Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λες όντως να με εχουν ερωτευτεί και γι' αυτό να απολαμβάνω ειδικής μεταχείρισης? :P (μάλλον θα το πιστεύεις αυτό λόγω της φωτό μου :P-αλλά καλώς ή κακώς δεν είμαι εγώ, αλλά η Nico :P)

Ισως πάλι, απλώς να ανήκω στην κατηγορία των ευχαριστημένων (σε γενικές γραμμές) πελατών (κι όμως υπάρχουν και τέτοιοι :)

 

Επειδή, τελευταία, έχω παρατηρήσει ότι άτομα νεαρής ηλικίας δεν ξέρουν/μπορούν/θέλουν να διαβάσουν αυτά που τους γράφουν, μισό να το τονίσω:

 

Το θέμα δεν είναι οι μεμονωμένες συμπεριφορές αλλά ο γενικός τους κανόνας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lexmark, ξέρω/θέλω/μπορώ να το διαβάσω  και το δέχομαι, αλλά πάλι στην τελική θα αποφασίσω βάση τι έχει συμβεί σε εμένα. Καλό και χρήσιμο είναι βέβαια να ενημερώνομαι,  να έχω υπόψη μου και να ανοίγω τα μάτια μου από τις εμπειρίες των άλλων, αλλά  αν και εφόσον και μέχρι να μου συμβεί στραβή, δεν έχω λόγο να μην τους προτιμάω (ενίοτε) για όποιες αγορές κρίνω ότι με συμφέρουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True! Κανείς δεν μπορεί να σου πει τι θα κάνεις με τα λεφτά σου. Αλλά τουλάχιστον κοιτάμε να προστατέψουμε άλλους που, το λιγότερο, σέβονται τα δικά τους λεφτά :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το plaisio της τσιμισκή είχα πάρει ένα xbox 360 στο οποίο είχαν ανοίξει την συσκευασία και είχαν ανταλλάξει το κανονικό καλώδιο σούκο της τροφοδοσίας, με ένα αμερικάνικο (μαζί με αντάπτορα). Προφανώς, κάποιος υπάληλος πήρε 360 από Αμερική και βρήκε καλή ιδέα να κάνει την τράμπα! Είναι εντελώς γελοίο, διότι θα μπορούσε απλά να αγοράσει ένα με 1,5 ευρώ… 

Επεξ/σία από OMGA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το plaisio της τσιμισκή είχα πάρει ένα xbox 360 στο οποίο είχαν ανοίξει την συσκευασία και είχαν ανταλλάξει το κανονικό καλώδιο σούκο της τροφοδοσίας, με ένα αμερικάνικο (μαζί με αντάπτορα). Προφανώς, κάποιος υπάληλος πήρε 360 από Αμερική και βρήκε καλή ιδέα να κάνει την τράμπα! Είναι εντελώς γελοίο, διότι θα μπορούσε απλά να αγοράσει ένα με 1,5 ευρώ… 

πραγματικά χωρίς καμία διάθεση να σε αμφισβητήσω, μου φαίνεται τρελά κουλό αυτό.  Η συσκευασία όταν το πήρες ήταν κλειστή ή ανοιχτή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά χωρίς καμία διάθεση να σε αμφισβητήσω, μου φαίνεται τρελά κουλό αυτό.  Η συσκευασία όταν το πήρες ήταν κλειστή ή ανοιχτή? 

Εγώ όμως, από την ερώτηση που μου κάνεις, αμφισβητώ την κρίση σου και γενικά την συλλογιστική σου. Παρόλα αυτά θα σου απαντήσω.

 

Κλειστή φυσικά. Αλλά δεν έχει να λέει κάτι. Μια απλή κολλητική ταινία ήταν. Μπορούσες άνετα να ξεκολλήσεις /κολλήσεις χωρίς να γίνει αντιληπτό από τον πελάτη. Οι εσωτερικές συσκευασίες όμως, (φαντάσου κάτι σαν πράσινο περιτύλιγμα που πρέπει να σκίσεις) δεν μπορούσαν να παραβιαστούν χωρίς να γίνει αντιληπτό . Έτσι λοιπόν, οι συσκευασίες του χβοχ και του χειριστηρίου ήταν κλειστές, όπως πρέπει, ενώ αυτή με το μετασχηματιστή και τα καλώδια ήταν ανοιγμένη.

 

 

Για την ιστορία, δεν ασχολήθηκα καθόλου επειδή δεν ήταν κάτι σοβαρό. Απλά πήρα ένα καλώδιο σούκο από την αποθήκη και τελείωσε η υπόθεση.

Αν ξανα-πήγαινα στο μαγαζί και όλα πήγαιναν καλά και φυσιολογικά,θα πλήρωνα 0,90 ευρώ για το εισιτήριο του λεωφορείου (το λέω διότι με το αμάξι, η βενζίνη θα μου έβγαινε πιο ακριβά και κάνεις μια ώρα για να βρεις να παρκάρεις ) ενώ αν κάτι δεν πήγαινε καλά πχ να μου έλεγαν κανένα αστείο ότι δεν μου το αλλάζουν, ίσως έμπαινα άσκοπα σε δικαστικά έξοδα και ταλαιπωρία ή να λέρωνα το ποινικό μου μητρώο στέλνοντας 2-3 άτομα στην εντατική (ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να εξελιχθεί μια συζήτηση μεταξύ ενός αδικημένου και ενός ηλίθιου)

Οπότε…απλά άλλαξα το καλώδιο   :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το plaisio της τσιμισκή είχα πάρει ένα xbox 360 στο οποίο είχαν ανοίξει την συσκευασία και είχαν ανταλλάξει το κανονικό καλώδιο σούκο της τροφοδοσίας, με ένα αμερικάνικο (μαζί με αντάπτορα). Προφανώς, κάποιος υπάληλος πήρε 360 από Αμερική και βρήκε καλή ιδέα να κάνει την τράμπα! Είναι εντελώς γελοίο, διότι θα μπορούσε απλά να αγοράσει ένα με 1,5 ευρώ… 

 

Ή αυτό που λες ή ήταν προϊόν παραεισαγωγής (τα καλά του e-shop). Τείνω προς το 2ο ;)

 

πραγματικά χωρίς καμία διάθεση να σε αμφισβητήσω, μου φαίνεται τρελά κουλό αυτό.  Η συσκευασία όταν το πήρες ήταν κλειστή ή ανοιχτή? 

 

Ένα πράγμα είναι να λες την άποψή σου όταν τυγχάνεις καλής εξυπηρέτησης και άλλο, τελείως διαφορετικό, πράγμα είναι να αμφισβητείς τον άλλο - γιατί αυτό έκανες... 

Μια συμβουλή μόνο: Be more subtle. Καρφώνεσαι. Καρφώνεσαι. ;)

 

Edit:

Α, ναι! Και αυτό το πράγμα πια με την κολλητική ταινία. Ας πει κάποιος στα παιδιά εκεί στο ΠΛΑΙΣΙΟ ότι κανένα προϊόν δεν φεύγει με απλή κολλητική ταινία από τις μαμά εταιρίες. Και ας τους πει επίσης ότι αυτό το ξέρουν κι άλλοι ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή αυτό που λες ή ήταν προϊόν παραεισαγωγής (τα καλά του e-shop). Τείνω προς το 2ο ;)

 

 

Ένα πράγμα είναι να λες την άποψή σου όταν τυγχάνεις καλής εξυπηρέτησης και άλλο, τελείως διαφορετικό, πράγμα είναι να αμφισβητείς τον άλλο - γιατί αυτό έκανες... 

Μια συμβουλή μόνο: Be more subtle. Καρφώνεσαι. Καρφώνεσαι. ;)

 

Edit:

Α, ναι! Και αυτό το πράγμα πια με την κολλητική ταινία. Ας πει κάποιος στα παιδιά εκεί στο ΠΛΑΙΣΙΟ ότι κανένα προϊόν δεν φεύγει με απλή κολλητική ταινία από τις μαμά εταιρίες. Και ας τους πει επίσης ότι αυτό το ξέρουν κι άλλοι ;)

δεν αμφισβήτησα-όπως τόνισα. Ομως μου φάνηκε όντως παράξενο και ζήτησα λεπτομέρειες...

ps. αυτό περι subtlety απλώς το αφήνω να πέσει κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω οτι πρεπει να εστιάσεις σε δυο σημεία αν έχω καταλάβει καλά.

 

Πρώτον σου λένε οτι το πρόβλημα είναι οτι λείπει ο αισθητήρας υγρασίας και όχι οτι είναι βρεγμενο το κινητό και όμως σου δείχνουν ενα βρεγμένο κινητό και μάλιστα με φωτογραφιες χαμηλής ποιότητας.

 

Δεύτερον αν έχω καταλάβει σωστα οι αισθητήρες δε βρίσκονται στο εσωτερικό αλλά σε άλλο σημείο οποτε ίσως τελικά βρίσκονται στη θέση τους.

 

Όλα αυτά είναι αντιφάσεις στις οποίες πρεπει να στηριχτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω οτι πρεπει να εστιάσεις σε δυο σημεία αν έχω καταλάβει καλά.

 

Πρώτον σου λένε οτι το πρόβλημα είναι οτι λείπει ο αισθητήρας υγρασίας και όχι οτι είναι βρεγμενο το κινητό και όμως σου δείχνουν ενα βρεγμένο κινητό και μάλιστα με φωτογραφιες χαμηλής ποιότητας.

 

Δεύτερον αν έχω καταλάβει σωστα οι αισθητήρες δε βρίσκονται στο εσωτερικό αλλά σε άλλο σημείο οποτε ίσως τελικά βρίσκονται στη θέση τους.

 

Όλα αυτά είναι αντιφάσεις στις οποίες πρεπει να στηριχτείς.

 

Φυσικά έχουν πέσει σε αντιφάσεις. Αυτό που φοβάμαι είναι μην το βουτήξανε σε κάνα κουβά νερό, μόνο και μόνο να βγουν λάδι.

 

Περιμένω απάντηση από τους αρμόδιους που τρέχουν την υπόθεση μου.....Ελπίζω οτι θα δικαιωθώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά έχουν πέσει σε αντιφάσεις. Αυτό που φοβάμαι είναι μην το βουτήξανε σε κάνα κουβά νερό, μόνο και μόνο να βγουν λάδι.

 

Περιμένω απάντηση από τους αρμόδιους που τρέχουν την υπόθεση μου.....Ελπίζω οτι θα δικαιωθώ....

φαντάζομαι πως έχεις συγκεντρώσει και άλλες υποθέσεις απο το net για την εν λόγω εταιρία ετσι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά έχουν πέσει σε αντιφάσεις. Αυτό που φοβάμαι είναι μην το βουτήξανε σε κάνα κουβά νερό, μόνο και μόνο να βγουν λάδι.

 

Περιμένω απάντηση από τους αρμόδιους που τρέχουν την υπόθεση μου.....Ελπίζω οτι θα δικαιωθώ....

 

Μα γιατί να το βουτήξουνε στο νερό;

Αφού η γραπτή γνωμάτευση τους είναι οτι λείπει ο αισθητήρας υγρασίας.ΟΧΙ οτι είναι βρεγμένο.

Γιατί δεν τους υποδεικνύεις το σημείο που βρίσκονται οι αισθητήρες; Απ'ότι κατάλαβα απο την εδώ συζήτηση οι αισθητήρες βρίσκονται στη θέση τους.

Αυτό θα λύσει το πρόβλημα και θα μπορέσουν να προχωρήσουν στην αντικατάσταση..Δε μπορεί μετά να το αλλάξουν και να λένε οτι το κινητό είναι βρεγμένο.Θα καρφωθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι πως έχεις συγκεντρώσει και άλλες υποθέσεις απο το net για την εν λόγω εταιρία ετσι;;

 

Μην στεναχωριέσαι, τους ξέρουν καλά...

 

Μα γιατί να το βουτήξουνε στο νερό;

Αφού η γραπτή γνωμάτευση τους είναι οτι λείπει ο αισθητήρας υγρασίας.ΟΧΙ οτι είναι βρεγμένο.

Γιατί δεν τους υποδεικνύεις το σημείο που βρίσκονται οι αισθητήρες; Απ'ότι κατάλαβα απο την εδώ συζήτηση οι αισθητήρες βρίσκονται στη θέση τους.

Αυτό θα λύσει το πρόβλημα και θα μπορέσουν να προχωρήσουν στην αντικατάσταση..Δε μπορεί μετά να το αλλάξουν και να λένε οτι το κινητό είναι βρεγμένο.Θα καρφωθούν.

 

Η γνωμάτευση είναι όντως ότι το κινητό ανοίχτηκε και λείπει ο αισθητήρας υγρασίας. Οι φωτογραφίες όμως δείχνουν διάβρωση στο εσωτερικό της συσκευής. Το πρόβλημα δεν είναι τι λείπει μέσα από την συσκευή αλλά ότι ανοίχτηκε και δεν το καλύπτει η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας λίγο σε τι στάδιο βρίσκεσαι;;

 

Η apple αναρωτιέμαι εάν γνωρίζει για αυτήν την εταιρεία που υποτίθεται ότι είναι και επίσημο service..

 

Ποιος αποφάσισε ότι η arvato θα είναι το service;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα μιλησε με την απλ και του ειπαν ουσιαστικα κοψε το λαιμο σου..

και φαντοζομαι κι αλλοι πολλοι εχουν μιλησει με απλ @ηπα, αλλα δεν τους νοιαζει ιδιαιτερα μαλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...