Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι απλα θα ηθελα μια συγκεκριμενη  λιστα για να κανω κι εγω τα κουμαντα μου σε πιθανες μελλοντικες αγορες 

 

κατατοπιστικος 

 

αυτα αφορουν και αλλες εταιρειες πλην apple;

 

Ναι!Σχεδων ολες οι εταιρίες εχουν και αλλα σερβις,εκτως της arvato!

Samsung,nokia,apple,sony,htc ειναι μερικές απο τις εταιρίες που τα αναλαβανει ΚΑΙ η arvato!

Φυσικα αν εσυ έχεις την υποψια οτι το καταστημα απο οπου το αγορασες συνεργαζεται με αυτη,μπορείς να βρεις και να το πας απο μόνος σου σε καποιο αλλο servis που αναλαβανει προιοντα της εταιριας του κινητου σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι!Σχεδων ολες οι εταιρίες εχουν και αλλα σερβις,εκτως της arvato!

Samsung,nokia,apple,sony,htc ειναι μερικές απο τις εταιρίες που τα αναλαβανει ΚΑΙ η arvato!

Φυσικα αν εσυ έχεις την υποψια οτι το καταστημα απο οπου το αγορασες συνεργαζεται με αυτη,μπορείς να βρεις και να το πας απο μόνος σου σε καποιο αλλο servis που αναλαβανει προιοντα της εταιριας του κινητου σου!

 

Υπάρχει όμως μία βασική λεπτομέρεια. iphone που είναι εισαγωγή από παρόχους κιν. τηλεφωνίας, τα αναλαμβάνει αποκλειστικά η αρβάτο. Το δικό μου είναι εισαγωγή από vodafone. Εκεί την πάτησα και έμπλεξα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι!Σχεδων ολες οι εταιρίες εχουν και αλλα σερβις,εκτως της arvato!
Samsung,nokia,apple,sony,htc ειναι μερικές απο τις εταιρίες που τα αναλαβανει ΚΑΙ η arvato!
Φυσικα αν εσυ έχεις την υποψια οτι το καταστημα απο οπου το αγορασες συνεργαζεται με αυτη,μπορείς να βρεις και να το πας απο μόνος σου σε καποιο αλλο servis που αναλαβανει προιοντα της εταιριας του κινητου σου!

 

 

 

 

δηλαδη για να βεβαιωθω οτι καταλαβαινω για τι μιλαμε, το κυριως ζητημα ειναι το καταστημα απο το οποιο ψωνισες ή και η φιρμα η οποια ψωνισες; 

 

δηλαδη η arvato για παραδειγμα εχει αναλαβει αποκλειστικα καποια εταιρεια στη χωρα μας (πχ samsung, lg, htc .. ) ή απλα ειναι ΚΑΙ αυτη στο συγκεκριμενο χωρο του service και ανταγωνιζεται τις  αλλες προσπαθωντας να συνεργαστει με οσο περισσοτερα καταστηματα μπορει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτα αφορουν και αλλες εταιρειες πλην apple;

 

Δυστυχώς ναι, η λίστα είναι αρκετά μεγάλη.

Η πιο fail safe μέθοδος είναι πάντα να ενημερωνόμαστε για το ποιός παρέχει την εγγύηση του προϊόντος που μας ενδιαφέρει, πριν την αγορά του (τουλάχιστον για τα προϊόντα που δεν έχουν δικό τους service και στηρίζονται σε τρίτους για την παροχή εγγύησης).

Το πρόβλημα ξεκινάει από το γεγονός ότι οι εταιριούλες που θέλουν να λένε ότι παρέχουν service δουλευουν πάντα στο παρασκήνιο, με αποτέλεσμα να μην εκτειθονται σχεδόν ποτέ...Όλοι ρωτάμε "από που το αγορασες"; και όχι " ποιός σου παρέχει το service"; με αποτέλεσμα να εκτείθονται τα καταστήματα πώλησης και οχι οι παροχείς του service (βέβαια και τα καταστήματα ευθύνονται καθόσον θα έπρεπε να είναι πιο προσεχτικοι στην επιλογή των συνεργατών τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σου το βρήκα το νήμα.

Ένας άλλα λύκος( μεθοδικός,επίμονος και με συγκεκριμένο στόχο ), τα έβαλε μόνος του με e-shop και HP και τους κατατρόπωσε.Άσε που άμα δεν είχε και την δικαστική απόφαση δεν θα τον πίστευε κάνεις στο φόρουμ.

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/115692-%CE%A3%CE%BF%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BF-%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%B1-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/page37?highlight=petasis

 

Διάβασε από τις σελίδες 36/37 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως που το έψαξα στο ίντερνετ υπάρχει μεγάλο θέμα με την arvato.

Δεν γίνεται να τους πάνε ένα κινητό το οποίο έχει ανοιχτεί και έχει πιστωποιηθεί πως είναι οκ και μετά αν τους πούνε ότι έχει υγρασία να κάνουν μήνυση;

Για να καταλάβετε το σκεπτικό μου εννοώ κάτι σαν τα προσημειωμένα χαρτονομίσματα με τα οποία πιάνουν τους γιατρούς σε περιπτώσεις με φακελάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως που το έψαξα στο ίντερνετ υπάρχει μεγάλο θέμα με την arvato.

Δεν γίνεται να τους πάνε ένα κινητό το οποίο έχει ανοιχτεί και έχει πιστωποιηθεί πως είναι οκ και μετά αν τους πούνε ότι έχει υγρασία να κάνουν μήνυση;

Για να καταλάβετε το σκεπτικό μου εννοώ κάτι σαν τα προσημειωμένα χαρτονομίσματα με τα οποία πιάνουν τους γιατρούς σε περιπτώσεις με φακελάκια.

Λάθος, κοίτα πως κερδήθηκε μια υπόθεση.

 

 

Όταν δε έβγαλα τον κρυφό άσσο από το μανίκι (η μηχανή φορούσε αισθητήρα σόνυ - διαδεδομένο πρόβλημα αποκόλλησης ταινίας μεταφοράς δεδομένων από τον αισθητήρα με πολλές αναφορές στο διαδίκτυο - πολλές μάρκες έκαναν ανάκληση προϊόντων, βλάβη συμβατή με αυτά που αναφέρονται), χωρίς ουσιαστικά να αποδείξω τίποτα, έγινε από καθαρή νίκη του καταναλωτή σε θρίαμβο.

 

 

Πολλοί διαφωνούσαν και στο φόρουμ, αλλά ο δικαστής είχε άλλη άποψη και τον δικαίωσε.

Δεν προτείνω να κινηθεί νομικά, αλλά σε πρώτη φάση να πιέσει το πλαίσιο καθώς οι αναφορές για την αβρατο και ακριβώς για το πρόβλημα που αντιμετώπισε είναι πάρα πολλές.

 

Αφού έχω αρχίσει και πιστεύω, ότι σε καπoια άγνωστη σε μένα γλώσσα, η λέξη ARVATO ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΥΓΡΑΣΙΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μου πει πως ειναι νικη να πας δικαστηριο για 500ε(παιζει και λιγοτερα?χλωμο) που χασεις κερδισεις θα τα σκασεις σε παραβολα,παρασταση,εξοδα δικηγορου?

και γω μαζι τους ειμαι αλλα αυτο που βλεπω με τα λιγα λεπτα που διαβασα δεν βγηκαν κερδισμενοι γιατι και το δικαστηριο θα γινε μετα απο μηνες και με ελλατωματικο προιον μειναν τοσο καιρο ή με καθολου και τι καναν για το γενικο καλο τιποτα.δεν αναγκαζουν εννοειτε τα δικαστηρια για τους υπολοιπους τα δεδικασμενα κερδισμενα.

η αρβατο εδω και χρονια σημαινει υγρασια ή χτυπημενο αρα εκτος εγγυησης και βρες εσυ το δικιος σου στα δικαστηρια.

ο απατεωνας κερδιζει μαγκες παρτε το χαμπαρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μου πει πως ειναι νικη να πας δικαστηριο για 500ε(παιζει και λιγοτερα?χλωμο) που χασεις κερδισεις θα τα σκασεις σε παραβολα,παρασταση,εξοδα δικηγορου?

και γω μαζι τους ειμαι αλλα αυτο που βλεπω με τα λιγα λεπτα που διαβασα δεν βγηκαν κερδισμενοι γιατι και το δικαστηριο θα γινε μετα απο μηνες και με ελλατωματικο προιον μειναν τοσο καιρο ή με καθολου και τι καναν για το γενικο καλο τιποτα.δεν αναγκαζουν εννοειτε τα δικαστηρια για τους υπολοιπους τα δεδικασμενα κερδισμενα.

η αρβατο εδω και χρονια σημαινει υγρασια ή χτυπημενο αρα εκτος εγγυησης και βρες εσυ το δικιος σου στα δικαστηρια.

ο απατεωνας κερδιζει μαγκες παρτε το χαμπαρι

Όταν έχεις χρόνο διάβασε όλα τα λινγκ, έχουν πάρα πολύ ενδιαφέρον.

Το Πλαίσιο δε, έκανε αντικατάσταση σε TV, ενώ ο πελάτης την είχε αγοράσει αφού είχε ενημερωθεί για το πρόβλημα.Η υπόθεση δεν έφτασε καν στα δικαστήρια.(κατά δήλωση του στο αντίστοιχο νήμα)

Ο TopicSarter είχε και αυτός πρόταση αλλά δεν την αποδέχτηκε γιατί ζητούσε και τους νόμιμους τόκους(30-50 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος Κινέζος απο foxconn ξέχασε να το βάλει τον αισθητήρα και την πλήρωσες εσύ

Κυνήγα τους για να σού δώσουν και το iphone 5.

 

Και αυτο ειναι πολυ πιθανο..... Πιο πολυ κλεινω στο οτι εχω να κανω με γκανγκστερς (αρβατο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε άνοιξε ένα θέμα που να εξηγεί τι έχει γίνει εδώ

 

https://discussions.apple.com/index.jspa

 

 

Μόλις το κάνεις στείλε μας link  :-D

Θα ήταν καλή ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε άνοιξε ένα θέμα που να εξηγεί τι έχει γίνει εδώ

 

https://discussions.apple.com/index.jspa

 

 

Μόλις το κάνεις στείλε μας link  :-D

 

Δεν έχει νόημα πλέον, η υπόθεση πήγε εκεί που έπρεπε να πάει. δεν μπορώ να πω περισσότερα.

 

Έφαγα 2 ώρες να μιλάω με apple στην Αμερική τζάμπα και βερεσέ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...