Προς το περιεχόμενο

[Laptop] DELL 3521 i5-3337U/4GB/1TB/ 8730M 2GB - @cosmodata 499€


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψηνομαι παρα πολυ να το παρω, το παλιο ΙΒΜ Τ40 εχει ενοχλητικο θορυβο στον ανεμηστηρα και ακουγεται ασχημα την νυχτα.

 

Δεν μας ενδιαφερει καθολου εαν το καταστημα ειναι καλο η οχι, εαν θα ενδιαφερθει η οχι, η δουλεια του καταστηματος ειναι να μας παραδωσει την κουτα με το φορητο και την αποδειξη, τελος.

 

Τα χαρακτηριστικα του οπως τα λεει η σελιδα του καταστηματος ειναι παρακατω.

 

Χαρακτηριστικά:

CPU Family Intel Core i5

Μοντέλο CPU 3337U

Μέγεθος RAM 4 GB

Τύπος RAM DDR3

Χωρητικότητα Σκληρού Δίσκου 1 ΤΒ

Χαρακτηριστικά Σκληρού Δίσκου Serial ATA, 5400 rpm

Οπτικά Μέσα DVD±RW

Ανεξάρτητη Κάρτα Γραφικών Ναι

Κάρτα Γραφικών AMD Radeon HD 8730M, 2GB

Διαγώνιος Οθόνης 15,6"

Χαρακτηριστικά Οθόνης LED-Backlit Antiglare Display, 1366 x 768

Web Camera Ναι

Card Reader Ναι

HDMI port Ναι

USB 2.0 ports 2 x USB 2.0

USB 3.0 ports 2 x USB 3.0

Δικτυακές Συνδέσεις LAN 10/100, Wifi 802.11b/g/n

Λειτουργικό Σύστημα Windows 8

Έκδοση Λειτουργικού Συστήματος Windows 8 (64bit) Multilanguage

Βάρος 2.5kg

Εγγύηση 2 έτη

 

Σαν αρνητικο βλεπω τον μηχανικο δισκο στις 5400 στροφες και την ανυπαρξια του Gigabit ethernet (το ΙΒΜ του 2003 το ειχε σαν βασικο χαρακτηριστικο).

 

Ξερει κανεις εαν βγαινει το CD για να μπει στην θεση του σκληρος δισκο σε bay; Στην πρωτη θεση μπορει να μπει ενας SSD και στην δευτερη εκει που ηταν το CD να μπει ο μηχανικος 1ΤΒ. Ποιος χρησιμοποιει το CD συχνα; Απολειφαδι του παρελθοντος ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλαδή εκτός κάνουν; Wtf ξαφνικά αισθάνομαι περιορισμένης ευθύνης :) Όπως και να'χει, δεν μου χρειάζεται τόσο δυνατή κάρτα γραφικών, ελπίζω να βγει σύντομα κάτι ανάλογο με i7.

Επισης στην ιδια κατασταση μ'εσενα βρισκομαι αλλα θελω ενα με i3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν αναγράφεται όμως στην προφορά είναι το clock speed.

Και απ' ότι βλέπω, μιλάμε μόνο για 1.7GHZ.

http://www.snapdeal.com/product/dell-inspiron-n3521-laptop-intel/685147

Για την συχνοτητα του επεξεργαστη αναφερεσαι?

 

Αυτος ειναι http://ark.intel.com/products/72055/ και ειναι 1.8 και οχι 1.7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χρονισμένος χαμηλά γιατί είναι η σειρά U που κάνει σημαντική οικονομια ενέργειας.  Αν κρίνω από αυτά που διαβάζω, με απλή χρήση το συγκεκριμένο πρέπει να τις έχει για πλάκα τις 4-5 ώρες.  Σε περίπτωση ανάγκης πόρων, ο επεξργαστής δεν μένει στα 1.8 αλλά ανεβαίνει μόνος του στα 2.7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαίο λαπτοπ για τα λεφτά, όσο και να ψάξετε δεν θα βρείτε καλύτερο στο 500αρικο, όποιος έχει τα λεφτά διαθέσιμα κρίμα είναι να χάσει τέτοια προσφορά, όσο για τις μνήμες και τους δίσκους ποια λαπτοπ βγαίνουν με 8gb και με ανεξάρτητη κάρτα γραφικών σε αυτά τα λεφτά μην τρελαίνεστε ακόμα φτηνές είναι οι μνήμες, με 100€ ακόμα παίρνεις 120gb ssd και ένα 4gb ram και είσαι άρχοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χρονισμένος χαμηλά γιατί είναι η σειρά U που κάνει σημαντική οικονομια ενέργειας.  Αν κρίνω από αυτά που διαβάζω, με απλή χρήση το συγκεκριμένο πρέπει να τις έχει για πλάκα τις 4-5 ώρες.  Σε περίπτωση ανάγκης πόρων, ο επεξργαστής δεν μένει στα 1.8 αλλά ανεβαίνει μόνος του στα 2.7.

Αν ισχύει αυτό που λες, τότε πάω πάσο...

 

Edit: Έχεις απόλυτο δίκιο: http://ark.intel.com/products/72055/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα γιατι δεν στελνει και ειναι μονο παραλαβη απο το καταστημα?

Νομίζω στέλνει κανονικά με 5,5€  τώρα που έβαλα τον Τ.Κ. μου έγραψε 3€ έξοδα αντικαταβολής αλλά δεν έχω πατήσει ολοκλήρωση παραγγελιάς μήπως βγάζει κάποιο μήνυμα σχετικά με το αν δεν στέλνει Αθήνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει αυτό που λες, τότε πάω πάσο...

 

Δες εδώ αναλυτικά τα στοιχεία του, μαζί με σύγκριση με παραπλήσιους.  Κάπου χαμηλά αναφέρει τις συχνότητες που αναβαίνουν όταν χρειάζεται (turbo boost).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι γκαβός? το έβαλα στο καλάθι αλλά δεν βλέπω πουθενά μέρος για να βάλω το κουπόνι.

 

ΆΚΥΡΟ είναι πριν το καλάθι ο κωδικός.  :P Ας ελπίσουμε ότι είναι και "ΜΟΝΟ για αποστολή εκτός Αττικής" γιατί αν πληρώσουμε και για βενζίνες και χρόνο να πας από Θεσσαλονίκη (όχι ότι θα το έκανα άλλωστε) θα βγει κούκος αηδόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα!

O επεξεργαστης φαινεται 4 φορες σαν Intel ® Core i5-3337U CPU @1.80Ghz

 

Σε συγκριση με το ΙΒΜ Τ40 2003 μου λειπει ηδη το trackpoint cap και το φωτακι στην κορυφη της οθονης για να φωτιζει το πληκτρολογιο, το CD λογικα αφαιρειται ευκολα και ισως να υπαρχει θηκη για σκληρο δισκο μιας και δεν το θελω το CD, δεν εχω κοιταξει ακομη τι γινεται με τις μνημες. Ουτε καν πως βλεπω ποση μνημη εχω δεν ξερω.

 

Αισθανομαι οτι πηρα ενα μεγαλο κινητο τηλεφωνο, πολυ περιορισμενο το Metro UI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα!

O επεξεργαστης φαινεται 4 φορες σαν Intel ® Core i5-3337U CPU @1.80Ghz

 

Σε συγκριση με το ΙΒΜ Τ40 2003 μου λειπει ηδη το trackpoint cap και το φωτακι στην κορυφη της οθονης για να φωτιζει το πληκτρολογιο, το CD λογικα αφαιρειται ευκολα και ισως να υπαρχει θηκη για σκληρο δισκο μιας και δεν το θελω το CD, δεν εχω κοιταξει ακομη τι γινεται με τις μνημες. Ουτε καν πως βλεπω ποση μνημη εχω δεν ξερω.

 

Αισθανομαι οτι πηρα ενα μεγαλο κινητο τηλεφωνο, πολυ περιορισμενο το Metro UI.

 

Όποτε μπορέσεις κάνε και ένα ποστ για τη διάρκεια μπαταρίας pls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...