Προς το περιεχόμενο

[Keyboard] Logitech Wireless Keyboard K360 @ 5€


leros2004

Επιλεξτε προσεκτικα τη σωστη απαντηση στις 2 πρωτες ερωτησεις, στην τριτη ΜΟΝΟ οσοι ακυρωθηκατε βαλτε περιοχη και ημερομηνια παραγγελιας.  

195 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Εβαλα παραγγελια με παραλαβη απο καταστημα

    • Παρελαβα (ή εχω ειδοποιηθει να παραλαβω)
    • Δεν εχω καμια ενημερωση - εξελιξη
    • Μου ακυρωσαν την παραγγελια
    • ΚΕΝΟ - ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ
  2. 2. Εβαλα παραγγελια με παραδοση στο χωρο μου

    • Παρελαβα
    • Ενημερωθηκα οτι εγινε αποστολη
    • Δεν εχω καμια ενημερωση - εξελιξη
    • Μου ακυρωσαν την παραγγελια
    • ΚΕΝΟ - ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ
  3. 3. Ακυρωθηκε η παραγγελια μου - λεπτομεριες

    • Ειχα επιλεξει παραλαβη απο καταστημα
    • Ειχα επιλεξει αποστολη στο χωρο μου
    • Περιοχη - Αττικη
    • Περιοχη - Θεσσαλονικη
    • Περιοχη - Πατρα
    • Περιοχη - Νησιωτικος προορισμος
    • Περιοχη - Αλλο
    • Παραγγελια Πεμπτη 13-6-2013 ή νωριτερα
    • Παραγγελια Παρασκευη 14-6-2013 (μετα τις 0:00 νυχτα Πεμπτης βαζουμε Παρασκευη)
    • ΚΕΝΟ - ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φίλος moderator ας διαγράψει και μηνύματα απο μερικά "άτομα" του φόρουμ που προσβάλουν επί προσωπικού. Θέλω να πιστεύω οτι λειτουργεί αντικειμενικά και όχι με προσωπικές εμπάθειες και φιλίες.

 

Άστα αυτά που μου θίχτηκες. Μου αρέσει που δίνεις οδηγίες και σε moderators αφήνοντας και υπονοούμενα για αυτούς. Όταν λοιπόν πας να δημιουργήσεις αρνητικό κλίμα, να μας βγάλεις άσχετους με τα δικαιώματά μας ως καταναλωτές και μας λες ότι εκτρέπουμε το θέμα είναι μια χαρά. Αν έχεις παραγγείλει μόνο 1-2 άντε 3 μπορείς να μου τρίψεις το screenshot της παραγγελίας στην... οθόνη(αν και ούτε ζήτησα κάτι τέτοιο και ούτε με απασχολεί το θέμα). Αλλιώς, παίζε το θιγμένος.

Από εκεί και πέρα φοβάμαι ότι τα ποστς που γίνονται με επιβεβαιώσεις παραλαβών αυξάνονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 521
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οκ εχώ ανέφερα τα μηνύματα σου τα οποία είναι επιθετικά .Δεν θα πέσω στο επίπεδο να συνεχίσω τη κουβέντα .Το γεγονός οτι σου απάντησα να το θεωρείς πολυτέλεια. Ας πράξει όπως νομίζει απο εκεί και πέρα η συντονιστική όμαδα του φόρουμ με την αντικειμενικότητα που είμαι σίγουρος οτι έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ εχώ ανέφερα τα μηνύματα σου τα οποία είναι επιθετικά .Δεν θα πέσω στο επίπεδο να συνεχίσω τη κουβέντα .Το γεγονός οτι σου απάντησα να το θεωρείς πολυτέλεια. Ας πράξει όπως νομίζει απο εκεί και πέρα η συντονιστική όμαδα του φόρουμ με την αντικειμενικότητα που είμαι σίγουρος οτι έχει.

Ευχαριστώ για την τιμή που μου κάνεις. Προφανώς αγνοείς τον δικό σου απαξιωτικό τρόπο με τον οποίο απευθύνεσαι στους άλλους. Λογικό, αφού είναι και πολυτέλεια να ασχολείσαι μαζί τους.

 

Και μην ανησυχείς για την συντονιστική ομάδα. Κατάλαβε από το πρώτο σου ποστ. Δεν είναι ανάγκη να της δώσεις για δεύτερη φορά εμμέσως οδηγίες για το πως να πράξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προδικάζω το public στη περίπτωση του Keyboard . Εως τώρα δεν έχει αρνητική έκβαση το όλο θέμα.

Απο τη στιγμή που η προσφορά είναι έγκυρη και δεσμεύτηκε το προιόν εντός διαθεσιμότητας οφείλουν να καλύψουν τις παραγγελίες και όχι να καλύπτουν τυχαία με δικά τους κριτήρια τα οποία δεν έχουν γνωστοποιηθεί πριν την πώληση.Υπερέχει η νομοθεσία και όχι η προσωπική μου άποψη και εκτίμηση.

Μα δεν μπορεις οχι απλα να προδικασεις αλλα ουτε και να καταδικασεις ενα μαγαζι με αφορμη μια περιπτωση (ουτε και να το αθωωσεις). Και φυσικα ειμαι υπερ της εφαρμογης της νομοθεσιας σε καθε περιπτωση.

Αυτο που ειπα με απλα λογια ειναι:

1ον - Θα τα παραδοσει το public ολα σε ολους (τουλαχιστον απο 1 τεμαχιο γιατι μετα τα.. 2-3-5 τεμαχια γινεται καταχρηση της καλης πιστης μια που μιλησες και για νομοθεσια οποτε δικαιουται μια χαρα το μαγαζι να σου πει "δε σου δινω 100 κι ας παρηγγειλες 100"). Τοτε λοιπον ΔΕΝ θα ειναι το νο1 καταστημα (ουτε καν το νο10 ή... νο100!) γιατι πολυ απλα εχει 'βεβαρυμενο ιστορικο'.

2ον - ΔΕΝ θα παραδοσει σε πολυ κοσμο; Παλι δεν θα γινει το χειροτερο μαγαζι του κοσμου. Ειτε γιατι για καποιους ηδη ηταν ειτε γιατι ειναι μια σταγονα στον ωκεανο απλα αυτη η περιπτωση.

Oταν εχω πανω απο 2-3 αγορες απο ενα καταστημα μετραει η συνολικη εικονα του και οχι μου εδωσαν μια υπερπροσφορα ή δε μου εδωσαν μια αλλη. Αυτη την εικονα το public την εχει χαλασει σε πολλες περιπτωσεις και για να την ξαναφτιαξει θα χρειαστει εξισου ΠΟΛΛΕΣ περιπτωσεις σαν αυτη (εφοσον εχει τελικα τη θετικη εκβαση που πιστευω οτι θα εχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ εχώ ανέφερα τα μηνύματα σου τα οποία είναι επιθετικά .Δεν θα πέσω στο επίπεδο να συνεχίσω τη κουβέντα .Το γεγονός οτι σου απάντησα να το θεωρείς πολυτέλεια. Ας πράξει όπως νομίζει απο εκεί και πέρα η συντονιστική όμαδα του φόρουμ με την αντικειμενικότητα που είμαι σίγουρος οτι έχει.

Να δεις τι πολυτελεια θα θεωρησουμε να μην απαντησεις τιποτα στη συνεχεια και σε κανεναν. 5 αστερων.

Η πλακα ειναι οτι καποιοι συνεχιζουν να ποσταρουν στο συννεφακι των δικαιωματων των καταναλωτων, στο συγκεκριμενο thread που υπαρχουν αρκετα μηνυματα παραλαβης! Δεν φτανει που προτρεξαν να καταδικασουν με διαφορους τροπους το καταστημα επιστρατευοντας λαβαρα "δικαιωματων καταναλωτη", δεν φτανει που ξεκινησαν μονοι τους το flame, δεν φτανει που χλευασαν συμφορουμιτες αποκαλωντας τους εμεσως πλην σαφως προβατα ως καταναλωτες, αλλα το συνεχιζουν ενημερωνοντας μας οτι μας παρεχουν πολυτελεια κανοντας μας flame, αντι να πουν "Οκ παληκαρια, επεσα εξω, βιαστηκα να βγαλω συμπερασματα, απολογουμαι για την αναστατωση" και να τα μαζεψουν για κανα αλλο thread.

 

Κι ολα αυτα σε ενα thread που ενα καταστημα εκανε μια πολυ καλη και υπαρκτη προσφορα προς τους καταναλωτες. Ευγε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το "PM" για να το λύσετε, πρέπει δηλαδή να ψάχνει ο καθένας που σταματάει αυτή η συζήτηση 2 ατόμων ώστε να πετύχει και τις απαντήσεις που ψάχνει? 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών επειδή παράγγειλα την Πέμπτη το βράδυ και ήταν ακόμη υπο επεξεργασία

η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι θα παραλάβω την Τρίτη (προφανώς επειδή έπεσε ΣΚ ενδιάμεσα)

 

Όσοι είναι σε αναμονή μπορούν να πάρουν ένα τηλέφωνο, να δώσουν τον αριθμό παραγγελίας και να λυθεί η όποια απορία!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα εχθές! Μία παρατήρηση. Τα σύμβολα πάνω στα keys είναι κολλημένα με αυτοκόλλητο, το οποίο σημαίνει ότι σε βάθος χρόνου μπορεί να φθαρούν. Κατά τα άλλα το keyboard είναι τέλειο για 5€! 


Y.Γ. ξεκολάτε μερικοί μερικοί ... να κάνετε σαν κοριτσάκια! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μόλις μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών επειδή παράγγειλα την Πέμπτη το βράδυ και ήταν ακόμη υπο επεξεργασία</p>

<p>η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι θα παραλάβω την Τρίτη (προφανώς επειδή έπεσε ΣΚ ενδιάμεσα)</p>

<p> </p>

<p>Όσοι είναι σε αναμονή μπορούν να πάρουν ένα τηλέφωνο, να δώσουν τον αριθμό παραγγελίας και να λυθεί η όποια απορία!</p>

 

Σε ποιό τηλέφωνο πήρες; Γιατί κάλεσα και είναι Δευτέρα με Παρασκευή αν κατάλαβα καλά.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πηγε ο ξαδερφος μου για κατι δικα του πραγματα και ρωτησε για το πληκτρολογιο και του ειπαν οτι μολις ειχε ερθει απο την αποθηκη και απο δευτερα θα μπορω να παω να παραλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιό τηλέφωνο πήρες; Γιατί κάλεσα και είναι Δευτέρα με Παρασκευή αν κατάλαβα καλά.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

αυτο που εχει ως επικοινωνια στο site 

 

πηρα και εγω και μου παν πως θα ελεγχθει την Δευτερα η παραγγελια και θα ενημερωθω μεσω email 

για το αν υπαρχει διαθεσιμοτητα. αν μου πουν πως δεν εχει αλλα κομματια θα ηταν παραλογο να τους πω

να μου στειλουν ειτε Link.png Site: http://www.public.gr/product/perifereiaka/keyboards/asyrmata-pliktrologia/logitech-k360-floral-keyboard-asyrmato/prod3790252pp/">αυτο ειτε Link.png Site: http://www.public.gr/product/perifereiaka/keyboards/asyrmata-pliktrologia/logitech-k360-keyboard-asyrmato/prod1390730pp/">αυτο που ναι σιγουρα διαθεσιμο? Εξ΄αλλου το ιδιο μοντελο ειναι. :-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα εχθές! Μία παρατήρηση. Τα σύμβολα πάνω στα keys είναι κολλημένα με αυτοκόλλητο, το οποίο σημαίνει ότι σε βάθος χρόνου μπορεί να φθαρούν.

 

το έχω ενα+ χρόνο, και μέχρι τώρα δεν έχει προκύψει κάτι. (ελαφριά προς μέτρια χρήση )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@corpse Eσυ καλα θα κανεις να τα ζητησεις, αυτοι θα σου πουν... "παρε...."!

Οταν πχ μου ακυρωσαν αυτο στα 9,90 -> http://www.public.gr/product/perifereiaka/mouse/wireless-mouse/microsoft-explorer-touch-gkri/prod1430189pp/

και ζητησα να μου στειλουν αυτο (κατι σαν αυτο που ζητας εσυ θεωρητικα τωρα)->

http://www.public.gr/product/perifereiaka/mouse/wireless-mouse/microsoft-explorer-touch-u5k-00007/prod1430198pp/

(ή και σε μαυρο απλα τωρα το δειχνει εξαντλημενο και το μαυρο) οταν ειχε 39,90 (παρεμπιπτοντως πλεον 19.90 ισως ειναι καλη περιπτωση αν και θα εχουν 2-3 τεμαχια το πολυ...)

εκαναν τους κινεζους οπως (πολυ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) εκαναν τους κινεζους οταν ξαναζητησα να μου στειλουν αυτο -> http://www.public.gr/product/gadgets-gps/travel-items/design-go-money-belt-175-aksesoyar-taksidioy/prod430239/

που το ειχαν ακυρωσει τοτε λογω εξαντλησης αποθεματος αλλα 2-3 μηνες αργοτερα το ξαναφεραν φυσικα σε αυξημενη τιμη.

 

Γι' αυτο λεω δεν αλλαζει με μια θετικη ή μια αρνητικη περιπτωση η γενικη εικονα του καταστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...