Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά!

 

Και εμένα μπήκαν τα λεφτά της Β φάσης στις 10 του μηνός.

Σοβαρά ξεκίνησαν οι πληρωμές της β' φάσης?Δεν είδα καμιά ανακοίνωση στο site τους!Πραγματικά μου έφτιαξες την μέρα!Καλοφάγωτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συμφορουμίτες..Έχουμε κάποια πληροφόρηση αν όντως ξεκίνησαν οι πληρωμές της Β φάσης πρακτικής?Αν όχι πότε πρόκειται να ξεκινήσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εσεις που πληρωθηκατε προσφατα ας πουμε "lalala2" και "rafinos" ποτε ειχατε τελειωσει την β'φαση για να ξερουμε περιπου κ μεις πουε θα πληρωθουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΑΠΟΦΑΣΗ 1921/46/04.08.2015

 

Το Δ.Σ. του ΟΑΕΔ εγκρίνει την καταβολή του εκπαιδευτικού επιδόματος θεωρητικής κατάρτισης στους 4.837 Ωφελούμενους ύψους 2.321.760 €."

 

πληρωθηκε κανεις την θεωρια απο αει-τει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δλδ όσοι λένε ότι πληρώθηκε, συμπεριλαμβανομένων και της αδερφής μου, λένε ψέματα;
σταματήστε να είστε τόσο καχυποπτοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πρόγραμμα γενικά αξίζει ? Εμείς που είμαστε ωφελούμενοι τελικά μαθαίνουμε κάτι ή γίνεται για να γίνεται η πρακτική στην επιχείρηση. Ρωτάω γιατί είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτό το πρόγραμμα και θα ήθελα μερικές πληροφορίες . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πρόγραμμα γενικά αξίζει ? Εμείς που είμαστε ωφελούμενοι τελικά μαθαίνουμε κάτι ή γίνεται για να γίνεται η πρακτική στην επιχείρηση. Ρωτάω γιατί είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτό το πρόγραμμα και θα ήθελα μερικές πληροφορίες . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κοίτα εγώ έχω συμμετάσχει δύο φορές σε voucher. Το καλό είναι ότι μπορείς να επιλέξεις την επιχείρηση που θες ανάλογα με τι έχεις σπουδάσει ή τι σ' αρέσει και να αποκτήσεις κάποια εμπειρία στην δουλειά. Το κακό είναι η καθυστέρηση χρημάτων καθώς πληρώνεσαι κάθε 4 μήνες τις φάσεις οπότε πρέπει κάπως να συντηρείσαι αυτό το διάστημα. Θα συμφωνήσω ότι αν έχεις κάποια καλύτερη επιλογή σίγουρα δεν διαλέγεις voucher. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα! Ξερει κανεις αν θα υπαρξει κι αλλο τετοιο προγραμμα επιδοτουμενο μεσα στο φθινοπωρο, οπως περυσι? Τωρα το καλομαιρι με πηραν για ενα επιδορουμενο τουρισμου, δεν μ ενδιεφερε λογω κλαδου, οποτε τωρα ενδιαφερο αι για το κλασσικο voucher18-24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kitkat1990

Σε όλες τις συναλλαγές με το δημόσιο θέλεις φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα.

Στα voucher 18-24 & 25-29 ζητείτε από τους φορείς όχι τους ωφελούμενους.

Ναι σε αυτόν που χρωστάει θα του παρακρατηθεί ο ΕΝΦΙΑ και θα του επιστραφεί υο υπόλοιπο.

 

 

Rotting

Φάση – φάση γίνετε η αποπληρωμή. Δε μπορείς να πάρεις ένα μέρος πρακτικής. Πρέπει να έχει τελειώσει όλο το τμήμα να πάνε όλα μαζί τα χαρτιά και να γίνει η εκταμίευση προς τους ωφελούμενους.

Τα παρουσιολόγια τα δίνεις στο ΚΕΚ σε κάθε τέλος φάσης Α ή Β πρακτικής άσκησης και τα υπογράφει ο επόπτης κατά της διάρκεια ελέγχων που κάνει κάθε μήνα στη πρακτική σου.

 

 

Regina^ - Parisnope - stakaman21

Ναι εμάς πληρώθηκαν κανονικά όλοι οι ωφελούμενοι και την Β φάση πρακτικής από τέλος Ιουλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...