Προς το περιεχόμενο

[Keyboard] Logitech Wireless Keyboard K360 @ 5€


leros2004

Επιλεξτε προσεκτικα τη σωστη απαντηση στις 2 πρωτες ερωτησεις, στην τριτη ΜΟΝΟ οσοι ακυρωθηκατε βαλτε περιοχη και ημερομηνια παραγγελιας.  

195 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Εβαλα παραγγελια με παραλαβη απο καταστημα

    • Παρελαβα (ή εχω ειδοποιηθει να παραλαβω)
    • Δεν εχω καμια ενημερωση - εξελιξη
    • Μου ακυρωσαν την παραγγελια
    • ΚΕΝΟ - ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ
  2. 2. Εβαλα παραγγελια με παραδοση στο χωρο μου

    • Παρελαβα
    • Ενημερωθηκα οτι εγινε αποστολη
    • Δεν εχω καμια ενημερωση - εξελιξη
    • Μου ακυρωσαν την παραγγελια
    • ΚΕΝΟ - ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ
  3. 3. Ακυρωθηκε η παραγγελια μου - λεπτομεριες

    • Ειχα επιλεξει παραλαβη απο καταστημα
    • Ειχα επιλεξει αποστολη στο χωρο μου
    • Περιοχη - Αττικη
    • Περιοχη - Θεσσαλονικη
    • Περιοχη - Πατρα
    • Περιοχη - Νησιωτικος προορισμος
    • Περιοχη - Αλλο
    • Παραγγελια Πεμπτη 13-6-2013 ή νωριτερα
    • Παραγγελια Παρασκευη 14-6-2013 (μετα τις 0:00 νυχτα Πεμπτης βαζουμε Παρασκευη)
    • ΚΕΝΟ - ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@corpse Eσυ καλα θα κανεις να τα ζητησεις, αυτοι θα σου πουν... "παρε...."!

Οταν πχ μου ακυρωσαν αυτο στα 9,90 -> http://www.public.gr/product/perifereiaka/mouse/wireless-mouse/microsoft-explorer-touch-gkri/prod1430189pp/

και ζητησα να μου στειλουν αυτο (κατι σαν αυτο που ζητας εσυ θεωρητικα τωρα)->

http://www.public.gr/product/perifereiaka/mouse/wireless-mouse/microsoft-explorer-touch-u5k-00007/prod1430198pp/

(ή και σε μαυρο απλα τωρα το δειχνει εξαντλημενο και το μαυρο) οταν ειχε 39,90 (παρεμπιπτοντως πλεον 19.90 ισως ειναι καλη περιπτωση αν και θα εχουν 2-3 τεμαχια το πολυ...)

εκαναν τους κινεζους οπως (πολυ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) εκαναν τους κινεζους οταν ξαναζητησα να μου στειλουν αυτο -> http://www.public.gr/product/gadgets-gps/travel-items/design-go-money-belt-175-aksesoyar-taksidioy/prod430239/

που το ειχαν ακυρωσει τοτε λογω εξαντλησης αποθεματος αλλα 2-3 μηνες αργοτερα το ξαναφεραν φυσικα σε αυξημενη τιμη.

 

Γι' αυτο λεω δεν αλλαζει με μια θετικη ή μια αρνητικη περιπτωση η γενικη εικονα του καταστηματος.

κριμα.. παντως θα μπορουσες αν τους πεις δεν εχεις θεμα να περιμενεις οσο χρειαστει μεχρι να ξαναφερετε νεα παρτιδα του προιοντος και ετσι σε 2-3 μηνες που το φεραν να το επαιρνες στην τιμη που ειχες κατωχηρωσει (?)..δεν ξερω αλλα αν μου πουν οχι σε ολα οσα προτεινω αρχικα, σιγουρα θα προτεινω και αυτο το ενδεχομενο μιας και δεν το βιαζομαι καθολου και απλα το πηρα για backup..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 521
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά δεν διακρίνω αυτοκόλλητα. Ναι φαίνεται σαν να είναι ανάγλυφα ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν ξέρω αν μιλάμε για αυτοκόλλητα. Πάντως και στα πληκτρολόγια που δεν έχουν αυτοκόλλητα τα γράμματα ξεθωριάζουν. Μόνο ένα πληκτρολόγιο του 1998 PS2 (των 3€, ένα χιλιάρικο τότε σε δραχμές) που έχω δεν έχουν πάθει τίποτα τα γράμματα. Όσο ποιο παλιά τόσο ποιο καλά!!!

corpse_grinder

Παράλογο δεν θα είναι, απλά πιστεύω ότι θα σου πουν ότι είναι διαφορετικά μοντέλα και ότι η τιμή ίσχυε μόνο για το συγκεκριμένο και για όσο υπήρχε στοκ. Πάντως αν η αποθήκη πράγματι συνδέεται με το site λογικά θα πρέπει να παραλλάβεις από την στιγμή που μπόρεσες και παρήγγειλες. Βέβαια όταν λένε ότι θα πρέπει να γίνει έλεγχος διαθεσιμότητας δίνουν την εντύπωση ότι δεν υπάρχει σύνδεση site και αποθήκης. Αν έχεις παραγγείλει πάνω από ένα, ίσως να σου προτείνουν ή έστω να παζαρέψεις να πάρεις ένα.

Είτε τους παρατάς και τους λες ότι χάνουν έναν μελλοντικό πελάτη με τέτοιες συμπεριφορές, είτε εναλλακτικά κάνεις φασαρία και απειλείς με καταγγελία. Ότι νομίζεις.

 

Υ.Γ. Πάντως όπως έγραψα σε προηγούμενο post πρέπει να υπάρχει σύνδεση αποθήκης/site.

Αν π.χ. πας στο http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/intenso-tablet-814-8/prod3880001pp/

 

και βάλεις ποσότητα 1 τεμάχιο και πατήσεις "Ολοκλήρωση αγοράς" θα προχωρήσει, αν βάλεις 5 δεν θα σε αφήσει αλλά θα σου βγάλει μήνυμα "Δυστυχώς η ποσότητα που επιθυμείτε για το προϊόν 0741621 - Intenso Tablet 814 - 8" δεν είναι διαθέσιμη"

 

Αυτό πιστεύω μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε όλοι ως επιχείρημα αν σας πουν ότι το site δεν συνδέεται με την αποθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι εξ αρχης ειχα δηλωσει οτι αν ξαναφερουν θελω να μεινει εκκρεμης η παραγγελια μου, αλλα με εγραψαν.

@john-dr μαλιστα η 'δικαιολογια' δεν ηταν καν "ξερετε ηταν περιορισμενη προσφορα, δε μπορουμε τη νεα παρτιδα να σας την αφησουμε τοσο οσο τοτε", μου ειπαν στεγνα "εχει περασει καιρος, ειναι παλια η παραγγελια, θα πρεπει να ξανακανετε νεα" (ενω ειχε ακομα ενδειξη "μερικως τιμολογημενη" η παλια). Δε θα σκασω κιολας για το μπιχλιμπιδακι βεβαια (εχουν υπαρξει πολυ πιο βαρβατες περιπτωσεις που με κρεμασαν παλιοτερα, οποτε γι αυτο λεω συνειδητα πλεον ασχολουμαι μονο με 'μπιχλιμπιδακια' απο αυτους :) και αν 'κατσουν'...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω σταματήσει να βάζω άγχος με τέτοιες ιστορίες. Στην τελική πολλές φορές οι προσφορές είναι σπατάλη χρημάτων, όχι κέρδος, από την άποψη ότι αγοράζουμε πράγματα που δεν τα έχουμε 100% ανάγκη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για το καταστημα του Cosmos χθες που πήγα είχε άλλα 2 στο ντουλάπι για παραλαβή...

Το ένα ήταν δικό μου, παρέλαβα σήμερα..

Ευχαριστώ τον TS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υ.Γ. Πάντως όπως έγραψα σε προηγούμενο post πρέπει να υπάρχει σύνδεση αποθήκης/site.

Αν π.χ. πας στο http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/intenso-tablet-814-8/prod3880001pp/

 

και βάλεις ποσότητα 1 τεμάχιο και πατήσεις "Ολοκλήρωση αγοράς" θα προχωρήσει, αν βάλεις 5 δεν θα σε αφήσει αλλά θα σου βγάλει μήνυμα "Δυστυχώς η ποσότητα που επιθυμείτε για το προϊόν 0741621 - Intenso Tablet 814 - 8" δεν είναι διαθέσιμη"

 

Αυτό πιστεύω μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε όλοι ως επιχείρημα αν σας πουν ότι το site δεν συνδέεται με την αποθήκη.

 

Αυτο ειναι σχεδον ετος που το εχω παρατηρησει και εγω. Επιφανειακα φαινεται να ισχυει. Το ωραιο ομως ειναι οτι ενω το παρατηρεις μετα τρως τις γειωσεις τους!

 

Μια πολυ ομορφη που μου ετυχε εμενα, ηταν πριν κατι μηνες, που ενω ειχα παραγγειλει προιον (στα 10 ευρω απο 40-50) και ειχα επιβεβαιωσει και οτι βρισκοταν σε εσωτερικη τους μετακινηση απο συγκεκριμενο καταστημα κατι εκατονταδες χιλιομετρα -> προς την αποθηκη τους για να φυγει μαζι με τα αλλα 2 αντικειμενα που ηταν στην παραγγελια (ρωτησα την κοπελα στο τηλεφωνο 3-4 μερες μετα την παραγγελια γιατι καθυστερει ενω ηταν και τα τρια ειδη σε φαση "παραδοση 24-72ωρες" και μου εδωσε αυτες τις λεπτομεριες) και με διαβεβαιωνε οτι θα παραλαβω με μια αποστολη ολη την παραγγελια με τα α+β+γ προιον την μεθεπομενη εργασιμη, τελικα δεν παρελαβα ποτε το "α" προιον, μου ηρθε μαλιστα και μηνυμα μετα απο 1-2 ημερες οτι δεν βρεθηκε στοκ και αφαιρειται απο την παραγγελια μου!!   :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε μαλιστα και μηνυμα μετα απο 1-2 ημερες οτι δεν βρεθηκε στοκ και αφαιρειται απο την παραγγελια μου!!   :-)

Α! ωραία. Είδες εξυπηρέτηση? Για να μην παιδεύεσαι είπαν να πάρουν πρωτοβουλία οι ίδιοι.

Αυτά να μην κάνανε γενικότερα τα μαγαζιά. Έχω 1-2 παραγγελίες από το public αυτές τις μέρες. Βασικά τους ανακάλυψα αυτή την εβδομάδα, μέχρι τώρα τους αγνοούσα. Και μέχρι τώρα τα πάνε καλά τουλάχιστον στην περίπτωσή μου (αν και δεν έχω κάνει υπερβολές, από ένα κομμάτι) . Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ειδα μου ειχαν στειλει και σε μενα μαιλ χθες να παω να παραλαβω απο το καταστημα της Τσιμισκη στην Θεσσαλονικη.

Το μαιλ βεβαια ηταν στην ανεπιθυμητη αλληλογραφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ειδα μου ειχαν στειλει και σε μενα μαιλ χθες να παω να παραλαβω απο το καταστημα της Τσιμισκη στην Θεσσαλονικη.

Το μαιλ βεβαια ηταν στην ανεπιθυμητη αλληλογραφια.

 

Λες να ακύρωσαν καμιά παραγγελία και στη google και να τους έβαλε στα spam??  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μολις ξαναπηρα τηλ και μου λεει η κοπελιτσα:

"Ειναι η 1η εργασιμη σημερα απ'την ημερα της παραγγελιας... ναι...

θα εχετε νεωτερα σχετικα με την διαθεσιμοτητα την Τεταρτη."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...