Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, VarDerSar86 είπε

Ευχαριστώ παρα πολύ,η διεθυνση portal φανταζομαι βρισκεται πίσω από το εκάστοτε modem η καλούμε τον πάροχο να μας τη δώσει;

Μαλλον κατι εχεις μπερδεψει στο μυαλο σου. τι χρηση θες να κανεις στο mag;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να βλέπω τηλεόραση και <<αθλητικά>>κανάλια,γενικά τα φώτα σας τι άλλη χρήση μπορώ να κάνω;Αγόρασα το mag 410 από χρήστη εδώ στο φορουμ,αλλά γενικά είμαι άσχετος!

Επεξ/σία από VarDerSar86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, VarDerSar86 είπε

Να βλέπω τηλεόραση και <<αθλητικά>>κανάλια,γενικά τα φώτα σας τι άλλη χρήση μπορώ να κάνω;Αγόρασα το mag 410 από χρήστη εδώ στο φορουμ,αλλά γενικά είμαι άσχετος!

η χρηση των mag κατα 99,9% των περιπτωσεων ειναι για θεαση πειρατικων iptv καναλιων. νομιμος τροπος για να δεις με mag, δεν υπαρχει, ουτε επιτρεπονται στο φορουμ τετοιες συζητησεις για portals και λινκς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2022 στις 9:59 ΠΜ, dafnoula13 είπε

Slimbox s905x4 δεν έχει βγεί ακόμη κ δυστυχώς δύσκολο να βγει. Έχει όμως πολλές επιλογές σε s905x3.

https://slimboxtv.ru/x96-x4/ το box το βρίσκεις από Τσεχία στα ~70€ περίπου, αλλά για απλή παρακολούθηση σειρών κ.λπ. όντως υπάρχουν πολλές επιλογές σε ελαφρά χαμηλότερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cacau είπε

https://slimboxtv.ru/x96-x4/ το box το βρίσκεις από Τσεχία στα ~70€ περίπου, αλλά για απλή παρακολούθηση σειρών κ.λπ. όντως υπάρχουν πολλές επιλογές σε ελαφρά χαμηλότερες τιμές.

Official firmware είναι, όχι slimbox.

IMG_20220608_131839.jpg.481824070b0581109a37470a9222d226.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Από ότι φαίνεται και σχετικά σύντομα θα κυκλοφορήσει το Mi Box 4S MAX με τετραπύρηνο επεξεργαστή 64-bit Amlogic S905X3, 4 / 64 GB.

Με MIUI for TV μάλλον μόνο για την Κινεζική αγορά προορίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!Ρε παιδιά τα φώτα σας λίγο,είμαι καινούριος στο σπορ και ψαχνω να βρω ένα καλό android box(αν αυτό είναι εφικτό-οικονομικό)που να μπορώ να βλέπω καμία σειρά και αθλητικά κυρίως Formula 1.Δε ξέρω τι παίζει γενικά ΑΛΛΑ θα ηθελα να βλέπω ΝΟΜΙΜΑ!Γνωριζουμε κάτι;Λεω κάτι λάθος;;;Γενικά τι χρήση έχει ένα Andoid box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα guys. Επειδή ειμαι σίγουρος οτι κάποιος θα εχει ασχοληθεί με φλασάρισμα άλλων rom σε tv boxes θα ήθελα μια μικρή βοήθεια απο όποιον ξέρει. Εχω το HK1 Mini (https://www.skroutz.gr/s/19241803/TV-Box-HK1-Mini-4K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-USB-3-0-2GB-RAM-και-16GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-9-0.html) και προσπαθώ εδώ και πολλές μέρες να του περάσω άλλο firmware απο αυτό που είχε αρχικά. Έχω κατεβάσει διάφορα img αρχεία που υποτίθεται ταιριάζουν στο box αλλά το θέμα μου ειναι οτι ενω ο υπολογιστης το βρισκει το box (rockchip device στο device manager) το USB Burning Tool δεν το βλεπει καθόλου. Μονο το Rockchip Batch Tool και συγκεκριμενα η εκδοση 1.8 το αναγνωρίζει και αναβει πρασινο το σημειο 1 οταν συνδεω το box με πατημενο το reset button αλλα οταν παταω το upgrade ή restore παιρνω Test device fail. Αν κανω short τα pin πανω στην μητρικη και μπω σε muskrom mode το σημειο 1 στο Rockchip Batch Tool γινεται μπλε και αν πατησω παλι upgrade ή restore περνά καποια στάδια και παλι κολλα στο Test Device. Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω. Και εννοειται ο το box δεν λειτουργει αν το συνδεσω στην TV αλλα το PC το αναγνωρίζει. Όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες.(Σορρυ για το μακροσκελες κείμενο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερω δεν ειναι android box αλλα το γραφω εδω σε περιπτωση που καποιος ενδιαφερθει  η το εχει και δεν μπορει να δει κανενα περιεχομενο απο διαφορες πλατφορμες στην χωρα μας.

Αναφερομαι στο Roku και συγκεκριμενα στο Roku Premiere μιας και το ειχα παρει στα 17-18 ευρω αν θυμαμαι καλα απο amazon οταν το ειχαν βγαλει προσφορα.

Οταν ειχα κανει το αρχικο στησιμο ειχα βαλει σαν χωρα Ελλαδα και το μονο που μπορουσα να δω ηταν το Netflix.Βασικα το ειχα παρει και για Prime,Disney+ κλπ. αλλα δεν μπορουσα να κανω install τις εφαρμογες.Δεν μου τις εμφανιζε καθολου βασικα.

Μετα απο αρκετο ψαξιμο αυτο που εκανα ειναι να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεω  στο Roku και διαγραφη του λογαριασμου μου μεσα απο το iste.Αφου το εκανα αυτο μπηκα να κανω νεο λογαριασμο με VPN μεσω USA αλλα αυτη τη φορα μεσα απο το site της Roku και οχι κατευθειαν μεσα απο το Roku στην τηλεοραση οπως ειχα κανει αρχικα.Aφου εκανα νεο λογαριασμο μεσα απο το site της Roku(Aμερικη με VPN) τοτε εκανα απο την αρχη το σεταρισμα στο Roku στην τηλεοραση κι απλα εβαλα το email που ειχα κανει την εγγραφη στο site.

Κι αυτο ηταν......Ενα διαφορετικο Roku σε σχεση με το προηγουμενο με ολες τις εφαρμογες μεσα.Ολες ομως.Netflix εννοειται και μετα τα υπολοιπα Prime Video,Disney+,Hulu,Apple TV,ΗΒΟ ΜΑΧ,Paramaount+ κ.α. Μεχρι και το ERTFLIX μου εμφανισε αν και ασχετο με τα προηγουμενα.

Παιζουν ολα τα παντα απροβληματιστα χωρις κανενα θεμα σε οσα εχω συνδρομη.

Βαζω και μια photo για το πως τα εμφανιζει μεσα στο μενου μιας και πριν ειχα μονο netflix και youtube.

image.png.07ae906889b812a3a1d52f61621a6f36.png

Λογικα θα εχει κι αλλο περιεχομενο αλλα δεν εχω προλαβει να το ψαξω ακομη.Ειναι πολυ καλη λυση και ειδικα πολυ φθηνη λυση για καποιον που θελει τα βασικα χωρις να παλευει με πλαγιες εγκαταστασεις εφαρμογων κ.α.

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...