όπως λες πληθώρα επιλογέων αλλά συγχρόνως φορτώνουν το box και με ένα σωρό άχρηστα για πολλούς πράγματα.

Επεξ/σία από nakata1954
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

Τώρα θα σε πληγώσω.

Αν θες box όλα σε ένα ( γρήγορο σε kodi,plex,  συμβατό με όλες σχεδόν τις streaming υπηρεσίες,  audio passthrough  σε dolby vision, dolby atmos true hd 7.1, dts hd ma 7.1 dts s) τότε πας καρφί για nvidia shield pro 2019 η nvidia shield tube.

Αλλά ότι και να πάρεις μην εγκαταστήσεις διαφορα Kodi builds που ναι μεν προσφέρουν όπως λες πληθώρα επιλογέων αλλά συγχρόνως φορτώνουν το box και με ένα σωρό άχρηστα για πολλούς πράγματα.

Όντως με πλήγωσες!!!

Mecool TV Box KM6 4K,  Mecool TV Box KM1 Deluxe ATV Google Certified 4K, TV Box X96 X6 4K UHD με WiFi USB 2.0 / USB 3.0 8GB RAM. 

Κάποιο από αυτά π.χ. θα έκανε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billispapas είπε

Όντως με πλήγωσες!!!

Mecool TV Box KM6 4K,  Mecool TV Box KM1 Deluxe ATV Google Certified 4K, TV Box X96 X6 4K UHD με WiFi USB 2.0 / USB 3.0 8GB RAM. 

Κάποιο από αυτά π.χ. θα έκανε;;

εχω το mecool km7 με manalab και δουλευει τελεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billispapas είπε

Όντως με πλήγωσες!!!

Mecool TV Box KM6 4K,  Mecool TV Box KM1 Deluxe ATV Google Certified 4K, TV Box X96 X6 4K UHD με WiFi USB 2.0 / USB 3.0 8GB RAM. 

Κάποιο από αυτά π.χ. θα έκανε;;

ναι ! 
αλλα 110 ευρω (στην ελλαδα) για το manalab ?
δεν ξερω αν αξιζει ...

πηγαινε στο mk7 με κουπονι απο κινα στα 70Ευρω περιπου .. 
αλλα θα το εχεις σε κανα δίμηνο 

Θα στο ξαναγραψω ... 
βγαλε μαναλαμπ 
παιδεψου λιγο με τα add ons 
κατι θα μαθεις ... 
αν δεν τα καταφερεις (που θα τα καταφερεις) γυρνα στο μαναλαμπ !

τα 70Ευρω ξοδεψε τα σε σουβλακια ... να πιασουν και τοπο ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...