Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει απαντηθεί πολλακις το ερώτημα σου,αν το Pc ειναι μονο παιχνιδομηχανη ιντερνετ και οffice αγοράζεις την πιο φτηνή από τις 2 παιχνιδοκαρτες.Αν σε ενα παιχνίδι τον χρόνο η δυο θέλεις όμως το psych x τοτε πρέπει να πληρώσεις την διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σχετικα με τη τιμη παντως δεν εχουν και τοση διαφορα. Εγω εχω παραγγειλει και περιμενω να παραλαβω 7970 ghz sapphire vapor x οπου η πιο φθηνη τιμη που βρηκα στην ελλαδα ειναι 442 (vision studio) . Προφανως πιο ακριβη απο 770 η εστω σε ιδια τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τη τιμη παντως δεν εχουν και τοση διαφορα. Εγω εχω παραγγειλει και περιμενω να παραλαβω 7970 ghz sapphire vapor x οπου η πιο φθηνη τιμη που βρηκα στην ελλαδα ειναι 442 (vision studio) . Προφανως πιο ακριβη απο 770 η εστω σε ιδια τιμη

Δεν την ακυρώνεις ? :P  Όταν η EVGA σου δίνει την 770sc πιο φτηνά δεν θέλει συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σχετικα με τη τιμη παντως δεν εχουν και τοση διαφορα. Εγω εχω παραγγειλει και περιμενω να παραλαβω 7970 ghz sapphire vapor x οπου η πιο φθηνη τιμη που βρηκα στην ελλαδα ειναι 442 (vision studio) . Προφανως πιο ακριβη απο 770 η εστω σε ιδια τιμη

Δεν την ακυρώνεις ? :P  Όταν η EVGA σου δίνει την 770sc πιο φτηνά δεν θέλει συζήτηση.
Δυστυχως δεν γινεται. Τη πηρα απο μαγαζι φιλου.. ασε που δεν νομιζω οτι εχουν ιδιαιτερες διαφορες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω θα τις υποστηρίξει εν έτη 2013... τους cuda δεν ξέρω που θα βρει.. φυσικά η adobe να πουλήσει θέλει..

 

εεε, OCL υποστηριζει τι σχεση εχουν τα C(g)ouda? Ας μην πιασουμε γενικοτερα αποδοση σε Compute, θα κλαψει του NVidia η μανα  :-D

 

 

Εχει απαντηθεί πολλακις το ερώτημα σου,αν το Pc ειναι μονο παιχνιδομηχανη ιντερνετ και οffice αγοράζεις την πιο φτηνή από τις 2 παιχνιδοκαρτες.Αν σε ενα παιχνίδι τον χρόνο η δυο θέλεις όμως το psych x τοτε πρέπει να πληρώσεις την διαφορά.

 

 

Εννοεις τα 5 παιχνιδια που υποστηριζουν physx lol

 

Στην NVidia πληρωνεις ονομα ala Apple. NVidia tax.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mindfactory.de/product_info.php/pid/preistrend/info/p809062_3072MB-XFX-Radeon-HD-7970-GHz-Edition-Double-Dissipation-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-.html

 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/pid/preistrend/info/p810473_3072MB-Gigabyte-Radeon-HD-7970-GHz-Edition-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-.html

 

416€ η gigabyte OC Ελλάδα.Με τις amd να χουν και dual mini DP.

 

 

70+ ευρώ κοστολογεί το (σχεδόν ανύπαρκτο) physx η nvidia? Που να δίναν και 3-4 παιχνίδια δώρο αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε, OCL υποστηριζει τι σχεση εχουν τα C(g)ouda? Ας μην πιασουμε γενικοτερα αποδοση σε Compute, θα κλαψει του NVidia η μανα  :-D

 

 

 

 

Εννοεις τα 5 παιχνιδια που υποστηριζουν physx lol

 

Στην NVidia πληρωνεις ονομα ala Apple. NVidia tax.

Ναι θα πρωτοτυπήσουμε παγκοσμίως.. :)

Κοίτα το να μην έχεις δουλειά η χρήματα και κυρίως στην Ελλάδα του σήμερα είναι κατανοητοτατο..

Το να αντιστρεφεις η να εθελοτυφλείς απέναντι στην πραγματικότητα τον μόνο που μπορείς να βλάψεις είναι ο εαυτός σου..

Νομίζεις εγώ δεν είχα AMD κάρτα γραφικών ? Δεν την μέτρησα ? Δεν είδα τι μου πρόσφερε ? Φυσικά και είδα.. και να σου πω και κάτι ακόμα αν μου επιτρέπεις ? Μονο έτσι ξέρεις πια κάρτα σου κάνει .. αν την βάλεις στο δικό σου μηχάνημα,και σε κάνει χαρούμενο..

Τα Tax τύπου Apple κ nVidia είναι καραμελιτσες που έβαλαν άλλοι στο στόμα σου.. για δικούς τους λόγους.

Δεν αντιδικώ μαζί σου ουτε θέλω να σου πω οτι η δίκη μου άποψη είναι η σωστή.Απλα έναν άλλον τρόπο σκέψης βάζω στο τραπέζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά κάνεις, αλλά το επιχείρημα του physx για παράδειγμα δεν είναι και τόσο δυνατό καθώς είναι πρακτικά ανύπαρκτο

Το επιχείρημα όμως των επιπλέον χρημάτων , έστω και αυτών των λίγων ποσοστιαία , είναι υπαρκτό

Επεξ/σία από qsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά κάνεις, αλλά το επιχείρημα του physx για παράδειγμα δεν είναι και τόσο δυνατό καθώς είναι πρακτικά ανύπαρκτο

 

Το επιχείρημα όμως των επιπλέον χρημάτων , έστω και αυτών των λίγων ποσοστιαία , είναι υπαρκτό

Έχουν τεθεί τα επιχειρήματα πολλακις,ένα απ'ολα είναι το physx άλλο είναι οι cuda,για εμένα είναι και το osx για άλλους είναι η ασφάλεια και πάει λέγοντας.. Όταν φτάνεις όμως στο σημείο να λες ότι έχει ενδεχομένως καλύτερο Compute από εκει και πέρα είναι διαστρέβλωση.. μπορείς να πεις εγω αυτη γουστάρω ετσι απλά και εκεί τελειώνουν ολα  αν πει κάποιος το αντίθετο θα είναι κα βλαξ.

και σε παω στο παραπάνω παράδειγμα όσο αφορά και την τιμή,γιατι ξέρω οτι θ'απαντησεις αντρίκια,εσυ θα έπαιρνες Saph 7970 στα 442 η EVGA sc 770 στα 429 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εδω και ωρα η συζητηση εχει καταντησει οτι ναναι. Κανουμε το physx επιχειρημα υπερ των nv και το γεγονος οτι σε direct compute οι κόκκινες είναι αιώνες μπροστά το προσπερνάμε αριστοτεχνικά . Κάποιοι εδω μέσα έπρεπε να έχουν γίνει πολιτικοί , θα είχαν κάνει μεγάλη καριέρα στην Ελλάδα που γουστάρουμε να ακούμε φανφάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εσυ θα έπαιρνες Saph 7970 στα 442 η EVGA sc 770 στα 429 ?

ελληνικές τιμές αυτές?

 

Καλά εσύ πάρε την 7970 :P  Μονο έτσι μπορώ ν'απαντησω στην ουσιωδέστατη κριτική σου..

άδικο έχει ότι οι 7950/70/90 πατάνε χάμο τις 670/680/690/770 σε DirectCompute?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι βάλε και τα μεταφορικά απο την Evga που ενδεχομένως να έχει δεν εχω ψωνίσει ακόμα απο εκεί αλλα βάλε 442 με 449..

δλδ συγκρίνεις 2 προϊόντα το ένα με τιμή εξωτερικού και το άλλο με τιμή Ελλάδας? seriously...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...