Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εγω κατεβασα το αρχειο που ηταν το 1ο και με εδειχνε μεσα αλλα ελεγε οτι δεν ειναι επιτυχης. Και εχει ενα αρχειο με το νουμερο 9 που λεει τους αποκλεισθεντες! Το 1ο το κατεβασα αλλα το 9ο δεν μπορουσα. Τι γινεται με πηρανε η οχι? Γτ λεει το εξης: Επισήμανση : Σε περίπτωση που δεν βρίσκετε των αριθμό πρωτοκόλλου της αιτησης σας στα παραπάνω αρχεία αναζητήστε τον στο αρχείο 9 (Προσωρινός Πίνακας Αποκλειομένων). Εγω το νουμερο μου το βρηκα στο 1ο. Αλλα δεν ελεγε επιτυχης. Και εχεις απο κατω αυτην τη παραγραφο. Εγω τι να πιστεψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια εγω κατεβασα το αρχειο που ηταν το 1ο και με εδειχνε μεσα αλλα ελεγε οτι δεν ειναι επιτυχης. Και εχει ενα αρχειο με το νουμερο 9 που λεει τους αποκλεισθεντες! Το 1ο το κατεβασα αλλα το 9ο δεν μπορουσα. Τι γινεται με πηρανε η οχι? Γτ λεει το εξης: Επισήμανση : Σε περίπτωση που δεν βρίσκετε των αριθμό πρωτοκόλλου της αιτησης σας στα παραπάνω αρχεία αναζητήστε τον στο αρχείο 9 (Προσωρινός Πίνακας Αποκλειομένων). Εγω το νουμερο μου το βρηκα στο 1ο. Αλλα δεν ελεγε επιτυχης. Και εχεις απο κατω αυτην τη παραγραφο. Εγω τι να πιστεψω?

κατεβαζεις το αρχειο στο οποιο εισαι μεσα. Αν σε εχουν παρει θα σου λεει που σε πηραν και επιτυχον. Αν δεν σε χουν παρει δεν θα λεει τιποτα σε αυτα τα δυο κελια. 

 

Το τελευταιο αρχειο αναφερει ατομα τα οποια εχουν αποκλεισθει γιατι δεν δικαιουταν να παρουν μερος οχι γιατι δεν ηταν επιτυχοντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οσοι καναν φορολογικη δηλωση και βγηκε επιστροφη απο συμμετοχη στο περσινο voucher στο εκκαθαριστικο τι σας βγαζει ? Γιατι εμενα μου λεει  αυτο   

 

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΕΛΕΓΧΩΝ
ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ.

 

Ποιον ελεγχο και ποιο ηλεκτρονικο μνμ εννουν ? οτι να ναι . Περσυ μου εγραφε κανονικα το ποσο και ποια ημερομηνια ακριβως θα πιστωθουν στο λογαριασμο μου τα λεφτα φετος αυτο ...τι γινεται ? Σε εσας τι γραφει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταφερα να κατεβασω το αρχειο στο οποίο συγκαταλέγομαι, αλλά έκανα αναζήτηση με τον αριθμό πρωτοκόλλου, δεν μου έβγαλε επιτυχών οπότε δεν επιλέχθηκα.

 

Καλή αρχή σε όσους επιλέχθηκαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωράιος InfernoN!

 

Εγώ είμαι 7/8 στην τρίτη μου επιλογή και ο τελευταίος είναι ντόπιος, οπότε φοβούμαι πολύ. Πάντως όπως ήταν αναμενόμενο είναι λίγα τρέλα τα αποτελέσματα. Υπάρχουν μερικοί που φαίνεται ότι δήλωσαν περιοχές με μόνο κριτήριο που είχε πιο πολλές θέσεις. Ένας στην ειδικότητά μου που είδα τυχαία έμεινε έξω με 91 μόρια, ενώ εγώ μπήκα με 65...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που είδα τα αποτελέσματα στις περισσότερες θέσεις (με εξαίρεση ελάχιστες ειδικότητες πχ ΠΕ πληροφορικής,ΤΕ βρεφονηπιοκομίας κλπ) κατα 99% ηταν βάσεις πάνω απο 100 μόρια

δηλαδή αν δεν έχεις παιδί η σύζυγο που ειιναι άνεργη για να πάρεις και τα μόρια της-του-δεν έιχες καμία τύχη με αυτό το σύστημα μοριοδότησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, πολύ μόριο. Και εγώ δεν το περίμενα με την καμία. Φαντάζομαι οι περισσότεροι επιτυχόντες θα είναι νοικοκυρές με παιδιά, που είχαν πάρει ένα πτυχίο πριν είκοσι χρόνια και είπαν να βγάλουν ένα χαρτζιλίκι. Στο προηγούμενα έμπαινε όποιος να 'ναι. Αναρωτιέμαι τι έγινε και άλλαξε έτσι η κατάσταση, γιατί και στα προηγούμενα ίδια κατάσταση επικρατούσε από άποψη ανεργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε ποια ειναι τα ελαχιστα μορια που πηρε καποιος και τον πηραν στο προγραμμα;; δεν μπορεσα να κατεβασω ακομα τα αρχεια και το εχω απορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με τα ελάχιστα μόρια... γιατί μπορεί σε έναν δήμο να ήταν ένας και μοναδικός υποψήφιος σε μια θέση και να τον έπαιρναν και με 1 μόριο...

κατέβασέ τα από εδώ http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/62674/oaed-deite-ta-apotelesmata-koinofeloys-ergasias-2015αλλά από το δεύτερο λινκ που είναι δικό τους όχι από το πρώτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, πολύ μόριο. Και εγώ δεν το περίμενα με την καμία. Φαντάζομαι οι περισσότεροι επιτυχόντες θα είναι νοικοκυρές με παιδιά, που είχαν πάρει ένα πτυχίο πριν είκοσι χρόνια και είπαν να βγάλουν ένα χαρτζιλίκι. Στο προηγούμενα έμπαινε όποιος να 'ναι. Αναρωτιέμαι τι έγινε και άλλαξε έτσι η κατάσταση, γιατί και στα προηγούμενα ίδια κατάσταση επικρατούσε από άποψη ανεργίας.

Απο ότι είδα αλλάξανε ένα βασικό στοιχέιο στην μοριοδότηση πριν ήταν

1 μόριο για κάθε μήνα ανεργίας μέχρι τους 12 μήνες μετά 1,5 μόριο ο μήνας και απο τους 24 ως 36  2 μόρια ο μήνας

τώρα έγινε 1 μόριο ως τους 36 μηνες

(και τα μόρια για το παιδί αυξήθηκαν απο 12 σε 15)

 

με αποτέλεσμα να βλέπεις στα αποτελέσματα άτομα με 36 μήνες να μην τα πάιρνουν και να παίρνουν κάποιον (είδα και με μόλις 2 μήνες)επειδή έχει μόρια απο σύζυγο και παιδί

 

λίγο χάθηκε πλέον η έννοια του προγράμματος του οαεδ για ανέργους και πέρασε σε πρόγραμμα για παντρεμένους με παιδί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...