Προς το περιεχόμενο

wind double play-απεριοριστες κλησεις+24mbps 20 euro.....?


jimcat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για κινητη, δεν νομιζω πως ανεφερε καποιος για καποια προσφορα.

Απλα ο συνδυασμος κινητου +σταθερου σου επιφερει ακομα περισσοτερη εκπτωση στο παγιο.

Πραγμα το οποιο συμβαινει και σε αλλες εταιρειες. Οποτε ειναι το αν εχεις κινητο WIND ή σκοπευες να πας, ειδαλλως δεν τιθεται θεμα καποιας προσφορας για την κινητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ'αρέσει που είχα πάρει κι εγώ τηλ εκεί Τρίτη-Τετάρτη κι ο υπάλληλος που μου είπε να περιμένω τηλέφωνο.. Οπότε από Δευτέρα με πήραν Πέμπτη και είναι πλέον πολύ πιθανό να μην έχω το tablet ως και τις 15 του μήνα που το θέλω για δώρο! :@ :(

 

 

Η προσφορά στα Public μειώθηκε από 100 σε 50 ευρώ! Η παράλληλη προσφορά της Wind δεν εξαφανίστηκε στις 12 ούτε στη σελίδα της ίδιας ούτε των Public, άρα με βάση και την ιστορία μάλλον θα πήρε παράταση (χωρίς να αποκλείω βέβαια να περιμένουν να το αλλάξουν χειροκίνητα το πρωί).

 

Επίσης, με ενημέρωσαν πως τελικά δε χρεώνονται και τα τέλη ενεργοποίησης!

 

Σε ενημερωσαν μονοι τους οτι δεν χρεωνονται τα τελη ενεργοποιησης? Εκανες αιτηση μονο για σταθερο+ιντερνετ, οχι και για κινητο? Ευχαριστω.

Επεξ/σία από lmag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιώνω και εγώ.

σε 2 γραμμές που έκανα φορητότητα στην wind με ενημέρωσαν ότι δεν χρεώνονται τέλη ενεργοποίησης.

Στην 2η το ρώτησα μόνος μου για να βεβαιωθώ ότι είναι αλήθεια.

 

Επίσης, με ενημέρωσαν πως τελικά δε χρεώνονται και τα τέλη ενεργοποίησης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνοι τους μου το είπαν και ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη! Έκανα αίτηση μόνο για το σταθερό, όχι κινητό. :)


 

Μ'αρέσει που είχα πάρει κι εγώ τηλ εκεί Τρίτη-Τετάρτη κι ο υπάλληλος που μου είπε να περιμένω τηλέφωνο.. Οπότε από Δευτέρα με πήραν Πέμπτη και είναι πλέον πολύ πιθανό να μην έχω το tablet ως και τις 15 του μήνα που το θέλω για δώρο! :@ :(

 

Επίσης, οφείλω να τους πω ένα πολύ μεγάλο μπράβο από εμένα καθώς παρά την αρχική τους δυσκαμψία στη (χρονοβόρα) διαδικασία, εν τέλει με κάλεσαν οι ίδιοι σήμερα και μου είπαν πως λόγω της κατάστασης θα παραλάβω σίγουρα την επόμενη εβδομάδα!! Στις 16 του μήνα θα πάω εξωτερικό και το ήθελα για δώρο (άρα δεν έπαιζε καθυστερημένη παράδοση) και πλέον όλα καλά! Πολλά μπράβο, πραγματικά! Όχι ότι έγινε γενικά η super wow γρήγορη παράδοση, αλλά γιατί παρά την αρχική καθυστέρηση τελικά κατανόησαν την κατάσταση και βρήκαν λύση! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα αίτηση την Τετάρτη και ακόμα δεν με έχουν καλέσει...

τόσες αίτήσεις επεξεργάζονται ??

 

άλλες φορές μας ζαλίζουν καθημερινά με τις τηλεφωνικές προσφορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είχα αυτήν την απορία, οι ίδιοι πάντως μου είπαν πως η προσφορά τράβηξε πάρα πολύ κόσμο και μαζεύτηκαν αντίστοιχες αιτήσεις.

Τη διαδικασία την έχουν αναλάβει τα Public που πιθανότατα δε θα έχουν διαθέσει το προσωπικό που έχουν οι εταιρείες που κάνουν τις τηλεφωνικές προσφορές καθημερινά που αναφέρεις. Όποτε τους κάλεσα εγώ μίλησα με μία συγκεκριμένη κυρία, οπότε θα θεωρούσα πιθανό να τα έχει αναλάβει εκεί πχ με έναν ακόμα υπάλληλο που θα την ντουμπλάρει στα ωράρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό γνωστούς μου που έβαλαν πάντως wind σταθερό και ιντερνετ, ακούω ότι δεν έχουν προβλήματα κλπ, απλά αργές για την εποχή ταχύτητες. Και σε κεντρικά σημεία της Αθήνας, Αμπελόκηποι, Ζωγράφου κλπ...   4-6 mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οσο μου χε εξηγησει η κυρια στο τηλεφωνο απο τα Public, πρωτα θα φτασει σπιτι με κουριερ η αιτηση για την συνδρομη, και αφου τη συμπληρωσουμε και βαλουμε και τα απαραιτητα δικιολογητικα, και τα παραλαβουν, δεν ξερω με ποιον τροπο τα στελνουμε(ταχυδρ, Φαξ, Mail) απο την στιγμη που θα τα παραλαβουν τοτε θα ξεκινησει η διαδικασια, και για το ρουτερ, και για το ταμπλετ..

Παντως, πριν απο καθε επισκεψη-παραδοση απο μερους τους, παντα θα υπαρχει τηλεφωνο-sms-mail, για ενημερωση μας...

 

Εγω παντως απ την στιγμη που τηλεφωνικα μου παν οτι καταχωρηθηκα, δεν αγχωνομαι πλεον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα Σάββατο τηλέφωνο και μου είπαν θα σε πάρουμε εμείς, με πήρε σήμερα μια κυρία και μου είπε είναι 24€ με το φπα συν την ενεργοποίηση. Της λέω τότε κλάιν δεν κάνω τίποτα έρχεται μια η άλλη με αυτό που έχω τώρα και μου λέει ε δεν ξέρω κάνε την αίτηση από το ιντερνετ για τα 20€...Συνεννοηθήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οσο μου χε εξηγησει η κυρια στο τηλεφωνο απο τα Public, πρωτα θα φτασει σπιτι με κουριερ η αιτηση για την συνδρομη, και αφου τη συμπληρωσουμε και βαλουμε και τα απαραιτητα δικιολογητικα, και τα παραλαβουν, δεν ξερω με ποιον τροπο τα στελνουμε(ταχυδρ, Φαξ, Mail) απο την στιγμη που θα τα παραλαβουν τοτε θα ξεκινησει η διαδικασια, και για το ρουτερ, και για το ταμπλετ..

Παντως, πριν απο καθε επισκεψη-παραδοση απο μερους τους, παντα θα υπαρχει τηλεφωνο-sms-mail, για ενημερωση μας...

 

Εγω παντως απ την στιγμη που τηλεφωνικα μου παν οτι καταχωρηθηκα, δεν αγχωνομαι πλεον....

 

Όπως μου είπαν εμένα, ο κούριερ που θα έρθει για την αίτηση θα περιμένει να παραλάβει επιτόπου τόσο υπογεγραμμένη την αίτηση όσο και τα λοιπά δικαιολογητικά. Τότε ξεκινάει ουσιαστικά η διαδικασία ενεργοποίησης από τη Wind κι ακολούθως, αναλόγα με την ημερομηνία ενεργοποίησης που θα δώσει η Wind θα γίνει και η αποστολή του tablet από τα Public. Το router θα το στείλει η ίδια η Wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα ήρθε αίτηση με courier χωρίς να προηγηθεί τηλεφώνημα. Για το tablet μου είπαν ότι θα έρθει αφού έχει προχωρήσει η διαδικασία και δοθεί πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...