Προς το περιεχόμενο

Lenovo ThinkPad L520


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 Ρικο περίπου πάει το πορτα πορτα (Ελτα κούριερ) και η γενική ταχυδρομική για 3 κιλά εντός αττικής..

15 αν θυμάμαι καλά για εκτός..

http://www.elta-courier.gr/calc_cost.asp

 

δεν το συζητώ μόνο η βενζίνη αττικη οδός και ταλαιπωρία συμφέρει και με το παραπάνω..

Ρώτησε τους αν θα στο επιστρέψουν με δικά τους έξοδα.. που λογικά θα κάνουν οπως και του corpse 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 259
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Ήξερα που σε έστειλα. Άντε εύχομαι όλα καλά και να ξεμπερεδεύεις με το fanάκι μια για πάντα πλέον. ;)

Mιλησα και συγκεκριμενα με τον κ.Γιωργο που μου προτεινες! Πολυ καλος και ευγενικοτατος ..φουλ εξυπηρετικος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναζήτηση του "cosmos lenovo service" στο google.

2ο αποτέλεσμα αυτό.

 

Ναί δικό μου πόστ είναι πρό διετίας σχετικά με ένα θέμα που είχα (ως end user τότε).

 

 

Mιλησα και συγκεκριμενα με τον κ.Γιωργο που μου προτεινες! Πολυ καλος και ευγενικοτατος ..φουλ εξυπηρετικος! 

 

Μόνο όχι ονόματα δημοσίως plz. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο στην Cosmos και μου είπαν ότι τα έξοδα αποστολής τα χρεώνομαι εγώ και για να το στείλω αλλά και για να μου το στείλουν μετά την επισκευή/αντικατάσταση.

 

Με παρέπεμψε στην Byte Computer στο Νέο Κόσμο. Τι λέτε να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω λεγοντας απλα Γιωργος να ενοχλειται κανεις..ετσι κι αλλιως το 1/3 της Ελλαδος ειναι Γιωργηδες :-Ρ

 

Δεν έχει να κάνει, καλό είναι ό,τι αποστέλλεται σε ΠΜ, να μένει σε ΠΜ.

 

 

Πήρα τηλέφωνο στην Cosmos και μου είπαν ότι τα έξοδα αποστολής τα χρεώνομαι εγώ και για να το στείλω αλλά και για να μου το στείλουν μετά την επισκευή/αντικατάσταση.

 

Με παρέπεμψε στην Byte Computer στο Νέο Κόσμο. Τι λέτε να κάνω;

 

Για σειρά ThinkPad η Cosmos σε παρέπεμψε σε ανταγωνιστή?

Σαν να σου λέω εγώ ότι η Vodafone σε παραπέμπει στην Cosmote για την τηλεφωνία σου ας πούμε...

 

Κάτι δε κολλάει. δε γίνεται αυτό.

Ίσως ρώτησες για άλλον service provider που να είναι πιο κοντά στην περιοχή σου ας πούμε.

Ή να τους είπες ότι δε μπορείς η περιμένεις ή δε ξέρω τί και να σου είπαν να δοκιμάσεις την τύχη σου αλλού εν ολίγοις...

Δε γίνεται να σε παραπεμψουν έτσι ξερά. Είναι ανταγωνιστές service providers ο ένας με τον άλλον.

 

By the way η έδρα της Byte είναι στην Καλλιθέα και όχι στον Νέο Κόσμο.

Είναι απέναντι διαγωνίος από τα κεντρικά της Shell το ψηλό κτίριο (Καλλιρόης & Τριβόλη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σύνδεσαν με τεχνικό και επειδή του είπα ότι πέφτει μακριά να τους το πάω εγώ και τον ρώτησα πώς αλλιώς μπορεί να γίνει, από μόνος του μου είπε για την Byte που είναι πιο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με σύνδεσαν με τεχνικό και επειδή του είπα ότι πέφτει μακριά να τους το πάω εγώ και τον ρώτησα πώς αλλιώς μπορεί να γίνει, από μόνος του μου είπε για την Byte που είναι πιο κοντά.

 

Κοινώς έκαναν αυτό που σου είπα.

Αν δε θες να επιβαρυνθείς την courier ή δε μπορείς να τους το πας (σου πέφτει μακρυά και βαριέσαι ή δεν έχεις χρόνο), παίρνεις και το ρίσκο και την ευθύνη να εμπιστευτείς άλλο Service Provider.

 

Στην Cosmos μπορείς να πας παίρνοντας το Λεωφορείο Β9 από την Ομόνοια (Χαλκοκονδύλη).

H διαδρομή είναι 35-38 λεπτά χωρίς κίνηση και 55-65 λεπτά αν έχει κίνηση.

Κατεβαίνεις στη Γέφυρα του Προαστειακού Μεταμόρφωσης (Στάσεις "Ήβης" στο ρεύμα από Αθήνα ή "Γέφυρα" στο ρεύμα από Κηφισιά) και το πιάνεις με τα πόδια. Είναι 5 λεπτά από εκεί.

Εναλλακτικά πας και με Προαστειακό στο ίδιο σημείο.

Επεξ/σία από plpapadopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ man, είσαι κατατοπιστικότατος.

 

Το θέμα είναι αν πρέπει να πάρω μαζί μου και το κουτί του, ή αν μπορώ να βάλω μόνο το laptop (άντε και τα καλώδια) στο σάκο μου, γιατί για να κουβαλήσω το κουτί στα χέρια σε Ομόμοια κ.λπ., δεν ψήνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ man, είσαι κατατοπιστικότατος.

 

Το θέμα είναι αν πρέπει να πάρω μαζί μου και το κουτί του, ή αν μπορώ να βάλω μόνο το laptop (άντε και τα καλώδια) στο σάκο μου, γιατί για να κουβαλήσω το κουτί στα χέρια σε Ομόμοια κ.λπ., δεν ψήνομαι.

 

Το Λεωφορείο επίσης είναι διερχόμενο (Αχαρνών) από τους Σταθμούς Ηλεκτρικού Κάτω Πατήσια και Άγιος Νικόλαος (ίσως να σε βολέυουν καλύτερα).

Φόρτωσέ το σε μια τσάντα (backpack ή laptop) και πήγαινέ το έτσι. Εφόσον δε θα γίνει αποστολή μετά σε σένα και θα πας να το παραλάβεις, κουτιά και accessories δε χρειάζονται (πλην του φορτιστή και της μπαταρίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, ΜΕΤΡΟ με βολεύει.

 

Οπότε θα το βάλω σε μια backpack και θα το πάω με τη μπαταρία και το φορτιστή.

 

Γιατί όμως να μη γίνει αποστολή σε μένα μετά;

 

Τι διάολο περιλαμβάνει η εγγύηση τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, ΜΕΤΡΟ με βολεύει.

 

Οπότε θα το βάλω σε μια backpack και θα το πάω με τη μπαταρία και το φορτιστή.

 

Γιατί όμως να μη γίνει αποστολή σε μένα μετά;

 

Τι διάολο περιλαμβάνει η εγγύηση τελικά;

 

 

http://shop.lenovo.com/ISS_Static/WW/emea/merchandising/pdf/Lenovo%20Limited%20Warranty.pdf

 

Σελίδα 3 κάτω κάτω.

 

 For Mail-in Service, the product will be returned to you at Lenovo's expense, unless your Service Provider specifies otherwise.

 

 

Θα χρειαστείς το packaging για το shipping back. Νόμιζα ότι θα το έπαιρνες εσύ πίσω.

Κάλεσε να διευκρινήσεις πρώτα σε κάθε περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το πάρω εγώ πίσω πρέπει να ξαναπάω μέχρι εκεί.

 

Βέβαια, αν πρέπει να το πάω στο κουτί του για να μου το στείλουν με δικά τους έξοδα, μάλλον θα προτιμήσω να το βάλω στο σάκο και να ξαναπάω εγώ να το πάρω.

 

Σάββατο να φανταστώ είναι κλειστά, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...