Προς το περιεχόμενο

wind double play-απεριοριστες κλησεις+24mbps 20 euro.....?


jimcat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα επιτελους καταφερα να μιλησω... Το δικο μου θα φυγει αυριο και θα το εχω Δευτερα. Κανονικα επρεπε να το εχω Τεταρτη - Πεμπτη αλλα λογω πολυ δουλειας καθηστερησε. Αυτα μου ειπαν...

Aφού σου είπαν Δευτέρα πρέπει να κανονίσεις ΤΡΙΤΗ και ΤΕΤΑΡΤΗ να είσαι σπίτι όλη την ημέρα για να παραλάβεις απο Speedex διότι ΔΕΝ παίρνουν ΠΟΤΕ κανένα τηλέφωνο και έρχονται καθυστερημένοι και ξαφνικά.

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Speedex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού σου είπαν Δευτέρα πρέπει να κανονίσεις ΤΡΙΤΗ και ΤΕΤΑΡΤΗ να είσαι σπίτι όλη την ημέρα για να παραλάβεις απο Speedex διότι ΔΕΝ παίρνουν ΠΟΤΕ κανένα τηλέφωνο και έρχονται καθυστερημένοι και ξαφνικά.

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Speedex.

Δυστυχως ολες μα ολες οι εταιριες οι μεταφορικες ετσι ακριβως κανουν,

ασε που καποιες στο τηλεφωνο  σου λενε θα περασει ο υπαληλος πρωι 08.00 με 14.00, εχει σκασει ο τυπος 7παρα 10 το πρωι ...( εταιρια πετρελαιου).. τοτε τους βολευε!

η οταν το γραφεις στην παραγγελια μεσω νετ, οτι θελεις 10-02.00 το μεσημερι σου ερχονται το απογευμα. κατα τις 5... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, εχουμε καποιον που να του ενεργοποιηθηκε η γραμμη και να παρελαβε και το ταμπλετακι??? Εαν ναι,εντυπωσεις? Ευχαριστω.

Επεξ/σία από lmag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί για Δευτέρα με ενεργοποίησαν Σάββατο, ενώ ο ΟΤΕ δεν είχε αλλάξει τα καλώδια. Γκάφα του ΟΤΕ, αλλά έμεινα 2 μέρες χωρίς τίποτα. Δευτέρα που έγινε η μετάβαση συγχρονίζει λίγο ψηλότερα από την ON, κα δείχνει και καλύτερα στατιστικά, το ίδιο ακριβώς είχε γίνει και στη δεύτερη σύνδεση που έχω - και οι 2 προβληματικές γραμμές με μεγάλη απόσταση από κέντρο ΟΤΕ.

 

Όπως έγραψα και παραπάνω το ταμπλετάκι το παρέλαβα Σαββάτο πρωί. Διάλεξα το δωρεάν intenso 714. Καλό και τίμιο. Το μόνο που με προβλημάτισε λίγο που δεν είχε google market store από τη μάνα του, βρέθηκε όμως γρήγορα το πώς. Αν κολλήσει κανείς εδώ είμαστε. Τώρα ψάχνω να βρω θηκούλα και προστατευτική τζελατίνα να του ταιριάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και παραπάνω το ταμπλετάκι το παρέλαβα Σαββάτο πρωί. Διάλεξα το δωρεάν intenso 714. Καλό και τίμιο. Το μόνο που με προβλημάτισε λίγο που δεν είχε google market store από τη μάνα του, βρέθηκε όμως γρήγορα το πώς. Αν κολλήσει κανείς εδώ είμαστε. Τώρα ψάχνω να βρω θηκούλα και προστατευτική τζελατίνα να του ταιριάζουν.

Εδω στο γραφειο το περιμενουν 3 ατομα. Θα εκτιμουσα πολυ να μου ελεγες και την διαδικασια για το google store , και το τι βρηκες απο προστατευτικες ζελατινες, θηκες, sleeves... 

 

Η δικια μου ιστορια ειναι πιο μακρια και πονεμενη. Ειχα κανει και αιτηση για φορητοτητα στην wind ενος κινητου, η οποια ολοκληρωθηκε σημερα. Το σταθερο - ιντερνετ το εχω απο Δευτερα. Το ταμπλετ ακομα. Θα το ειχα σημερα αλλα μου στειλαν το Intenso 814, ενω ειχα κανει αλλαγη και τελικα ειχα πει οτι θα παρω ipad mini. Τελος παντων εγινε τρελο μπερδεμα, και τωρα περιμενω να φυγει απο καποιο public στην αθηνα. Μου ειπαν οτι θα παραλαβω αυριο αλλα δεν τους πιστευω με τιποτα. Τρελο μπαχαλο. Στους υπολοιπους στο γραφειο ειπαν οτι αποστελουν αυριο. Ενεργοποιηση στο σταθερο τους εγινε σημερα... Παραξενο παντως, εγω περιμενα να καθυστερησουν πιο πολυ οι ενεργοποιησεις και αυτοι αργησαν να στειλουν τα ταμπλετ, κατι το οποιο φαινεται ευκολο (αφου τα ειχαν διαθεσιμα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το store στο 714 υπάρχουν οδηγίες εδώ. Στα γερμανικά είναι, βασικά αντιμετωπίζει 2-3 περιπτώσεις στα σχόλια να μην αντιγραφεί σωστά το apk ή να έχει πάρει λάθος επέκταση (htm αντί για apk). To σημαντικό που δεν πρόσεξα εγώ αρχικά είναι πως μετά το στήσιμο κάνεις ένα reboot και μετά το τρέχεις, αλλιώς θέλει πάλι από την αρχή.

 

Θήκη 100% κατάλληλη δεν έχω βρει, θέλει να πάρει κάποιος για nexus ή για κάποιο άλλο 7άρι να δοκιμάσει και να μας πει πόσο καλά ταιριάζει. Έχει κάτι ωραίες σιλικόνης για nexus 7 και άλλα περίεργα κινέζικα 7άρια που το αγκαλιάζουν, αλλά θα ταιριάζουν; Και μετά είναι οι ψευτοδερμάτινες, με ή χωρίς πληκτρολόγιο, αλλά αν είναι χάρχαλο ή πολύ στενή δεν λέει. Τζελατίνα παράγγειλα εντέλει μια generic από ebay γιατί στα μέτρα του (με την τρυπούλα ακριβώς στη θέση της κάμερας) έχει μόνο ακριβές στο ebay σε αυτό το μαγαζί. 20 ευρώ για 2 φύλλα πλαστικό δεν μου περισσεύουν να δώσω.

 

Από το υλικό που βρήκα θα έλεγα ότι δεν πολυκυκλοφορει, τα έστειλαν όλα εδώ τα 714 που έχει πήξει ο τόπος, σε λίγο θα τα δίνουν στα 30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενεργοποίηση γραμμής έγινε κανονικά όπως προέβλεψε η WIND.

To tablet Intenso 814 που πήρα εγώ ΔΕΝ με ικανοποίησε λόγω οθόνης. Δεν την κάνεις για capacitive. Είναι αργή (η οθόνη μόνο) και μερικές φορές κολά. Τα ηχεία είναι (ψάχνεις να τα ακούσεις και δε τα βρίσκεις), ενώ έχω την εντύπωση ότι κάποιες ρυθμίσεις είναι ληψές.

 

Όσο για το google play θα το βρείς αφού κατεβάσεις απο το δικό του app store τον file manager ESexplorer και απο κάποιο tab του πας στις εφαρμογές όπου και θα βρείς το play. Πατάς πάνω και δημιουργείς συντόμευση.

 

Όσο για θήκες και μεμβράνη εκ των υστέρων βάζω τα γέλια.

Το συγκεκριμένο tab δε τα χρειάζετε. Έγώ το κόλλησα στο ψυγείο για να βλέπει η γιαγιά τον καιρό και λυπήθηκα τα velcro που χρησιμοποίησα. Αν πέσει κάτω θα κλάψω τα velcro :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου ακόμη δεν ήρθε αλλά χτες που έπαιζα με της αδερφής μου και πήγα να της περάσω το google play ενώ έγινε κανονικά η εγκατάσταση όταν δοκίμαζα να εγκαταστήσω μια εφαρμογή έβγαζε αβέρτα "error 921".

 

Η λύση που δόθηκε παραπάνω δεν έλυνε το πρόβλημα.

 

Αυτό που χρειάστηκε ήταν:

  1. καθάρισμα των δεδομένων του Google framework,
  2. μετά του Google play store και τέλος
  3. διαγραφή του Google account.
  4. Μετά reboot, άνοιγμα του google play και όλα δουλεύουν ρολόι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα δεν ήρθε panda, αν και όντως το ανέφερε η αρχική διαφήμιση. Δεν με ενδιαφέρει όμως και δεν ασχολήθηκα. Σήμερα που είχα πάει από mediamarkt τα panda τα είχε σε καλάθια, όπως και κάτι παιδικά βιβλιαράκια, τέτοια ξεφτίλα. Έχει φέρει και κατσαρόλες, μπολάκια, κάτι φτηνοβιβλία, σε λίγο θα πουλάνε τα ίδια είδη με το jumbo. Τιμή για το panda δεν ασχολήθηκα καν να δω.

 

Είδα για θήκες, οι πιο φτηνές που είχε για 7άρι tablet ήταν κάτι belkin στα 15 ευρώ και τζελατίνες από 10 ευρώ. Ebay και πάλι ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα σήμερα ήρθε ένα sms από ACS για παραλαβή (μάλλον ο router) και με πήρε και ο courier τηλ (αφού πέρασε από το σπίτι χωρίς να είναι κανείς εκει) απο Speedex να παραλάβω κάτι με αντικαταβολή (μάλλον το tablet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ποσες μερες περασαν απο τοτε που υπογραψατε και παραδωσατε το συμβολαιο στον κουριερ, μεχρι να αρχισουν να φερνουν ειτε το ρουτερ ειτε το ταμπλετ...¨???

Το μονο μηνυμα που μου ειχε ερθει απ την WIND ειναι οτι απο 7/05 μετατεθηκε η ημ/νια ενεργοποιησης, σε :....... (κενο. Δηλαδη εγω πρεπει να μαντεψω ποτε θα φτασουν τα καλα μας τα παιδια???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κουβέντα είναι αρκετή... public

 

Έχω ενεργοποιηθεί εδώ και μια βδομάδα και ακόμη περιμένω το tablet που υποτίθεται ότι θα έστελναν πριν την ενεργοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...