Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Θα ήθελα να μπορώ να παίξω Vr.. Παίζει να έρθει μελλοντικά στο X? Ιδού η απορία

Δια στόματος Microsoft, η απάντηση για αυτή την γενιά είναι όχι, μόνο η Sony θα έχει που κυκλοφορεί σε λίγο καιρό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, 26ska είπε

Φίλε μου σε βλέπω με ένα series s να κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου...

Με τίποτα αγορίνα... Θέλω να παίζω 4Κ... 

Είμαι ξεκάθαρα ανάμεσα στα δύο που ανέφερα!

20 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δια στόματος Microsoft, η απάντηση για αυτή την γενιά είναι όχι, μόνο η Sony θα έχει που κυκλοφορεί σε λίγο καιρό.

Μεγάλο plus το vr.. Μπερδεύτηκα τώρα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, τα παιχνίδια που αναφέρεις υπάρχουν και στα 2 μηχανήματα, φτηνές συνδρομές μπορείς να βάλεις και στα 2 μηχανήματα, οπότε απλά κοιτάς τις λίστες να δεις ποιά παιχνίδια προτιμάς.

Χωρίς να γνωρίζω τα οικονομικά σου θα σου πρότεινα να πάρεις το ένα από τα δύο και αν στην πορεία δεις ότι δεν σε καλύπτει το πουλάς, συμπληρώνεις και κάτι και παίρνεις το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Έχεις ένα δίκιο... Αλλά ήδη ακόμα δεν άνοιξα το θέμα μαθαίνω πράγματα που δεν ήξερα καν!

 

Αρχικά το θέλω για Fifa, 2K και λοιπά παιχνίδια που μπορώ να παίζω με κανένα φιλαράκι... Δε ξέρω καν αν είναι exclusive κάποιο από αυτά! Είμαι άσχετος εντελώς και δεν το έχω ψάξει 

Θέλω Grand theft auto εννοείται και οποιοδήποτε άλλο καλό game μπορώ να παίξω μόνος!

Γενικά θέλω (αν και 30 πλέον) να ζήσω πάλι την εμπειρία gaming που έζησα με το 3αρι σε καλύτερο επίπεδο!

Η οικονομικοτερη συνδρομή και η χαμηλότερη τιμή του είναι μεγάλο ατού για εμένα για να προτιμήσω το Χ και είναι από τους λόγους που οδευω προς τα εκεί να σου πω την αλήθεια!

Επίσης το Vr δε το είχα σκεφτεί... Δίκιο έχεις! Θα ήθελα να μπορώ να παίξω Vr.. Παίζει να έρθει μελλοντικά στο X? Ιδού η απορία

Δεν έχω καλό Pc.. Και δεν έχω σκοπό να δώσω 1500-2000 που θέλει το λιγότερο για ένα καλό gaming pc...

Αυτό για το φθηνό τρόπο που λες... Παίζει και στο 5αρι ή στο Χ αντίστοιχα?

Το vr είναι φρου φρου κι αρώματα ειδικά για την τιμή που πωλείται. 

Αν το αρχικό κόστος ειναι σημαντικός παράγοντας τότε πήγαινε στο Χ. Διαφορετικά PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Το vr είναι φρου φρου κι αρώματα ειδικά για την τιμή που πωλείται. 

Αν το αρχικό κόστος ειναι σημαντικός παράγοντας τότε πήγαινε στο Χ. Διαφορετικά PS5.

Το vr δεν είναι φρου φρου και αρώματα. Σίγουρα όμως απευθύνετε σε αυτούς που μπορούν να διαθέσουν 500 και 600 ευρώ για να το πάρουν χωρίς να τους λείψουν από κάπου αλλού..

40 ευρώ διαφορά στις κονσόλες προς το παρόν.. δεν το λες και σημαντικό παράγοντα πάντως. Τις κερδίζεις από τις μπαταρίες και τους φορτιστές που θα πρέπει να αγοράζεις για το χειριστήριο.. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Το vr δεν είναι φρου φρου και αρώματα. Σίγουρα όμως απευθύνετε σε αυτούς που μπορούν να διαθέσουν 500 και 600 ευρώ για να το πάρουν χωρίς να τους λείψουν από κάπου αλλού..

40 ευρώ διαφορά στις κονσόλες προς το παρόν.. δεν το λες και σημαντικό παράγοντα πάντως. Τις κερδίζεις από τις μπαταρίες και τους φορτιστές που θα πρέπει να αγοράζεις για το χειριστήριο.. 😁μ

Είχα μείνει στο ότι δεν υπάρχει σκέτη κονσόλα στην αγορά παρά μόνο bundles των 700 ευρω+.

40 ευρώ είναι αστεία διαφορά όντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταλήξω στο Χ παιδιά... Στο Σκρουτζ έχει πολλές αρνητικές κριτικές για το play ενώ το xbox φουλ θετικές!

Δεν νομίζω πως είναι τυχαιο αυτό...

Τα ζυγισα και κερδίζει το Χ... Ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Θα καταλήξω στο Χ παιδιά... Στο Σκρουτζ έχει πολλές αρνητικές κριτικές για το play ενώ το xbox φουλ θετικές!

Δεν νομίζω πως είναι τυχαιο αυτό...

Τα ζυγισα και κερδίζει το Χ... Ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή!

Μολις πάρεις Χ αγοράσε και με τον οδηγο που βρισκεται στο insomnia 3 χρόνια Game Pass ultimate με 90€ και καθάρισες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dream21 είπε

Μολις πάρεις Χ αγοράσε και με τον οδηγο που βρισκεται στο insomnia 3 χρόνια Game Pass ultimate με 90€ και καθάρισες.

 

Α μπραβοοο... Κάτι διάβασα επ αυτού και ήθελα να ρωτήσω!

Μπορείς να με κάνεις ταγκ? Σου είναι εύκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Α μπραβοοο... Κάτι διάβασα επ αυτού και ήθελα να ρωτήσω!

Μπορείς να με κάνεις ταγκ? Σου είναι εύκολο?

Σου έστειλα μήνυμα

Επεξ/σία από dream21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Marios Rios είπε

 

Τα ζυγισα και κερδίζει το Χ... Ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή!

Αφού τα ζυγησες και για τα γούστα σου κερδίζει το Χ με γεια.

Εδώ είσαι 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dream21 είπε

Σου έστειλα μήνυμα

 

6 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Αφού τα ζυγησες και για τα γούστα σου κερδίζει το Χ με γεια.

Εδώ είσαι 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολόγισε επίσης το κόστος του εξτρά σκληρού αφού θα βάλεις gamepass.Δυστυχώς παίρνει μόνο αυτόν που έχουν κάνει συμφωνία και έχει υψηλό κόστος  (225 ευρω) για 1tb.

2 ώρες πριν, Marios Rios είπε

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...