Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελειωσα 19/12 και πληρωθηκα σημερα , voucher 18-29 ηταν το προγραμμα απο ΚΕΚ της πατρας
Το τμημα μου ηταν το 7615 αν λεει κατι ( βρισκεται πανω στην βεβαιωση ) πληρωθηκε ολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σ ολους!
τν τελευταια εβδομαδα με απασχολει πολυ τ 9εμα μ τν πρακτικη..διαβασα το φορουμ κ ειδα οτ ειστε πολυ ενημερωμενοι ολοι κ εγω εχω πολλες αποριες...
ξεκινησα τν πρακτικη μου μεσω ΕΣΠΑ στις 15/10 κ τελειωνω στις 15/04..αρχικα τ προγραμμα μ ειναι 6μηνο κατι π βλεπω οτ δν συμβαινει σ εσας..δν εχει ωρες 9εωριας επισης..σ αυτο τ προγραμμα μ εβαλε τ ΙΕΚ μ κ μ ειπαν οτ στ τελος τς πρακτικης υπαρχει επιδομα 800 ευρω..μ κοροιδεψαν?τι προγραμμα ειναι αυτο κ δν τ εχω δει που9ενα αλλου???
επισης ενημερω9ηκα για το voucher 18-29 π λετε ολοι εσεις κ ανοιγει σ λιγο καιρο..ο εργοδοτης π κανω τν πρακιτκη μ 9ελει ν μ κρατησει μετα τ ληξη τς μ καποιο επιδοτουμενο προγραμμα κ μ ειπε ν κανουμε αιτηση γ αυτο..οπως τ διαβαζω ομως δν μ συμφερει.ξερετε καποιο αλλο επιδοτουμενο προγραμμα π μπορω να κανω αιτηση?
αν καποιος γνωριζει κατι κ γ τν πρακτικη τν δικη μ π ειναι πολυ διαφορετικη αλλα κ γ τα προγραμματα ας μου πει!
ευχαιρστω 
:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα! Σήμερα μετά από 4 μήνες έβγαλα γραμμή στην ειδική υπηρεσία εφαρμογών.  

Τους είπα ότι τελειώνω 28 Μαρτίου την πρακτική και θέλω να μάθω τι γίνεται με τα χρήματα της θεωρίας.

Μου απάντησε πως τα χρήματα της θεωρίας έχουν δοθεί σε όλους και πως πρέπει να επικοινωνήσω με τον προϊστάμενο γιατί δεν μπορεί να με βοηθήσει.

Εάν είναι κάποιος εδώ που δεν έχει πάρει θεωρία ακόμα ας ενημερώσει γιατί έχουμε φρικάρει όλοι.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Εγώ ξεκίνησα 11 Σεπτ 2013 και πήρα της θεωρίας τον Δεκέμβρη. Ολοκλήρωσα το 5μηνο 11 Ιαν 2014, και ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα από τα υπόλοιπα... Αναμένουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες μια βοηθεια παρακαλω. Πριν λιγο καιρο που ειχα παρει για τα 300 ευρω μου δωσανε 5 τηλεφωνα για να με εξυπηρετησουν και στο 6ο δεν απαντησε κανεις. Μηπως ξερει κανεις αν πρεπει να παρω το υπουργειο εργασιας η το εσπα για να μαθουμε για τις πληρωμες?Το λεω αυτο διοτι με ειχαν κανει μπαλακι στη κυριολεξια. Κτλβαινω οτι ειναι σπαστικο το post μου αλλα οποιος μπορει να μου πει ας μου τη κανει τη χαρη παρακαλω. Ειδικα αν ξερει και τηλ θα το ευγνομονω.Εχω ενα τηλ εγω αλλα δεν το σηκονουνε :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες μια βοηθεια παρακαλω. Πριν λιγο καιρο που ειχα παρει για τα 300 ευρω μου δωσανε 5 τηλεφωνα για να με εξυπηρετησουν και στο 6ο δεν απαντησε κανεις. Μηπως ξερει κανεις αν πρεπει να παρω το υπουργειο εργασιας η το εσπα για να μαθουμε για τις πληρωμες?Το λεω αυτο διοτι με ειχαν κανει μπαλακι στη κυριολεξια. Κτλβαινω οτι ειναι σπαστικο το post μου αλλα οποιος μπορει να μου πει ας μου τη κανει τη χαρη παρακαλω. Ειδικα αν ξερει και τηλ θα το ευγνομονω.Εχω ενα τηλ εγω αλλα δεν το σηκονουνε :/

Αν ψάξεις λίγο πιο πίσω κάπου γράφει κάποιος ένα τηλέφωνο.Παίρνεις εκεί σε ρωτάνε από ποιο κεκ είσαι και αναλόγως σου δίνουν το τηλέφωνο του υπεύθυνου που ασχολείται με τις πληρωμές. και εγώ παίρνω 10 τηλ την μέρα τον υπεύθυνο και είχα ρωτήσει κιόλας εδώ αν ήταν κανένας από κεκ Διάσταση που να έχει μιλήσει ποτέ μαζί του αλλά κανείς δεν μου απάντησε.Ελπίζω να είσαι από άλλο κεκ γιατί ο τύπος που χειρίζεται το δικό μου δεν σηκώνει τηλέφωνα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες μια βοηθεια παρακαλω. Πριν λιγο καιρο που ειχα παρει για τα 300 ευρω μου δωσανε 5 τηλεφωνα για να με εξυπηρετησουν και στο 6ο δεν απαντησε κανεις. Μηπως ξερει κανεις αν πρεπει να παρω το υπουργειο εργασιας η το εσπα για να μαθουμε για τις πληρωμες?Το λεω αυτο διοτι με ειχαν κανει μπαλακι στη κυριολεξια. Κτλβαινω οτι ειναι σπαστικο το post μου αλλα οποιος μπορει να μου πει ας μου τη κανει τη χαρη παρακαλω. Ειδικα αν ξερει και τηλ θα το ευγνομονω.Εχω ενα τηλ εγω αλλα δεν το σηκονουνε :/

Καλημέρα! Η υπηρεσία που είναι υπεύθυνη για τις πληρωμές λέγεται Ειδική Υπηρεσία Εφαρμογών και μερικά τηλ είναι:

210 52 71 169, 173, 143, 121, 107 και υποτίθεται η προϊσταμένη στο 178. Από το Νοέμβριο που παίρνω, το σήκωσαν χθες το 169 και μου είπαν να πάρω το 178 το οποίο δεν το σηκώνει κανείς.

Κουράγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Η υπηρεσία που είναι υπεύθυνη για τις πληρωμές λέγεται Ειδική Υπηρεσία Εφαρμογών και μερικά τηλ είναι:

210 52 71 169, 173, 143, 121, 107 και υποτίθεται η προϊσταμένη στο 178. Από το Νοέμβριο που παίρνω, το σήκωσαν χθες το 169 και μου είπαν να πάρω το 178 το οποίο δεν το σηκώνει κανείς.

Κουράγιο.

Oύτε το 107 το σηκώνει κανείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω τελειωσα σημερα πρακτικη και μου ειπαν απο το κεκ μου οτι θα πληρωθω σε ενα, εναμιση μηνα γιατι λεει η διαδικασια των πληρωμων εχει εξομαλυνθει πλεον! Μακαρι να οσχυει αυτο και να μη μας πιασει καλοκαιρι! Υπομονη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα στην τραπεζα μπηκαν 1528 ακριβως στις 10 Μαρτιου.Τελειωσα 30 Ιανουαριου.Εχω παρει 1828 και τα υπολοιπα 572 θα τα παρουμε με τη φορολογικη δηλωση.Κεκ πετραλωνων χαλκιδικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...