Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτιζω ενα νεο συστημα εκ του μηδενος (i7, 32gb, 980ti, ssd) με προοπτικη να μπει και δευτερη καρτα, να ανεβει η ram και ισως μπει καποιος HD.

Η αγορα πρεπει να γινει απο Πλαισιο.

Σκεφτηκα το Corsair PSU RM Series 750 W 80+ Gold RM750 Modular.

Ειναι καλο, σε σχεση με το υπολοιπο μηχανημα; Εχετε κατι αλλο να προτεινετε, παντα απο το Πλαισιο; Θα ηθελα να ειναι οσο το δυνστον πιο αθορυβο.

Εκτος αν μου πειτε πως τα Corsair ειναι μαπα, οποτε κοιταζω αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χτιζω ενα νεο συστημα εκ του μηδενος (i7, 32gb, 980ti, ssd) με προοπτικη να μπει και δευτερη καρτα, να ανεβει η ram και ισως μπει καποιος HD.

Η αγορα πρεπει να γινει απο Πλαισιο.

Σκεφτηκα το Corsair PSU RM Series 750 W 80+ Gold RM750 Modular.

Ειναι καλο, σε σχεση με το υπολοιπο μηχανημα; Εχετε κατι αλλο να προτεινετε, παντα απο το Πλαισιο; Θα ηθελα να ειναι οσο το δυνστον πιο αθορυβο.

Εκτος αν μου πειτε πως τα Corsair ειναι μαπα, οποτε κοιταζω αλλου.

Γιατί πάνω απο 32gb ram? Βασικά γιατί καν πάνω απο 16 αν είναι μόνο για παιχνίδια?

 

Καλό είναι το RM750, πάντα σε σχέση με αυτά που έχει το πλαίσιο, αλλά γιατί μόνο πλαίσιο?

Δεν έχει το RM 750i? Είναι πολύ καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πάνω απο 32gb ram? Βασικά γιατί καν πάνω απο 16 αν είναι μόνο για παιχνίδια?

 

Καλό είναι το RM750, πάντα σε σχέση με αυτά που έχει το πλαίσιο, αλλά γιατί μόνο πλαίσιο?

Δεν έχει το RM 750i? Είναι πολύ καλύτερο!

Εχει το i, θα παω εκει, σε ευχαριστω!

Η δουλεια μου απαιτει συχνα να εχω φορτωμενα ταυτοχρονα 6 4K videos, οποτε καταλαβαινεις... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα λίγο έψαξα για το RMi αλλά δε το βρήκα..αυτό που βρήκα είναι το RM 750 στα 170 ευρώ ενώ στο skroutz το βρίσκεις στα 133. Απλά τραγικό  :-(

 

Υ.Γ: Γιατί θες μόνο από Πλαίσιο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα λίγο έψαξα για το RMi αλλά δε το βρήκα..αυτό που βρήκα είναι το RM 750 στα 170 ευρώ ενώ στο skroutz το βρίσκεις στα 133. Απλά τραγικό :-(

 

Υ.Γ: Γιατί θες μόνο από Πλαίσιο;

Πω! Μπερδεύτηκα! Το Πλαίσιο έχει το HX750i. Υποθετω πως ειναι ακομα καλυτερο.

 

Μου χρωστανε καποια χρηματα και εχουν πιστωση στο Πλαισιο. Για να μην τα κλαιω, και αν τα παρω, ενας θεος ξερει ποτε, ειπα να παρω ενα pc απο εκει, και ας το πληρωσουν οποτε θελουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιστωτικό ισχύει αν δεν κάνω λάθος για 6 μήνες ή ένα χρόνο, αλλά ρώτησε καλύτερα. Μπορείς να πάρεις το τροφοδοτικό από αλλού και να πάρεις από το πλαίσιο κάτι άλλο τους επόμενους μήνες. Μην βιάζεσαι. Έχεις χρόνο. Πόσα χρήματα διαθέτεις. Βλέπω ξανά διαθέσιμο το EVGA 750 G2 με 10 χρόνια εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα ίδια λεφτά με το Evga Supernova 750W G2 υπάρχει και το Super Flower Leadex 850W. Πόσο είναι το πιστωτικό; Συμφέρει να αγοράσεις κομμάτια από κει τα οποία δεν έχουν μεγάλη χρηματική διαφορά με τα άλλα καταστήματα. 

 

http://www.skroutz.gr/s/5129877/Super-Flower-Leadex-Gold-850W.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα ίδια λεφτά με το Evga Supernova 750W G2 υπάρχει και το Super Flower Leadex 850W. Πόσο είναι το πιστωτικό; Συμφέρει να αγοράσεις κομμάτια από κει τα οποία δεν έχουν μεγάλη χρηματική διαφορά με τα άλλα καταστήματα.

 

http://www.skroutz.gr/s/5129877/Super-Flower-Leadex-Gold-850W.html

Δεν εχει πιστωτικο, εχει πιστωση. Δηλαδη θα παρω εγω ο,τι θελω και αυτος θα πληρωσει μετα απο κατι μηνες. Ειναι μεγαλη εταιρια με συνεχως μεγαλους τζιρους εκει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Σκέφτομαι την αγορά Link.png Site: αυτού του τροφοδοτικού ποια η άποψη σας? τώρα έχω Link.png Site: αυτό και σκέφτομαι την αλλαγή γιατί είναι  fully modular. Μεταχειρσμένο θα το πάρω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα θα πάνε τα λεφτά που έδωσες για το Golden Green γιατί είναι πολύ καλό τροφοδοτικό. Πόσο καιρό το έχεις; Θα το πουλήσεις; Εγώ πάντως δε θα το άλλαζα για να πάρω ένα μεταχειρισμενο μόνο και μόνο επειδή δεν είναι modular, εκτός και αν το έδινα σε πολύ υψηλή τιμή. Πόσο έχει το OCZ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ocz 70 ευρό!  σχεδόν ένα χρόνο το έχω (αν θυμάμαι καλά και τότε εσύ με είχες βοηθήσει που ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση και κατέληξα να πάρω ολόκληρο νέο σύστημα :P ). Έχω και τον 1090Τ ξεχασμένο και έλεγα σιγά σιγά να φτιάξω ένα συστηματάκι οπότε εκεί θα βάλω το golden green. Modular θέλω γιατι λέω να φτιάξω εμφανισιακά το pc μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...