Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση: Amber Alert, Χριστίνα Κρασσά


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σώμα της σε αυτές τις ηλικίες αρχίζει να ωριμάζει, δεν είναι ακόμα γυναίκα. 

 

Το πότε ένα κορίτσι γίνεται γυναίκα είναι κυρίως θέμα κουλτούρας κάθε λαού.

 

Κάποιος θα μπορούσε να πεί ότι το "τεχνικό" όριο είναι η πρώτη έμμηνος ρήσση.

 

btw ... 

 

Πόσο χρόνων θα υποθέτατε ότι ήταν η Μαρία στον Ευαγγελισμό ? (όχι το νοσοκομείο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσες ήταν οι «πεταχτούλες» σε σχέση με όλα τα κορίτσια μάστορα;

 

Όταν πήγαινα εγώ γυμνάσιο δεν ήταν ούτε μία στις πενήντα.

2,3 σε καθε ετος! 2 στις 30 κοπελες δηλαδη! Σου φαινεται λιγο 5% των κοριτσιων στο Γυμνασιο να εχουν σχεση 17-20 ετων εξωσχολικους?

Κατι ακομα, εγω πηγαινα στην Αθηνα σχολειο που οσο ναναι υπαρχει η ανωνυμια. Μην τα συγκρινεται με την επαρχια που κρατανε τα προσχηματα λογω της μικρης κοινωνιας.

Επεξ/σία από rezoma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ποιος μιλησε για ερωτες ρε φιλε?

Εγω πραγματικα τρελενομαι με την υποκρισια που βγαινει απο μερικους εδω μεσα. Ή ειστε ολοι τοσο μεγαλοι και δεν εχετε ιδεα για τα σημερινα 13,14 χρονα ή είστε υποκριτες!

15χρονες και 16χρονες ειχα και εγω στη ταξη μου που τα ειχαν με 20+. Θυμαμαι μια που τα ειχε με εναν φοιτητη, και μαλιστα τον ειχε φερει και στο σχολειο! Παντως δεκατριαχρονες να πηγαιναν με μεγαλυτερους δεν ειχα στη ταξη μου.

 

Το πότε ένα κορίτσι γίνεται γυναίκα είναι κυρίως θέμα κουλτούρας κάθε λαού.

 

Κάποιος θα μπορούσε να πεί ότι το "τεχνικό" όριο είναι η πρώτη έμμηνος ρήσση.

Εχεις δικιο, ειναι θεμα κουλτουρας καθε λαου. Εσφαλμενα ομως. Υπαρχουν κοριτσια που τους ερχεται η πρωτη εμμηνος ρυση στα 11. Αυτο τι σημαινει; Οτι πρέπει να ξεκινησει και η σεξουαλικη τους ζωή; Στην Αλβανία κιολας (επειδή ο 23χρονος είναι Αλβανός), τα κορίτσια τείνουν να παντρεύονται σε μικρές κυρίως ηλικίες ή τουλάχιστον τις παντρεύουν σε μικρή ηλικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιζας κραιστ! <br><br>

Ο πουριτανισμος σε όλο του το μεγαλείο απο ορισμενουσ! Και θελουμε προοδο! Επιστροφή στο μεσαίωνα!<br><br>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

original?v=mpbl-1&px=-1

 

 

 

Παιδιά να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε για παιδιά 13 χρονών, γιατί διάβασα και άλλα στο νήμα...

To facepalm σου το επιστρέφω εις διπλούν, απλά δεν θα κάνω τον κόπο να ποστάρω εικόνα.

 

 

Το ότι πρόκειται για δεκατριάχρονο που δεν ξέρει που του παν τα 4 φαίνεται από μακρυά και όταν ενηλικιωθεί πάλι δεν θα ξέρει που της πάνε. Δεν είναι τα πάντα θέμα ηλικίας. Εγώ και όλοι οι φίλοι μου που ξέρω ποτέ δεν θα παρασυρόμαστε σε μια τέτοια περίπτωση από αλβανό ράπερ και νεώτεροι αν ήμασταν από 13. Είναι θέμα παιδείας, ίσως και μορφωτικού επιπέδου που φαινόταν ότι δεν το είχε, και επιβεβαιώθηκε λίγο μετά από την είδηση ότι ο ένας γονιός τόχει παρατήσει και ο άλλος είναι ναρκομανής(ελπίζω να την διάβασες την είδηση).

 

 

Το ότι είναι μικρής ηλικίας είναι ελαφρυντικό αλλά με την καμία δεν μπορώ να δικαιολογήσω τα πάντα με αυτό το μόνο κριτήριο. Σόρρυ αν στην χαλάω αλλά έτσι είναι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παντως δεκατριαχρονες να πηγαιναν με μεγαλυτερους δεν ειχα στη ταξη μου.

Είχα εγω σημμαθήτρια στην β γυμνασίου που πηδιόταν με μεγαλύτερους, μιλάμε για πολύ μεγαλύτερους, και με φοιτητή την είχα δει.

 

Επίσης έχω γνωστή που είχε πάει με έναν κάγκουρα (μηχανάκι, τσιγάρο κ έτσι) απο την 6η δημοτικού (ήταν ανεπτυγμένη είναι η αλήθεια) αν θυμάμαι καλά πρέπει να κάπνιζε τότε κιόλας χαχα..

 

Όχι οτι επικροτώ αυτά τα 2 παραδείγματα, (σκέφτομαι πως θα ένιωθα αν στην θέση των κοριτσίων που ανέφερα ήταν η αδερφή μου ή η κόρη μου μελοντικά) αλλά μην κλείνουμε τα μάτια.

Αυτά υπήρχαν (πιο παλιά όχι τόσο), υπάρχουν (σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μεγάλο βαθμό δυστιχώς(πιστεύω με κύριο λόγο το fb)) και θα υπάρχουν..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο ένας γονιός τόχει παρατήσει και ο άλλος είναι ναρκομανής(ελπίζω να την διάβασες την είδηση).

 

 

Εμενα παλι, αυτο ειδικα, μου θυμιζει ξεκαθαρη τακτικη λυκου (!)

αντιλαμβανεται ποιο ειναι το πλεον αδυναμο υποψηφιο θυμα

και σε εκεινο -που κανενας δεν θα το υπερασπιστει αμεσα..-

την καταπεφτει επανω του, με τα χιλια και με καθε τροπο  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι θα την είχε πέσει στα τυφλά σε καμιά 50αριά κορίτσια και απλώς αυτή έτυχε να κάτσει

[Τετοιες] επιλογες, σπανι(οτατ)α ειναι τυχαιες.. Και επαγγελματιες της ψυχικης υγειας να ρωτησεις, θα το εξηγησουν.  

:shifty: 

~ ~

Δεν πειθομαι οτι, αν π.χ. θειος της ηταν ξερωγω ο μπραβοσυνοδευομενος BigMacΨωμιαδης

και το γνωριζε ο καγκουροwannabeπ*δηκουλας, θα επιχειρουσε τα ιδια με τη συγκεκριμενη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ευθύνη στους γονείς και τον αλβανό. Το 13χρονο τόσα ξέρει τόσα κάνει. Ρώτα την σε 10 χρόνια να δεις τι θα σου πει. ή σε 20. Και ναι, υπάρχουν και ξεπεταρούδια.  Τι να κάνουμε τώρα? Όλες στο τσουβάλι? Κομματάρα btw

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και όλοι οι φίλοι μου που ξέρω ποτέ δεν θα παρασυρόμαστε σε μια τέτοια περίπτωση από αλβανό ράπερ και νεώτεροι αν ήμασταν από 13.

 

 

 

kidrock_devil.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιζας κραιστ! <br><br>

Ο πουριτανισμος σε όλο του το μεγαλείο απο ορισμενουσ! Και θελουμε προοδο! Επιστροφή στο μεσαίωνα!<br><br>

 

Στο μεσαίωνα και μέχρι τις αρχές του 20ου αιώνα, τις πάντρευαν από τα 12 (ακόμα και με 30+ τύπους), και γεννοβολούσαν από τα 13. (Και αυτό από αρχαιότητας). 

 

Ο "πουριτανισμός" είναι κατασκεύασμα των τελευταίων δεκαετιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα 13χρονο ήθελε να γκομενίσει. Ένας 23 χρονος βλακιζόταν στο φέισμπουκ. Της έλεγε πότε θα σε δω κι αυτή το έδεσε σχοινί κορδόνι ότι την γουστάρει.Του είπε θα πάει να τον βρει. Αυτόν δεν τον χάλασε. Πήγε τον βρήκε. Μίλησαν χαζολόγησαν και μετά τον συνέλαβαν. Μεγάλος εγκληματίας. Και όλοι μπαίνουν στο προφίλ του και τον βρίζουν και τον καταριούνται επειδή είναι αλβανός και δήθεν παιδεραστής. Gετ α λάιφ λέω εγώ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα 13χρονο ήθελε να γκομενίσει. Ένας 23 χρονος βλακιζόταν στο φέισμπουκ. Της έλεγε πότε θα σε δω κι αυτή το έδεσε σχοινί κορδόνι ότι την γουστάρει.Του είπε θα πάει να τον βρει. Αυτόν δεν τον χάλασε. Πήγε τον βρήκε. Μίλησαν χαζολόγησαν και μετά τον συνέλαβαν. Μεγάλος εγκληματίας. Και όλοι μπαίνουν στο προφίλ του και τον βρίζουν και τον καταριούνται επειδή είναι αλβανός και δήθεν παιδεραστής. Gετ α λάιφ λέω εγώ.

Αλήθεια; Πες ότι ο τύπος ήταν ηλίθιος και έσπαγε πλάκα, γιατί όταν του κουβαλήθηκε 900 χλμ δεν τηλεφώνησε στους δικούς της;

Ή να επικοινωνήσει με την αδερφή της; Γιατί το έκρυβε το 13χρονο και ζητούσε φαϊ από τον πρώην εργοδότη του;

Αφού βλακιζόταν, θα υποστεί και τις συνέπειες τώρα, να μάθει κι αυτός και παρόμοιοί του να μην βλακίζονται άλλη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...