Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες μπήκαν τα χρήματα σε μας που τελειώσαμε την Α φάση περίπου στις 20-25 Μαρτίου!

αρα σε μενα που τελειωσει η πρακτικη 9 μαιου , καλο αυγουστο μας βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρα σε μενα που τελειωσει η πρακτικη 9 μαιου , καλο αυγουστο μας βλεπω...

δεν έχει σχέση αυτό, εμείς τελειώσαμε όλο το τμημα την πρώτη φάση στις 19/01 !!!!! και ακόμα τίποτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου τμήμα τελείωσε μεσα Απριλίου την α φάση και ακόμα περιμένουμε..Υπομονή παιδιά,θέλω να πιστεύω μέχρι τέλος του μήνα να χουμε πληρωθεί όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιαπωνέζικα μιλάμε; Δεν παίζει κανένα ρόλο το πότε τελειώσατε την Α' φάση! Το πότε έστειλε το ΚΕΚ τα χαρτιά παίζει ρόλο!

 

Ξέρω ότι όλοι έχετε πολύ ανάγκη τα χρήματα δεν το λέω για να σας προσβάλω απλά πιστέψτε με ότι στο συγκεκριμένο κομμάτι ο μόνος υπαίτιος είναι το ΚΕΚ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που πάμε για ρήξη/δραχμή, εκεί τι θα γίνει με τις πληρωμές;

Δεν είμαι τελείως σίγουρος αλλά νομίζω πως τα λεφτά είναι ήδη δεσμευμένα εδώ και χρόνια για το ΕΣΠΑ οπότε θα τα πάρουμε.

Τώρα αν κάνουμε λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι τελείως σίγουρος αλλά νομίζω πως τα λεφτά είναι ήδη δεσμευμένα εδώ και χρόνια για το ΕΣΠΑ οπότε θα τα πάρουμε.

Τώρα αν κάνουμε λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Το θέμα είναι ποιός εμποδίζει την κυβέρνηση να βάλει χέρι στα αποθεματικά του ΕΣΠΑ για λόγους «εθνικής ανάγκης»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλα!!! Σιγα που θα μας δωσουν τα λεφτα ετσι κ χρεοκοπησουμε!! Δεν παει να ειναι απο οπου θελουν δεν προκειται να τα παρουμε!! Για αυτο κ ελπιζω να μην γινει κατι τετοιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mareled

Γιατί δε μπορείς να στείλεις χαρτιά τον Μάιο επειδή είναι παχιές οι μύγες; Έχω ακούσει δικαιολογίες αλλά αυτό πρώτη φορά το ακούω!

Τι να σου κάνουν δηλ. να μη σε θέλουν μετά; Ε πας αλλού! Όχι, δε μπορούν να σου κάνουν τίποτα απολύτως! Οι λίστες των voucher βγαίνουν από το Υπουργείο όχι από τα Κέντρα Δία Βίου Μάθησης.

 

 

pann17

19/1/2015 και δεν έχετε πάρει χρήματα; Κάτι δε πάει καλά! Να μιλήσεις με το Υπουργείο να δεις τι έχει γίνει με τα χαρτιά του τμήματος!

Σε μας πληρώθηκαν και την Α φάση πρακτικής που τελείωσε τον Μάρτιο! Εκτός της Θεωρίας που τελείωσε 5/1/2015 και πληρώθηκαν κανονικά μετά από 2 μήνες!

Υπάρχει μία καθυστέρηση αλλά αυτό όχι, κάτι δε πάει καλά!

 

 

Rafinos

Υπάρχει μία καθυστέρηση πέρα των 2 μηνών που γίνονταν οι πληρωμές από την κατάθεση των χαρτιών και είναι θέμα του υπουργείο αυτό!

 

 

Bedazzled

Μην ανησυχείς από το ΕΥΡΩ δε φεύγεις!

 

 

 

Επίσης είδα ένα άρθρο και πιστεύω πράγματι να ξεκινήσει η διαδικασία!

Αποφεύχθηκε ο αποκλεισμός των 8.663 επιλαχόντων των προγραμμάτων voucher, ηλικίας 18-24 και 25-29 ετών, μετά από διαβούλευση με την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, ανακοίνωσε το γραφείο της αναπληρώτριας υπουργού Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, Ράνιας Αντωνοπούλου.

 

Οι πίνακες κατάταξης των νέων επιλεγέντων ήδη έχουν αναρτηθεί στη Διαύγεια μετά την υπογραφή της απόφασης από την κ. Αντωνοπούλου, ενώ εντός της εβδομάδας θα αναρτηθούν οι πίνακες των νέων επιλεγέντων στην ειδική ιστοσελίδα www.voucher.gov.gr ώστε να διαπιστώσουν αν δικαιούνται ή όχι την επιταγή εισόδου χρησιμοποιώντας τον προσωπικό τους κωδικό αριθμό υποβολής της αίτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mareled

Γιατί δε μπορείς να στείλεις χαρτιά τον Μάιο επειδή είναι παχιές οι μύγες; Έχω ακούσει δικαιολογίες αλλά αυτό πρώτη φορά το ακούω!

Τι να σου κάνουν δηλ. να μη σε θέλουν μετά; Ε πας αλλού! Όχι, δε μπορούν να σου κάνουν τίποτα απολύτως! Οι λίστες των voucher βγαίνουν από το Υπουργείο όχι από τα Κέντρα Δία Βίου Μάθησης.

 

 

pann17

19/1/2015 και δεν έχετε πάρει χρήματα; Κάτι δε πάει καλά! Να μιλήσεις με το Υπουργείο να δεις τι έχει γίνει με τα χαρτιά του τμήματος!

Σε μας πληρώθηκαν και την Α φάση πρακτικής που τελείωσε τον Μάρτιο! Εκτός της Θεωρίας που τελείωσε 5/1/2015 και πληρώθηκαν κανονικά μετά από 2 μήνες!

Υπάρχει μία καθυστέρηση αλλά αυτό όχι, κάτι δε πάει καλά!

 

 

Rafinos

Υπάρχει μία καθυστέρηση πέρα των 2 μηνών που γίνονταν οι πληρωμές από την κατάθεση των χαρτιών και είναι θέμα του υπουργείο αυτό!

 

 

Bedazzled

Μην ανησυχείς από το ΕΥΡΩ δε φεύγεις!

 

 

 

Επίσης είδα ένα άρθρο και πιστεύω πράγματι να ξεκινήσει η διαδικασία!

Αποφεύχθηκε ο αποκλεισμός των 8.663 επιλαχόντων των προγραμμάτων voucher, ηλικίας 18-24 και 25-29 ετών, μετά από διαβούλευση με την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, ανακοίνωσε το γραφείο της αναπληρώτριας υπουργού Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, Ράνιας Αντωνοπούλου.

 

Οι πίνακες κατάταξης των νέων επιλεγέντων ήδη έχουν αναρτηθεί στη Διαύγεια μετά την υπογραφή της απόφασης από την κ. Αντωνοπούλου, ενώ εντός της εβδομάδας θα αναρτηθούν οι πίνακες των νέων επιλεγέντων στην ειδική ιστοσελίδα www.voucher.gov.gr ώστε να διαπιστώσουν αν δικαιούνται ή όχι την επιταγή εισόδου χρησιμοποιώντας τον προσωπικό τους κωδικό αριθμό υποβολής της αίτησης.

τελειώσαμε την θεωρία στις 06/12/2014 και πήραμε τα χρήματα στις 16/02/2015. την πρώτη φάση  της πρακτικής την τελειώσαμε στις 19/01 και ολοκληρώσαμε το προγραμμα στις 07/03....όλο το τμήμα ήταν 6ωροι και τελειώσαμε μαζί. Ακόμα περιμένουμε χρήματα...από το κεκ μου είπαν οτι εστειλαν τα χαρτιά γρήγορα. στο υπουργείο δεν μπορώ να βρώ κανεναν... γνωρίζετε καποιο τηλέφωνο επικοινωνίας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pann17

 

 

Δυστυχώς έχεις ένα δίκιο με τα τηλέφωνα γιατί κι εμείς τους παίρνουμε και δε το σηκώνουν. Όταν τους πέτυχα κάποια στιγμή μου είπαν ότι είμαστε 5 άτομα και δε προλαβαίνουμε να σηκώνουμε 500 τηλέφωνα την ημέρα γιατί δε θα κάναμε τίποτα άλλο!

Κι εμάς το τμήμα τελείωσε 18/3 και προχθές μπήκαν τα χρήματα στους λογαριασμούς των ωφελουμένων. Πιστεύω είναι θέμα ημερών αν τα χαρτιά έχουν πάει κανονικά να δείτε κι εσείς τα χρήματα στους λογαριασμούς σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...