Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Indeed @plpapadopoulos , χωρίς να αμφισβητώ την εμπειρία στις αποστολές/παραλαβές που αναφέρεις, γιατί υπολογίζεις με τον τιμοκατάλογο των δεμάτων και όχι του επιστολικού ταχυδρομείου ?

 

edit: Τωρα είδα το αποπάνω, γιατί δεν είναι αξιόπιστο εφ'οσον προβλέπεται πάλι συστημένο, δηλωμένης αξίας κλπ?

 

Υπάρχει διαφοροποίηση στο σκανάρισμα, τη διαλογή και τις φορτωτικές σε δέματα εξωτερικού σε σχέση με τις αντίστοιχες επιστολές.

Στην επιστολή είναι ρουλέτα το πώς και το πότε θα φτάσει έξω (ακόμα και σε δηλωμένης αξίας επιστολή), το δέμα έχει καθορισμένους χρόνους παράδοσης και ειδική διαχείριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά νομίζω ότι τελικά έχουμε μπερδευτεί λίγο...

Ο τρόπος απόστολής που θα επιλέξουμε εξαρτάται άμεσα από το πόσο ευπαθές και πολύτιμο είναι το περιεχόμενο του δέματος...

Σιγουρα για π.χ. ένα ηλεκτρονικό μέρος ιατρικού μηχανήματος των 5000 $ ο τρόπος που προτείνει ο @plpapadopoulos είναι μονόδρομος αλλά όχι και για ένα τηλέφωνο των 100 $!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω και εγώ ένα dual sim και αυτό ξεπερνά τις προσδοκίες μου, η μόνη μου ερώτηση είναι- είναι lenovo όντως ή κινεζιά; έτσι για την ιστορία λέω να το πάρω έτσι και αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω και εγώ ένα dual sim και αυτό ξεπερνά τις προσδοκίες μου, η μόνη μου ερώτηση είναι- είναι lenovo όντως ή κινεζιά; έτσι για την ιστορία λέω να το πάρω έτσι και αλλιώς.

 

Πάντως κι εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι κάποια τα αναφέρει ως "Original Lenovo" ενώ κάποια άλλα σκέτο "Lenovo"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πάντως οτι εχει σταλει απο αμερική ασία δεν έχει πάθει το παραμικρό και μιλάμε για ευπαθή προιόντα.. Ολα είναι θέμα packaging .. επίσης δεν έχει χαθεί τίποτα .. μιλάω για συχνές αγορές σε ψιλολόγια αλλά και ακριβά πραγματάκια ..δεν είναι τόσο τραγικά τα ταχυδρομεία επιχείρηση είναι .Επίσης κανείς δεν θα ανέβει στο δέμα σου να χοροπηδάει πάνω είπαμε..Τώρα αν σκεφτόμαστε την πιθανότητα αν κάτι χαθεί τι κάνω κτλ κτλ .. περνάμε στη λογική του παραλόγου. Στο μόνο το οποίο θα συμφωνήσω οσον αφορά το κίνδυνο του ταχυδρομείου είναι μήπως ο ταχυδρόμος το αφήσει μισο μέσα μισό έξω στο κουτί και στο βουτήξει ο κλεφτάκος ο γείτονας.. εκεί εχεις θέμα αλλά λύνεται με συστημένο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Lenovo είναι κινεζική πολυεθνική εταιρεία...οπότε... :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo

 

η μόνη διαφορά είναι πως τα προϊόντα της είναι ποιοτικότερα σε σχέση με αντίστοιχα κινέζικα που

κατασκευάζονται στην deep deep deep china

;)

 

Υ.Γ.

εάν τώρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι αντιγραφή αντίστοιχου μοντέλου της "official" Lenovo τι να πω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ενα βημα πριν την παραγγελια...Αυτο ομως που με απασχολει ειναι, να μην φαμε κανενα τελωνειο.

Γνωριζει κανεις ποσο θα ειναι το ποσο σε περιπτωση που φαμε τελωνειο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,θελω να το αγορασω.Ολοι λενε οτι εχει ελληνικο μενου,ομως και στα δυο λινκ που υπαρχουν στο 1ο ποστ (και με την εκπτωση και χωρις) στο σαιτ οπου πωλειται στις φωτογραφιες δεν αναφερει πουθενα Ελληνικα οπως επισης ουτε και στα τεχνικα χαρακτηριστικα πιο κατω  http://www.minideal.net/russian-lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

 

http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

Επισης μονο στο 1 απο τα δυο αναφερει στα τεχνικα χαρακτηριστικα οτι στους χαρτες του gps συμπεριλαμβανει ελληνικους.

Τελικα ποιο ειναι το σωστο απ τα δυο?Θα πρεπει κατα την παραγγελια να το αναφερω καπου για τα ελληνικα?και πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To είδα και γώ τώρα ότι άλλαξαν τα χαρακτηριστικά στην γλώσσα και στους χάρτες απ' όταν έκανα την παραγγελία (2 κομμάτια που τα περιμένω από μέρα σε μέρα)...

Ενα e-mail στη εταιρεία θα μας λύσει αυτές τις απορίες...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω , αν είναι rooted μπορείς να του βάλεις ελληνικά και εκ των υστέρων . To σημαντικότερο όμως είναι οι χάρτες , αν   δεν έχει  αυτό σίγουρα είναι μείον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απαντησαν πως μπορουν να κανουν install  τα ελληνικα.Για τους χαρτες δεν ανεφεραν κατι,φανταζομαι το εννοουσαν κι αυτο???.Το θεμα ειναι οτι στο λινκ με την εκπτωση δεν αναφερει greek στους χαρτεσ σε αντιθεση με το αλλο λινκ.

we can install greek for A660 now.Buy it on our site directly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω , αν είναι rooted μπορείς να του βάλεις ελληνικά και εκ των υστέρων . To σημαντικότερο όμως είναι οι χάρτες , αν   δεν έχει  αυτό σίγουρα είναι μείον .

Αυτο στο συγκεκριμενο τηλ. το εχει κάνει κανείς και αν ναι πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...