Προς το περιεχόμενο

[Laptop] DELL 3521 i5-3337U/4GB/1TB/ 8730M 2GB - @cosmodata 499€


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω το χτυπησα !!! :D 

Να σαι καλα ρε Μαγδαληνη !!!

Αλλα εχω μια ερωτηση για τους ψαγμενους... μπορω να βγαλω το CD-RW και να βαλω στη θεση του ενα SSD? το ψηνω πολυ αγρια !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Εγω το χτυπησα !!!  :D

Να σαι καλα ρε Μαγδαληνη !!!

Αλλα εχω μια ερωτηση για τους ψαγμενους... μπορω να βγαλω το CD-RW και να βαλω στη θεση του ενα SSD? το ψηνω πολυ αγρια !!!

 

 

 

 

 

 

παραπάνω ενας εδωσε Link του manual που δείχνει πως να βγεί ο dvdrw. Θέλει να αγοράσεις ενα hdd sata caddy

 

http://www.skroutz.gr/c/1063/laptop-desktop-parts.html?from=catspan&keyphrase=hdd+caddy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε alex για το βιντεακι ! Βεβαια τωρα μου δημιουργηθηκε η απορια του πως να βαλω τα windows στο ssd αφου ειναι ήδη γραμμενα στον αλλο σκληρο...μπορω βεβαια να βαλω σπασμενα ... αλλα αφου μου δινονται τα γνησια, γιατι να μην μπορω να τα βαλω στο ssd?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο πανω είπαν οτι εχει μεσα software για full backup se usb. Εγώ θα έπαιρνα backup, θα εβαζα τον ssd στην θέση του main σκληρου , θα περνούσα το backup, και θα εκανα install to 1tb στο πλαινό bay, και μετά θα το έκανα format. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

 

 

παραπάνω ενας εδωσε Link του manual που δείχνει πως να βγεί ο dvdrw. Θέλει να αγοράσεις ενα hdd sata caddy

 

http://www.skroutz.gr/c/1063/laptop-desktop-parts.html?from=catspan&keyphrase=hdd+caddy

 

Φαντάζομαι όμως πρέπει να βρούμε κατάλληλο caddy για το laptop. Να ταιριάζει δλδ ή μήπως γίνεται να πάρουμε τη πρόσοψη από το ένα και να την κοτσάρουμε στο άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιαξεις τα DVD η το USB. Μολις γινει αυτο θα τοποθετησεις τον SSD που θες στην πρωτη θεση, εκει που τωρα ειναι ο μηχανικος δισκος. Κανεις εγκατασταση λειτουργικου στον SSD απο τα DVD η το USB, το λειτουργικο θα ειναι γνησιο. Στο μηχανικο δισκο δεν εχει νοημα πλεον να εχεις λειτουργικο, το συστημα θα βλεπει τα αρχεια σαν απλα αρχεια. Απο την στιγμη που το λειτουργικο τρεχει στον ιδιο υπολογιστη εισαι απολυτος νομιμος.

 

Στο ebay δεν βρισκω caddy, ομως βρηκα αυτον εδω, http://www.buy-deals.co.uk/dell-inspiron-15-3521-2nd-hdd-hard-drive-caddy.htm

 

Να διορθωσω λοιπον, ευχαριστω την Μαγδαληνη που εκανε την αρχικη δημοσιευση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι όμως πρέπει να βρούμε κατάλληλο caddy για το laptop. Να ταιριάζει δλδ.

 

ως συνήθως τα μεγέθη είναι δυο 12.7mm  και 9.5, αν κάποιος ξέρει πιο ταιριάζει στο dell να μας πει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιαξεις τα DVD η το USB. Μολις γινει αυτο θα τοποθετησεις τον SSD που θες στην πρωτη θεση, εκει που τωρα ειναι ο μηχανικος δισκος. Κανεις εγκατασταση λειτουργικου στον SSD απο τα DVD η το USB, το λειτουργικο θα ειναι γνησιο. Στο μηχανικο δισκο δεν εχει νοημα πλεον να εχεις λειτουργικο, το συστημα θα βλεπει τα αρχεια σαν απλα αρχεια. Απο την στιγμη που το λειτουργικο τρεχει στον ιδιο υπολογιστη εισαι απολυτος νομιμος.

 

Στο ebay δεν βρισκω caddy, ομως βρηκα αυτον εδω, http://www.buy-deals.co.uk/dell-inspiron-15-3521-2nd-hdd-hard-drive-caddy.htm

 

Να διορθωσω λοιπον, ευχαριστω την Μαγδαληνη που εκανε την αρχικη δημοσιευση. :)

Στην εικόνα είναι ίδιος με αυτούς του alex. η πρόσοψη που έχει είναι universal Και όχι για να ταιριάζει στο σασί του 3521.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που το έχει στην κατοχή του, μπορεί να μας απαντήσει αν το πάχος του optical drive είναι 12.7 ή 9.5 mm?

 

Θα βοηθήσει να παραγγελθεί το σωστό caddy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έλεγε κάπου ότι η προσφορά ήταν μόνο για το Σάββατο και παραλαβή για εκείνη και μόνο εκείνη την ήμερα για παραλαβή.

έφαγα άκυρο!! Με πήραν τηλ. απο cosmodata και μου είπαν το παραπάνω, συν ότι είχαν τελειώσει τα κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφού έλεγε ότι η προσφορά είναι για το ΣαββατοΚύριακο. Το έγραφε πεντακάθαρα και στα Ελληνικά.

 

edit. τώρα μου το επιβεβαίωσε και μια φίλη μου, που έχει facebook. Της ζήτησα να μπει στην σελίδα της cosmodata στο facebook. Γράφει HOT Σαββατοκύριακο!!!

Οποιος έχει facebook ας μπει να το τσεκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσφορά ήταν μόνο για 27-28 και παραλαβή από κατάστημα για αυτούς που είναι εντός αττικής  ,αλλά και για παραγγελίες στην υπόλοιπη Ελλάδα νομίζω μπορούσε να στείλει

όπως και να έχει ας μην παθαίνουμε καταναλωτικά σύνδρομα  με τις πρόσφορες ,εάν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος αγοράς ,εγώ πάντως πιστεύω πως η προσφορά  θα ξανασκάσει μύτη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφού έλεγε ότι η προσφορά είναι για το ΣαββατοΚύριακο. Το έγραφε πεντακάθαρα και στα Ελληνικά.

 

edit. τώρα μου το επιβεβαίωσε και μια φίλη μου, που έχει facebook. Της ζήτησα να μπει στην σελίδα της cosmodata στο facebook. Γράφει HOT Σαββατοκύριακο!!!

Οποιος έχει facebook ας μπει να το τσεκάρει.

Υπάρχει μήπως το link απο το facebook που είχαν βγάλει.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...