Προς το περιεχόμενο

Flirt στην εργασία - Αιτία απόλυσης?


MovingShadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

KινούμενηΣκιά το όνομά σου δεν ενεπλάκη πάλι σε υπόθεση φλερτ κατά τη διάρκεια επισκέψεώς σου σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας κινητής τηλεφωνίας???Δε χάνεις ευκαιρία έτσι?Είσαι υπότροπος λοιπόν..  

 

 

 

 

Στην πυρά :shifty: :shifty:  :shifty: 

 

Επεξ/σία από noob
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να επιστρέψουμε στο θέμα...

 

 

Φλερτ στη δουλειά. Γιατί;;; Μας τελείωσαν τα γκομενάκια εκτός δουλειάς;

Imo, φλερτ και δουλειά καλό είναι να μην πάνε παρεούλα. Μια τόση δα στραβή να γίνει και...η συνέχεια σίγουρα θα τσούξει.

Στην δουλειά ας είμαστε συγκεντρωμένοι επαγγελματίες.

 

Τώρα αν κάποιος/α πάει για δουλειά αλλά έχει στο μυαλό να φλερτάρει κιόλας ε τότε ας καταλάβει ότι παίρνει ρίσκο και ας δεχτεί τις συνέπειες. Ειδικά αν έχει δεχτεί να υπογράψει και σχετικό συμβόλαιο. Πάντα κοιτάμε τα ψιλά γράμματα ε!!!

 

Το θεμα εδω ειναι οτι δεν μπορεις να προβλεψεις ποια και που θα ερωτευτεις η θα κανεις κεφι. Εσυ δηλαδη μπορεις να πεις οτι σχεδιαζεις ποιους θα γουστάρεις?

 

Οσο για την εταιρεια που εδιωξε τον φιλο μας ξαναλεω ο φιλος γλιτωσε εγω δεν θα μπαινα στον κοπο να στειλω καν βιογραφικο σε αυτη την εταιρεια  γιατι κατι μου λεει οτι και σε αλλα θα του δημιουργουσε προβλημα.Ηλιθιοι δεν ειμαστε να πδηξουμε καποια μεσα στις τουαλετες της δουλειας εννοειται αλλα εκτος δουλειας δεν νομιζω οτι εχει καποιος το δικαιωμα να μπει ελεγκτης σου.

 

Επισης κατι εχει αρχισει να μου κανει τελευταια οτι σε παιρνουν 1 μηνα... και καλα σαν εκπαιδευση τους βγαζεις τη δουλεια και σε σχολανε μετα. Λογω κρισης. Ηδη δουλευε 1 μηνα χωρις συμβαση αν καταλαβα καλα.Οποτε μπορει να του την εφεραν στο ετσι επειδη ηταν καλος .... να εριξαν την πιτσιρικα και να ηταν μεσα στο κολπο ολα αρχικα η υπευθυνη να ειπε οτι ειστε απολυμενοι και οι δυο για να γινει πιο πειστικο κτλπ κτλπ. Πολυ ακραια σεναρια αυτα βεβαια αλλα με τους πστηδες που μπλεκεις ολα πρεπει να τα σκεφτεσαι

 

Γιατι κοιταξε να δεις απο την στιγμη που η αλλη δεχεται να δωσει φβ και κινητο και να σε κανει αντ ειναι και αυτη συντροφος στο εγκλημα που λεμε... αν δεν ηθελε δεν θα σε εκανε καθολου αντ και θα σου ελεγε δεν μπηκα. Αρα επρεπε να στειλουν και αυτην κανονικα εκτος και αν εχει ελαφρυντικο τα 2 χρονια που ειναι εκει τι να πω δεν ξερω αμα μπλεξεις με τρελους δεν ειναι ασφαλη και τα συμπερασματα μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδες ,

 

μου συνέβη μια στραβή , και θέλω τις γνώμες σας.

 

Πριν ένα μήνα έπιασα δουλεια σε μια εταιρία αρκετά μεγάλη(με πολλά άτομα εννοω).

 

Ξεκινησα πολύ δυνατά , δουλευα πολύ σκληρά , και η προισταμένη μου αλλά και τα άτομα με τα οποία δουλευα , λέγανε τα καλύτερα λόγια.

Ακόμη και μία μέρα πριν την απολυσή μου , η αφεντικίνα άκουγε μπροστά μου , τα καλύτερα λόγια , και μου έλεγε μπραβο , βάλαμε ένα ακόμα ικανό άτομο στην ετιαρία μας.

 

Έτυχε λοιπόν , να μου αρέσει μια κοπέλα απο κει. Την ψιλο-φλέρταρα , ανταποκρίθηκε , και ανταλλάξαμε Φεισμπουκ. Μεσω του Φεισμπουκ , ανταλλαξαμε μυνήματα και κινητά. Μιλάγαμε τα βράδια και λοιπα και λοιπα , και ήτανε να κανονίσουμε να βγούμε.

 

Να σημειώσω , ότι δεν δώσαμε το παραμικρό δικαίωμα στην δουλεια ( ή τουλάχιστον έτσι νομίζω) , και ήμασταν πολύ προσεκτικοι και επαγγελματικοί.

 

Μας καλέι χτές η αφεντικίνα , και μας λέει :

" Μου σφυρίξανε ότι κάτι παίζει μεταξύ σας , δεν το ανέχομαι αυτό , να θεωρήσετε τους εαυτούς σας απολυμένους"

 

Η κοπέλα ( εκει είναι που πικράθηκα πιο πολύ) , της είπε :

" Δεν φταίω εγώ , αυτός μου την πέφτει......"

Προφανώς για να κρατήσει την θέση της. Επαναλαμβάνω μιλάγαμε τα βράδια....

 

 

Αυτή είχε 2 χρόνια στην εταιρία , εγώ έναν μήνα.Τελικά απολύσανε μόνο εμένα.......

 

Δεν το συνέχισα , και λέω άστο καλύτερα , διότι δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτε τώρα , μην σε τρέχουνε και για παρενόχληση. Δεχτηκα λοιπόν την απόλυση για να μην έχω παιρετέρω τραβήγματα.

 

 

Ρωτάω λοιπόν :

1) Εχει το δικαίωμα εργοδότης να σε απολύσει για αυτό τον λόγο?

2) Θα έπρεπε να το συνεχίσω και να το τραβήξω , για να δείξω ότι δεν της την επεφτα χωρίς ανταπόκριση?

3) Εχω κάποιο δικαίωμα (πχ. επιθεώρηση εργασίας?)

4) Υπάρχει κάποιος νόμος για αυτό?

5) Στην καταγγελία(απολυση) , δεν μου γράφουνε τον λόγο απόλυσης. Επρεπε να τον γράφουνε?

 

Γενικά τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω ή τι πιστευετε ότι δεν έκανα ενώ θα έπρεπε

( οχι για το οτι φλέρταρα , αυτό κατάλαβα ότι ήτανε λάθος.....αλλά οκ , ανθρωποι ήμαστε)

 

Εντιτ :

Να σας τονίσω , ότι , 3/06 υπέγραψα ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, μετά απο έναν μήνα εργασίας , 06/06 ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ!!!!!!

Ακόμα και αν δεν σε ξέρω, ειναι πραγματικα λυπηρο που απολυθηκες με τετοιον αδικο τροπο.

Αλλα εξαρχης δεν σου εγινε γνωστο οι κανονες συμπεριφορας της επιχειρησης; Οι σχεσεις μεταξυ των συναδελφων;

 

Ηταν αναμενομενο να απολυθεις εσυ και οχι η κοπελα γιατι οι γυναικες γενικα απολαμβανουν ασυλια σε διαφορους χωρους (εργασιας, εκπαιδευσης κτλ). Μια ωραια παρουσια ειναι περισσοτερο επιθυμητη και για αυτο βλεπεις σε δουλειες γραφειου να κυριαρχουν γυναικες. Οταν σπουδαζα πολλες κοπελες περναγαν τα εργαστηρια απλως επειδη ηταν ομορφες αλλα ειχαν γραψει 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα εδω ειναι οτι δεν μπορεις να προβλεψεις ποια και που θα ερωτευτεις η θα κανεις κεφι. Εσυ δηλαδη μπορεις να πεις οτι σχεδιαζεις ποιους θα γουστάρεις?

 

 

:P Μπορώ τουλάχιστον να 'σχεδιάσω' την συμπεριφορά μου στον εργασιακό χώρο. Εκεί μπορώ άνετα να ελέγχω τα συναισθήματά μου. Τώρα εκτός δουλειάς είναι άαααλλο ζήτημα Χ-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επιστρέψουμε στο θέμα...

 

 

Φλερτ στη δουλειά. Γιατί;;; Μας τελείωσαν τα γκομενάκια εκτός δουλειάς;

Μεταξύ μας, ένα γρήγορο στη δουλειά κάποιες φορές, είναι το καλύτερο αναζωογονητικό ;) Άσε που υπεραποδίδεις και μετά ;)

 

Πάντα με μια σημαντική προϋπόθεση ΕΧΕΜΥΘΕΙΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω το εξής: ΑΝΑΛΟΓΑ την δουλειά ρε σεις!!

Δλδ στο δικό μου επάγγελμα να φλέρταρα ξερωγώ με τα παιδάκια και τους πατεράδες τους;;;;;;; :P:P:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω το εξής: ΑΝΑΛΟΓΑ την δουλειά ρε σεις!!

Δλδ στο δικό μου επάγγελμα να φλέρταρα ξερωγώ με τα παιδάκια και τους πατεράδες τους;;;;;;; :P:P:P

 

Τι δουλεια κανεις ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω το εξής: ΑΝΑΛΟΓΑ την δουλειά ρε σεις!!

Δλδ στο δικό μου επάγγελμα να φλέρταρα ξερωγώ με τα παιδάκια και τους πατεράδες τους;;;;;;; :P :P:P

Ανάμεσα σε καθηγήτριες και ''παιδάκια'' έχουν γίνει πολλά περισσότερα από ένα απλό φλερτ.  :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα μιλάει ρε μάστορα για μπαμπάδες, τα παιδάκια είναι ....υπερβολικά παιδάκια! ουφ, ανώμαλοι!!!! :)

 

Ε προφανώς πάει ανάλογα με τις ηλικίες ρε μάστορα.. Γι' αυτό έβαλα το παιδάκια μέσα σε εισαγωγικά μήπως και συνεννοηθούμε. Άμα έχει ηλικίες μέχρι 10-11 ένας καθηγητής προφανώς τι κατάσταση φλερτ να παίξει?Αλλά για λίγο μεγαλύτερες ηλικίες έχουν βγει διάφορα στη φόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα προφανώς οικοδόμος. :P

 

Ναι σωστα .... μονο ενα επαγγελμα εχει να κανει με παιδακια και πατεραδες.... δεν μπορει να εισαι ουτε παιδιατρος ουτε νηπιαγωγος ουτε δασκαλα ουτε λογοθεραπευτης ουτε παιδοψυχολογος ουτε babysitter.... κτλπ κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστα .... μονο ενα επαγγελμα εχει να κανει με παιδακια και πατεραδες.... δεν μπορει να εισαι ουτε παιδιατρος ουτε νηπιαγωγος ουτε δασκαλα ουτε λογοθεραπευτης ουτε παιδοψυχολογος ουτε babysitter.... κτλπ κτλπ

 

Δεν είναι αιτία απόλυσης όμως αυτό, μάλλον νομιμοποίησης και αύξησης.

 

Η εχεμύθεια όμως είναι και εδώ απαραίτητη :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...