Προς το περιεχόμενο

Lenovo ThinkPad L520


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το computrace φανταζομαι χρειαζομαστε και συνδρομη ετσι?

 

Αναλόγως πώς ο καθένας κάνει prioritize τις ανάγκες του και θεωρεί το laptop ως εργαλείο δουλειάς του πληρώνει και για υπηρεσίες.

Google it για περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 259
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

62-68 βαθμοι κελσιου εν ωρα gaming ειναι μια χαρα για θερμοκρασια επεξεργαστη, ετσι?

μαρεσει που οσο και να ζοριζεται το ανεμιστηρακι της ψυκτρας της cpu παραμενει αθορυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εως 70-75 max full load είναι λογικές οι τιμές σε χώρο που δεν κλιματίζεται τουλάχιστον σε AMD APU.. Οι I5 πρέπει να είναι μια ιδέα πιο δροσεροι .. πολύ καλά είσαι σε 62-68.. 

Καλό είναι να βάλεις και μια βάση πχ της coolermaster να το κρατάς δροσερό και να μην το ταλαιπωρείς σε υψηλές θερμοκρασίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εως 70-75 max full load είναι λογικές οι τιμές σε χώρο που δεν κλιματίζεται τουλάχιστον σε AMD APU.. Οι I5 πρέπει να είναι μια ιδέα πιο δροσεροι .. πολύ καλά είσαι σε 62-68.. 

Καλό είναι να βάλεις και μια βάση πχ της coolermaster να το κρατάς δροσερό και να μην το ταλαιπωρείς σε υψηλές θερμοκρασίες..

αμα δω οτι αρχιζει και ξεπερναει τους 70 (γιατι μεχρι στιγμης μονο neverwinter εχω παιξει)

θα κοιταξω και για βαση ναι.. thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

62-68 βαθμοι κελσιου εν ωρα gaming ειναι μια χαρα για θερμοκρασια επεξεργαστη, ετσι?

μαρεσει που οσο και να ζοριζεται το ανεμιστηρακι της ψυκτρας της cpu παραμενει αθορυβο

Με τον Β960 επάνω και το απόλυτο καταχτύπι για μια ώρα με prime ή intelburntest ή occt,

θερμοκρασία περιβάλλοντος 24-25 βαθμούς, οι θερμοκρασίες που έπιασε ήταν 71-76, με το 76 στιγμιαία.

Με την ολοκλήρωση του torture από τα παραπάνω προγράμματα, η θερμοκρασία γυρνούσε ξανά σε 45, μέσα σε 3 λεπτά.

Όπως έχει αναφερθεί ξανά λοιπόν, πολύ αποδοτικό thermal unit...

και στα αυτία μου τουλάχιστον...πολύ ήσυχο.

 

αμα δω οτι αρχιζει και ξεπερναει τους 70 (γιατι μεχρι στιγμης μονο neverwinter εχω παιξει)

θα κοιταξω και για βαση ναι.. thnx

Προτείνεται ανεπιφύλακτα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Β960 επάνω και το απόλυτο καταχτύπι για μια ώρα με prime ή intelburntest ή occt,

θερμοκρασία περιβάλλοντος 24-25 βαθμούς, οι θερμοκρασίες που έπιασε ήταν 71-76, με το 76 στιγμιαία.

Με την ολοκλήρωση του torture από τα παραπάνω προγράμματα, η θερμοκρασία γυρνούσε ξανά σε 45, μέσα σε 3 λεπτά.

Όπως έχει αναφερθεί ξανά λοιπόν, πολύ αποδοτικό thermal unit...

και στα αυτία μου τουλάχιστον...πολύ ήσυχο.

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα !!!

 

αυτές οι θερμοκρασίες τις έχεις με το εργοστασιακό thermal pad;

 

Ωραίο αυτό της Ζαλμαν, αλλά ακριβό πανάθεμά το...βλέπεις πτώση στις θερμοκρασίες με αυτό και πόσο;

 

Μου κάνει μέτρια εντύπωση πως οι αεραγωγοί δεν φτάνουν μέχρι ψηλά, σε κάποιους φορητούς θα είναι πρόβλημα...άλλοι φορητοί μπορεί να βγαζουν αέρα από κάτω κι όχι να βάζουν, δεν ξέρω πως θα επιδρά αυτή η ροή αέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, μια που όλο το cpu σύστημα είναι untouched από την αγορά.

 

Πολύ καλές επιδοσεις λοιπόν...δεν είναι κοινές σε όλα τα L520 βέβαια  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως πώς ο καθένας κάνει prioritize τις ανάγκες του και θεωρεί το laptop ως εργαλείο δουλειάς του πληρώνει και για υπηρεσίες.

Google it για περισσότερα.

Αλλο ρωτησα, αλλο απαντησες..

 

Κριμα παντως αν δεν ειναι δωρεαν τουλάχιστον το να σβησεις τα αρχεια σου απομακρυσμενα, σε αλλα λαπτοπ αυτη η υπηρεσια προσφερεται σίγουρα δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/448368/CoolerMaster-NotePal-ErgoStand.html

 

αυτο εχω εγω με μεγαλο ανεμιστηρα - σπεσιαλ

 

Υπερτιμημένη πλαστικούρα θα'λεγα.

 

Το U3 και το Revoltec RNC-3000 προσφέρουν καλύτερη ψύξη και είναι κατασκευασμένα από μασίφ αλουμίνιο (ειδικά το revoltec).

 

 

 

Αλλο ρωτησα, αλλο απαντησες..

 

Κριμα παντως αν δεν ειναι δωρεαν τουλάχιστον το να σβησεις τα αρχεια σου απομακρυσμενα, σε αλλα λαπτοπ αυτη η υπηρεσια προσφερεται σίγουρα δωρεαν.

 

Αυτό που απάντησα, το απάντησα για να καλύψω αυτό που λς εσύ τώρα. Ο επαγγελματίας και όποιος τον ενδιαφέρει το μηχάνημα ως εργαλείο δουλειάς, δε θα ενοχληθεί με το να πληρώσει μια μικρή συνδρομή σε μια τόσο χρήσιμη υπηρεσία. Εκεί στόχευε η απάντησή μου.

 

Σε ποιό laptop προσφέρεται η υπηρεσία αυτή δωρεάν και πόσα laptop έχουν CompuTrace Bios και γενικά protection σε BIOS / hardware level?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που απάντησα, το απάντησα για να καλύψω αυτό που λς εσύ τώρα. Ο επαγγελματίας και όποιος τον ενδιαφέρει το μηχάνημα ως εργαλείο δουλειάς, δε θα ενοχληθεί με το να πληρώσει μια μικρή συνδρομή σε μια τόσο χρήσιμη υπηρεσία. Εκεί στόχευε η απάντησή μου.

 

Σε ποιό laptop προσφέρεται η υπηρεσία αυτή δωρεάν και πόσα laptop έχουν CompuTrace Bios και γενικά protection σε BIOS / hardware level?

Μα δεν μου απαντησες, αλλα αρχισες να μιλας για προτεραιοτητες, google it κλπ . Απο τα συμφραζόμενα τωρα καταλαβαίνω οτι δεν ειναι δωρεαν ουτε η απομακρυσμενη διαγραφη αρχειων..

Πιστεύω θα ηταν απλο να απαντησεις οτι ειναι επι πληρωμη.

 

Οπως για εμενα ειναι απλο να σου απαντησω σε αυτο που ρωτησες:

Τα apple laptop εχουν δωρεαν απομακρυσμενη διαγραψη αρχειων, το protection ειναι σε hardware level κ μπορεις να το κλειδωσεις ωστε να μην ξανανοίξει καθως επισης μπορεις να βλεπεις μεχρι την διαγραφή αρχειων ανα πασα στιγμη την θεση του βασει του wifi που συνδέεται.

 

Θα μπορουσα να απαντήσω οπως κ εσυ:

Οι επαγγελματίες κανουν prioritize, Google it κλπ κλπ, αλλα προτιμω να απαντησω σε αυτο που με ρωτησες κ οχι σε κατι αλλο ή να σε παραπέμψω στο google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μου απαντησες, αλλα αρχισες να μιλας για προτεραιοτητες, google it κλπ . Απο τα συμφραζόμενα τωρα καταλαβαίνω οτι δεν ειναι δωρεαν ουτε η απομακρυσμενη διαγραφη αρχειων..

Πιστεύω θα ηταν απλο να απαντησεις οτι ειναι επι πληρωμη.

 

Οπως για εμενα ειναι απλο να σου απαντησω σε αυτο που ρωτησες:

Τα apple laptop εχουν δωρεαν απομακρυσμενη διαγραψη αρχειων, το protection ειναι σε hardware level κ μπορεις να το κλειδωσεις ωστε να μην ξανανοίξει καθως επισης μπορεις να βλεπεις μεχρι την διαγραφή αρχειων ανα πασα στιγμη την θεση του βασει του wifi που συνδέεται.

 

Θα μπορουσα να απαντήσω οπως κ εσυ:

Οι επαγγελματίες κανουν prioritize, Google it κλπ κλπ, αλλα προτιμω να απαντησω σε αυτο που με ρωτησες κ οχι σε κατι αλλο ή να σε παραπέμψω στο google.

 

 

Apple laptop = 1300 + ευρώ.

Lenovo L520 = 300 ευρώ.

 

Δωρεάν my ass λοιπόν το service που προσφέρει η Apple.

 

Όσο για τα υπόλοιπα. Σου είπα "google it" για να δείς αναλυτική περιγραφή του service και του τί καλύπτει και σε ποιούς απευθύνεται, όπως και τα διάφορα options που μπορεί να υπάρχουν. Τον αντίποδα στον ζήτησα μόνο και μόνο γιατί πέραν του TPM chip και του CompuTrace Bios, καθαρό hardware level δεν έχω δεί πουθενά, εκτός του FDE που αυτό είναι σε επίπεδο δίσκων και όχι μηχανήματος.

 

Οπότε ναι και πάλι "google it" ισχύει, αυτή τη φορά από μεριάς μου γιατί δε καλύφθηκα ώς προς την απάντηση (όχι φυσικά ότι φταίς εσύ απαραίτητα, απλά μου έβαλες αν θες τη φυτιλιά για να ψάξω περισσότερο αν και θεωρώ την απάντηση που θα βρώ, λίγο πολύ τετελεσμένη).

 

EDIT #1: Για να δείς λοιπόν πόσο βοηθάει και πόσο ωραίο είναι το "google it" και το εννοώ, ΟΥΤΕ τα Apple έχουν δωρεάν το αντίστοιχο subscription:

 

http://store.apple.com/us/product/TS293LL/A/Computrace-LoJack-Premium-for-Mac-UK-1-Year

 

 

EDIT #2: Το computrace προσφέρεται σε 90 days evaluation ΔΩΡΕΑΝ (και αυτό μέσω του "google it" το βρήκα):

 

http://www3.absolute.com/landing/Google/GRC-google/computer-asset-tracking-software?gclid=CI-EjsG6wbcCFXMPtAodtjIARw

 

Οπότε τώρα καταλαβαίνεις πλήρως φαντάζομαι την απαντησή μου πιο πριν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT #1:[/color] Για να δείς λοιπόν πόσο βοηθάει και πόσο ωραίο είναι το "google it" και το εννοώ, ΟΥΤΕ τα Apple έχουν δωρεάν το αντίστοιχο subscription:

 

http://store.apple.com/us/product/TS293LL/A/Computrace-LoJack-Premium-for-Mac-UK-1-Year

 

Μπερδεμενα τα εχεις, δεν μιλησα για το lojack. Δεν σε βοηθησε το google it.

 

Εγραψα χαρακτηριστικα τι προσφέρεται δωρεαν στους apple φορητους, ασχετα αν εσυ γραφεις ανακρίβειες οτι σε apple δεν μπορεις να εχεις δωρεαν υπηρεσια να κλειδωσεις ή εντοπισεις το λαπτοπ απομακρυσμενα.

 

http://support.apple.com/kb/ht2526

If you have already configured the iCloud Find My iPhone service on your iPhone, iPad, iPod touch, or Mac you can use it to locate your missing device, display a message on its screen, make it play a sound at full volume (even if on mute), remotely lock it, or remotely wipe (erase) it to protect your privacy.

 

Καποιοι τουλάχιστον εδω μεσα ειναι πιο ευγενικοι κ προσφερουν απαντησεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...