Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση: Amber Alert, Χριστίνα Κρασσά


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γονεις χωρισμενοι, μανα ναρκομανης, 13χρονο που παει να βρει μονο του σε πολη 900χιλιομετρα μακρια εναν 23χρονο μπουμπουκακο (εχει απελαθει για υποθεση ναρκωτικων κλπ) που ωστοσο φαινεται να την ψιλοαγαπουσε κλπ.

 

Το χειροτερο παρατραγουδο απο ολη αυτην την ιστορια ομως, ειναι ο Ελληνας, ο τυπικος Ελληνας, που απο το δραμα του αλλου δινει νοημα στη τιποτενια του ζωουλα. Παραδειγμα εκτος απο τα ελληνικα ΜΜΕ και αυτο το thread που το ΜΟΝΟ με τον οποιο δεν ασχολουνται ειναι η υγεια (σωματικη αλλα κυριως ψυχικη) του υποτιθεμενα εν κινδυνω κοριτσιου (για την ακριβεια αυτο που δε βιασε ο κακος Αλβανος το βιαζουν οι ευηποληπτοι και ευαισθητοι Ελληνες που με αγωνια παρακολουθησαν/σχολιασαν/αμπελοφιλοσοφησαν την υποθεση της μικρης Χριστινας).

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω απο 16 δεν θεωρειτε αποπλανηση με βαση το νομο.η παροιμια λεει στα 4 και ας ειναι και 14.στην συγκεκριμενη περιπτωση τον αλβανο δεν τον καλυπτει τιποτα απο 2 ειναι μολις 13.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πανω απο 15 δεν θεωρειτε αποπλανηση με βαση το νομο.η παροιμια λεει στα 4 και ας ειναι και 14.

fixed...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 13χρονη, πάντως, από την πρώτη στιγμή που εντοπίστηκε από τους αστυνομικούς το βράδυ της Πέμπτης επιμένει ότι πήγε στην Καβάλα με τη θέλησή της και δεν έπεσε θύμα απαγωγής από τον 23χρονο. «Πήγα με τη θέλησή μου. Μην τον κυνηγάτε» φέρεται να είπε στους αστυνομικούς η ανήλικη, η οποία κράτησε πεισματικά κλειστό το στόμα της όταν ρωτήθηκε πού χώρισαν οι δρόμοι τους, θέλοντας να τον προστατεύσει από τη σύλληψη.

 

http://www.patranews.gr/Index.php/Site/Content/35432-%CE%A3%CF%84%CE%B7%CE%BD...%20%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B1%20%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82%20%CE%B4%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%85%20%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%BD%20%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CE%91%CE%BB%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CF%8C

 

 

Εδώ υπάρχει ενας έρωτας μεγάλος..

Ότι να 'ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ η άλλη ε, από τα καλύτερα παιδιά

 

 

 

original?v=mpbl-1&px=-1

 

 

 

Παιδιά να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε για παιδιά 13 χρονών, γιατί διάβασα και άλλα στο νήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα κάτσε, δηλαδή έχεις δει πολλά 12χρονα (γιατί από πέρσυ έχει ξεκινήσει το σκηνικό) να είναι τόσο ξεπεταγμένα;

 

Οι φίλες της συμμαθήτριές της (γιατί σε τέτοια ηλικία ούτε φίλες δεν τις λες στην ουσία) δηλαδή είχαν τις ίδιες ανησυχίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα κάτσε, δηλαδή έχεις δει πολλά 12χρονα (γιατί από πέρσυ έχει ξεκινήσει το σκηνικό) να είναι τόσο ξεπεταγμένα;

 

Οι φίλες της συμμαθήτριές της (γιατί σε τέτοια ηλικία ούτε φίλες δεν τις λες στην ουσία) δηλαδή είχαν τις ίδιες ανησυχίες;

Τι ηλικια εχεις φιλε, γιατι εγω που εχω προσφατη σχετικα αυτην την ηλικια, θυμαμαι στο Γυμνασιο οι ''πεταχτες'' του σχολειου τα ειχαν με κατι μαντραχαλους (17-20+) με μηχανες και αμαξια. Βεβαια αυτες δεν χρειαζονταν να πανε μεχρι την Καβαλα...μια χαρα βολευονταν στα αμαξια και στα παρτυ!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα-πλάκα όταν ήμουν 13 (δευτέρα γυμνασίου) είχε παιχτεί (χαλαρό) σκηνικό με μία απ' το σχολείο που πήγαινε πρώτη γυμνασίου, άρα ήταν 12 στα 13.

 

Στην αρχή μάλιστα είχαν παιχτεί ξεμοναχιάσματα μαζί με τον κολλητό μου, και μετά συνέχισα εγώ.

 

Μας έλεγε μάλιστα ότι είχε ερωτικά πάρε-δώσε με ξαδέρφια της, άγνωστο αν ίσχυε. Χαλαρά πράγματα, μη φανταστείς τίποτα χοντρό.

 

Όλες οι συνομήλικές της ήταν αλλού γι' αλλού, μόνο αυτά δε σκέφτονταν. Μη μου πεις λοιπόν ότι αυτά που είχαν γίνει τότε ήταν της ηλικίας, γιατί δεν το πιστεύω. Απλά εκείνη ήταν προχώ. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι αποδεκτό.

 

Επίσης το θέμα έχει κι άλλες προεκτάσεις κατ' εμέ, όπως η λανθασμένη χρήση του μαποβιβλίου σε τέτοιες ηλικίες, αλλά δεν έχω όρεξη να κράξω/θίξω κι αυτό το θέμα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικρό πορνίδιο λέει οριώταν να αφήσουν ελεύθερο τον αγαπημένο της και να μην τον πειράξουν. Επίσης η ίδια πήγε στο ΚΤΕΛ, και πρίν 2 χρόνια πάλι είχαν ξανακλεφτεί. Οπότε καμία αποπλάνηση, βέβαια αυτός τι δουλειά είχε με 13 χρονών; Να πώ οτι ήταν καμία ανεπτυγμένη, αυτή μοιάζει (και είναι παιδάκι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστέ μου τι άλλο θα διαβάσουμε...

 

 

Έχετε βγάλει και πόρισμα το τι ήταν και λες και ξέρετε επειδή είδατε 3 @@ριες στο facebook...

 

Αν τη βίαζε μήπως θα το δικαιολογούσατε και εκεί και θα λέγατε τα ήθελε ο κώλος της... Έλεος ρε π0&%*η μου για ένα παιδάκι 12-13 χρονών μιλάμε ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!

Ο άλλος ο @@ρας 23 χρονων που πάει με 13 χρονο...  Βέβαια το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης φέρουν οι γονείς οι οποίοι ήταν ανύπαρκτοι αν κατάλαβα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

παιδιά είστε καλά; Ορισμένοι απο 'δω λέτε για έρωτες και άλλα τέτοια. Τι λέτε!! Αυτό που νιώθει η ανήλικη δεν είναι έρωτας, είναι ένα απλό τσιμπιματάκι. Όλοι ήμασταν κάποτε δεκατριών. Ξέρει σε τέτοια ηλικία τι είναι ο έρωτας; Απλά ένιωσε αυτό που λέμε "πεταλούδες στο στομάχι της». Τώρα το ότι ο 23χρονος ερωτεύθηκε το 13χρονο, αυτό τον καθιστά προβληματικό και κυρίως ΑΝΩΜΑΛΟ! Το σώμα της σε αυτές τις ηλικίες αρχίζει να ωριμάζει, δεν είναι ακόμα γυναίκα. Και μην μ πει κανεις πως αν δεν τους έβρισκαν και κατάφερναν να περάσουν Αλβανία, δε θα την πηδούσε! Αυτός ήθελε κανονική σχέση! Για το θεό δηλαδή! Του ήταν τόσο δύσκολο να βρει μια κοπέλα της ηλικίας του, ή ακόμη έστω 18 ετών; Ήθελε δηλαδή "φρέσκο φρέσκο κρεατάκι"... Ανώμαλοι άνθρωποι, σκουπίδια! Αηδιάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μιλησε για ερωτες ρε φιλε?

Εγω πραγματικα τρελενομαι με την υποκρισια που βγαινει απο μερικους εδω μεσα. Ή ειστε ολοι τοσο μεγαλοι και δεν εχετε ιδεα για τα σημερινα 13,14 χρονα ή είστε υποκριτες!

Εγω πριν 7,8 χρονια που τελειωσα το Γυμνασιο, θυμαμαι οτι ολες οι πεταχτουλες του σχολειου τα ειχανε με αποτυχημενα ρεμαλια 17-20+ που καθε μερα στο σχολασμα ηταν εξω απο το σχολειο.

Καντε μια βολτα σε ενα Γυμνασιο στο σχολασμα......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...