Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο μονο προβλημα που εχω ειναι πως το mad tv greekz κολλαει που και που το κανει και σε εσας;

Αν οχι τι να κανω;

 

edit:Οταν λεω κολλαει εννοω η εικονα μονο για λιγα δευτερολεπτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω στην αίτησή μου για το 3Play της προσφοράς τικαρισμένο το  Adult pack  και το Nova HD.

Μου τα συμπλήρωσε ο υπάλληλος χωρίς να ρωτήσει και θεώρησα ότι αφορά το δώρο για 1 μήνα του ενός και τους δύο για το άλλο λόγω πληρωμής με κάρτα.

Διαβάζοντας τον τιμοκατάλογο βλέπω ένα penalty  υποβάθμισης υπηρεσίας τηλεόρασης  65 €.

Μήπως αυτό σημαίνει ότι θα πληρώσω 130€ όταν λήξει ο δωρεάν χρόνος και ζητήσω την κατάργηση των δύο υπηρεσιών ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, η υποβάθμιση αφορά τα πακέτα me cinema or Sports. Αν είχες το full πακέτο π.χ. και πήγαινες σε family. 

Τα hd & Adult είναι έξτρα υπηρεσίες. Τους παίρνεις τηλ και λες ότι θέλεις να σταματήσεις τη συνδρομή σε αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ενεργοποίηση της Nova ποιά είναι η διαδικασία; Είπα στον τεχνικό ότι θέλω να την βάλω σε άλλο χώρο μόνος μου και μου είπε ΟΚ, απλά πρέπει να ενεργοποιήσουμε τον δέκτη. Για τη διαδικασία αυτή χρειάζεται και τηλεόραση ή απλά τους τηλεφωνεί και τους δίνει π.χ. τους σειριακούς αριθμούς δέκτη και κάρτα και το ενεργοποιούν; Επειδή στον χώρο ενεργοποίησης του τηλεφώνου δεν έχω τηλεόραση, θα χρειαστεί να έχω εκεί τηλεόραση τη μέρα που θα έρθει ο τεχνικός;
Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σου συμπλήρωσαν την αίτηση πρέπει να σου έγραψαν επάνω της τους σειριακούς αριθμούς του δέκτη και της κάρτας που σου έδωσαν.  Η ενεργοποίηση γίνεται αυτόματα χωρίς τον τεχνικό με αυτούς τους σειριακούς.  Ο τεχνικός κάνει την εγκατάσταση ή απλά ελέγχει ότι όλα έχουν καλώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε κανένας την wind σαν προηγούμενο πάροχο και του ζήτησαν πίσω το router; Γιατί από αύριο μου ενεργοποιείται η forthnet και σήμερα βρήκα 2 κλίσεις από wind. Φαντάζομαι πως αυτός είναι ο λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε κανένας την wind σαν προηγούμενο πάροχο και του ζήτησαν πίσω το router; Γιατί από αύριο μου ενεργοποιείται η forthnet και σήμερα βρήκα 2 κλίσεις από wind. Φαντάζομαι πως αυτός είναι ο λόγος.

 

Μάλλον σε παίρνουν τηλ επειδή

 

α) δεν έχει λήξει ακόμα το συμβόλαιο σου

 

β) θέλουν να σου κάνουν προσφορά και να σε πείσουν να μείνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το α) δεν είναι, γιατί στη wind είμαι από το 2008. Οπότε δεσμευτικό συμβόλαιο δεν έχω. Τώρα ούτε το β) νομίζω, γιατί έχω κάνει την αίτηση για αλλαγή παρόχου εδώ και 23 μέρες. Οπότε φυσιολογικά θα είχαν ενημερωθεί σε αυτό το διάστημα. Οπότε υπέθεσα ότι θα πήρανε για το router..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, από σήμερα έγινε πάροχός μου η forthnet. Σύνδεσα το router όπως και το προηγούμενο και στην αρχή δεν άναβε το λαμπάκι σταθερά του adsl. Του έκανα ένα reset και μετά ήταν σταθερό. Πήγα να ανοίξω μια ιστοσελίδα, αλλά μου έβγαζε error και δεν έμπαινε. Μπήκα στις ρυθμίσεις του router και είδα πως ήταν ενεργοποιημένο το firewall. Έκανα disable και τελικά όλα καλά.

Πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο; Που χρησιμοποιώ τον username και το password που μου στείλαν στο κινητό, πριν από λίγες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με το που συνδεσα το ρουτερ τους πηρε απο μονο του το username και το paasword. Δεν ξερω τι σκατα εκαναν αλλα εγινε αυτοματα. Οποτε μαλλον στο στελνουν για το email ισως;!;!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνουν απο τα κεντρικά και το ρυθμίζουν αυτοί.  Μάλλον 

 

Εμενα με το που συνδεσα το ρουτερ τους πηρε απο μονο του το username και το paasword. Δεν ξερω τι σκατα εκαναν αλλα εγινε αυτοματα. Οποτε μαλλον στο στελνουν για το email ισως;!;!

Μπήκαν  και το ρύθμισαν αυτοί.  Κατά πάσα πιθανότητα το username και το password το χρειάζεσαι αν βάλεις δικό σου router. 

 

Από ότι είδα στο router που μου έδωσαν  είναι κλειδωμένος ο λογαριασμός του admin. 

Έτσι δεν μπορώ να ρυθμίσω τις παραμέτρους του εσωτερικού μου δικτύου, να βάλω ένα static route που θέλω, να απενεργοποιήσω το dhcp,  να δώσω όνομα δικό μου, στο wifi κλπ. 

Οι λύσεις που έχω είναι να βάλλω μπροστά του άλλο ένα δικό μου router ή να το χακάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά όλα καλά.

Πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο; Που χρησιμοποιώ τον username και το password που μου στείλαν στο κινητό, πριν από λίγες μέρες;

 

Εμενα με το που συνδεσα το ρουτερ τους πηρε απο μονο του το username και το paasword. Δεν ξερω τι σκατα εκαναν αλλα εγινε αυτοματα. Οποτε μαλλον στο στελνουν για το email ισως;!;!

 

Μπήκαν  και το ρύθμισαν αυτοί.  Κατά πάσα πιθανότητα το username και το password το χρειάζεσαι αν βάλεις δικό σου router. . 

Μια που ειχε μια διακοπη ιντερνετ στην περιοχη μου πριν λιγο καιρο και χρειαστηκε να καλεσω για να μαθω, ρωτησα μηπως εφταιγαν τα στοιχεια συνδεσης (καμια φορα μετα απο επανεκκινησεις το ρουτερ τα χανει προσωρινα) και εμαθα το εξης κουφο απο τον τεχνικο!

Πλεον δεν απαιτουνται απαραιτητα τα (σωστα) στοιχεια username/password....!

Κατι που οσο παραξενο κι αν μου φανηκε φαινεται να ισχυει αφου πχ στο πατρικο μου εχουν αλλαξει παροχο εδω και 3 μηνες και μπαινουν ακομα με τα παλια στοιχεια, παροτι φυσικα ειχαν ερθει νεα μεσω sms κλπ (και εχουν ηδη πληρωσει 2-3 νεους λογαριασμους)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...