Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μας λίγο σε τι στάδιο βρίσκεσαι;;

 

Η apple αναρωτιέμαι εάν γνωρίζει για αυτήν την εταιρεία που υποτίθεται ότι είναι και επίσημο service..

 

Ποιος αποφάσισε ότι η arvato θα είναι το service;;;

 

Έστειλε ο Συνήγορος του καταναλωτή επιστολή σε ΠΛΑΙΣΙΟ, ARVATO ΚΑΙ ISQUARE και περιμένουμε να δούμε πως θα ενεργήσουν.

 

Η Apple στην Αμερική σήκωσε τα χέρια και είπε "εμπιστευόμαστε τους τεχνικούς μας (arvato).

Τους ανέφερα πόσο τους δυσφημίζει στην Ελλάδα, αλλά δεν είδα να τους καίγεται καρφί.

 

Αναμένουμε.....

 

μα μιλησε με την απλ και του ειπαν ουσιαστικα κοψε το λαιμο σου..

και φαντοζομαι κι αλλοι πολλοι εχουν μιλησει με απλ @ηπα, αλλα δεν τους νοιαζει ιδιαιτερα μαλλον..

 

Όπως τα λες, ακριβώς....

 

Έχω πρόσφατο περιστατικό φίλου με smartphone turbo X, χάλασε σε 10 μέρες και του είπαν ότι η συσκευή ανοίχτηκε

και έλειπε κάτι από μέσα.

 

Μόλις μάθω λεπτομέρειες θα σας ενημερώσω.

 

Για αυτό από την αρχή επέμενα πως φταίει και το πλαίσιο. Φαίνεται πως την κομπίνα την κάνουν παρέα, όλοι μαζί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έστειλε ο Συνήγορος του καταναλωτή επιστολή σε ΠΛΑΙΣΙΟ, ARVATO ΚΑΙ ISQUARE και περιμένουμε να δούμε πως θα ενεργήσουν.

 

Η Apple στην Αμερική σήκωσε τα χέρια και είπε "εμπιστευόμαστε τους τεχνικούς μας (arvato).

Τους ανέφερα πόσο τους δυσφημίζει στην Ελλάδα, αλλά δεν είδα να τους καίγεται καρφί.

 

Αναμένουμε.....

 

 

Όπως τα λες, ακριβώς....

 

Έχω πρόσφατο περιστατικό φίλου με smartphone turbo X, χάλασε σε 10 μέρες και του είπαν ότι η συσκευή ανοίχτηκε

και έλειπε κάτι από μέσα.

 

Μόλις μάθω λεπτομέρειες θα σας ενημερώσω.

 

Για αυτό από την αρχή επέμενα πως φταίει και το πλαίσιο. Φαίνεται πως την κομπίνα την κάνουν παρέα, όλοι μαζί.

Φαίνεται πως η Apple μας έχει ψιλογραμμένους τελικά :( Πολύ κακώς δεν λαμβάνει υπόψη τα περί αρβατο...Αλλά και να αρχισουμε να τη σαμποτάρουμε μαζικά εδώ στο Ελλάδα, φοβάμαι π0ως δεν προκειται να ιδρώσει το αυτί της...

 

Αυτό πάντως που λες περι κομπίνας, δεν νομίζω ότι έχει κάποια λογική, γιατί αν το σερβις είχε εγκρίνει την αντικατάσταση, το Πλαίσιο (ή οποιοδήποτε αλλο μαγαζί ήταν) θα έπαιρνε το τηλέφωνο από την apple κια θα στο έδινε. Ουτε θα κέρδιζε, ούτε θα έχανε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντως που λες περι κομπίνας, δεν νομίζω ότι έχει κάποια λογική, γιατί αν το σερβις είχε εγκρίνει την αντικατάσταση, το Πλαίσιο (ή οποιοδήποτε αλλο μαγαζί ήταν) θα έπαιρνε το τηλέφωνο από την apple κια θα στο έδινε. Ουτε θα κέρδιζε, ούτε θα έχανε κάτι...

 

Ναι, έχεις δίκιο. Αγόρασε ο άλλος iphone και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε ήταν να το ανοίξει να δει πως είναι μέσα!

 

Και είναι και περίοδος μουσώνων στην Ελλάδα και όλα τα κινητά τα βγάζουν εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ρε παιδιά που έχω ένα 4s και με την αναβάθμιση σε 6.1.3 νεκρώθηκε το wifi και το bluetooth τι να κάνω.

 

ο καταστηματάρχης μου είπε να πάω στην arvato.

 

το κινητό είναι εντός εγγύησης και με διασταύρωση από το imei.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ρε παιδιά που έχω ένα 4s και με την αναβάθμιση σε 6.1.3 νεκρώθηκε το wifi και το bluetooth τι να κάνω.

 

ο καταστηματάρχης μου είπε να πάω στην arvato.

 

το κινητό είναι εντός εγγύησης και με διασταύρωση από το imei.info

πηγαινε το στον καταστηματαρχη και αυτος να το στειλει οπου χρειαζεται. τι θα πει πηγαινε αρβατο; ποιος ειναι btw;

 

εκτος κι αν το πας ο ιδιος στην αρβατο αλλα απαιτησεις να γινε μπροστα σου ο ελεγχος γιατι οι καταγγείες για ψευδεις διαγνωσεις πεφτουν βροχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ρε παιδιά που έχω ένα 4s και με την αναβάθμιση σε 6.1.3 νεκρώθηκε το wifi και το bluetooth τι να κάνω.

 

ο καταστηματάρχης μου είπε να πάω στην arvato.

 

το κινητό είναι εντός εγγύησης και με διασταύρωση από το imei.info

απο το παρον νημα καταλαβαινεις οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το πας ΜΟΝΟΣ σου στο εξουσιοδοτημενο σερβις της ινφοκουεστ και σιγουρα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΡΒΑΤΟ.

 

Αν κ νομιζω ειναι θεμα software και θα φτιαχνεται με restore. Τζαμπα θα τρεχεις στα σερβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε το στον καταστηματαρχη και αυτος να το στειλει οπου χρειαζεται. τι θα πει πηγαινε αρβατο; ποιος ειναι btw;

 

εκτος κι αν το πας ο ιδιος στην αρβατο αλλα απαιτησεις να γινε μπροστα σου ο ελεγχος γιατι οι καταγγείες για ψευδεις διαγνωσεις πεφτουν βροχη.

Εννειται αν πας αρβατο, οτιδήποτε γίνει, μόνο μπροστά σου!

Ναι, έχεις δίκιο. Αγόρασε ο άλλος iphone και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε ήταν να το ανοίξει να δει πως είναι μέσα!

 

Και είναι και περίοδος μουσώνων στην Ελλάδα και όλα τα κινητά τα βγάζουν εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας.

Είπα εγώ ποτέ ότι ο φίλος το άνοιξε??? Η υγρασία είναι από τι διαβάζω στανταράκι της άρβατο-εκεί είναι το θέμα, πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το παρον νημα καταλαβαινεις οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το πας ΜΟΝΟΣ σου στο εξουσιοδοτημενο σερβις της ινφοκουεστ και σιγουρα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΡΒΑΤΟ.

 

Αν κ νομιζω ειναι θεμα software και θα φτιαχνεται με restore. Τζαμπα θα τρεχεις στα σερβις.

 

έκανα δύο φορές restore / set as new.

 

την πρώτη φορά κανονικό restore.

 

την δεύτερη φορά το έβαλα σε dfu mode και μετά restore. Δεν έφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ρε παιδιά που έχω ένα 4s και με την αναβάθμιση σε 6.1.3 νεκρώθηκε το wifi και το bluetooth τι να κάνω.

 

ο καταστηματάρχης μου είπε να πάω στην arvato.

 

το κινητό είναι εντός εγγύησης και με διασταύρωση από το imei.info

 

Βάλτους να σε υπογράψουν οτι το κινητό δεν ανοιχτήκε και το παρέλαβαν σε άριστη κατάσταση!!!

 

απο το παρον νημα καταλαβαινεις οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το πας ΜΟΝΟΣ σου στο εξουσιοδοτημενο σερβις της ινφοκουεστ και σιγουρα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΡΒΑΤΟ.

 

Αν κ νομιζω ειναι θεμα software και θα φτιαχνεται με restore. Τζαμπα θα τρεχεις στα σερβις.

 

Αν είναι εισαγωγή από πάροχο μόνο αρβάτο....δεν δέχεται η info quest

 

Ναι, έχεις δίκιο. Αγόρασε ο άλλος iphone και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε ήταν να το ανοίξει να δει πως είναι μέσα!

 

Και είναι και περίοδος μουσώνων στην Ελλάδα και όλα τα κινητά τα βγάζουν εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας.

 

Διόρθωση: η διάγνωση στη δικιά μου συσκευή δεν είναι υγρασία. "Η συσκευή ανοίχτηκε, λέιπει ο αισθητήρας υγρασίας άρα είναι εκτός εγγύησης...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα,ωραίο αυτό με τους παρόχους!

Οπόταν black list και οι πάροχοι!

Ωραία να μαθαίνει ο κόσμος που να ψωνιζει,οπως και ποσο σημαντικό ειναι το services support σε κάθε προϊόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά έχουν πέσει σε αντιφάσεις. Αυτό που φοβάμαι είναι μην το βουτήξανε σε κάνα κουβά νερό, μόνο και μόνο να βγουν λάδι.

 

Περιμένω απάντηση από τους αρμόδιους που τρέχουν την υπόθεση μου.....Ελπίζω οτι θα δικαιωθώ....

αν και δεν θελω να σε απογοητευσω πολυ φοβαμαι οτι τρεφεις  φρουδες ελπιδες ...πιστευω οτι γι ανα μην χρεωθει το πλαισιο θα σε χρεωσουν απλα!!! για μενα επρεπε να τους παρει και μαλιστα τον υπευθυνο service δικηγορος οχι γιατι ειμαστε δικομανεις αλλα γιατι πρεπει καποτε καποιος να του τριξει τα δοντια και να τους τρεξει οπως πρεπει!!! να μην κανουν παντα οτι τους συμφερει και στην περιπτωση σου τους συμφερει πιστεψε με οπως προεγραψα παραπανω να σε χρεωσουν απλα!!! και ειμαι βεβαιος οτι τα χρηματα που πληρωσες δεν τα κερδισες στο τζοκερ!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν θελω να σε απογοητευσω πολυ φοβαμαι οτι τρεφεις  φρουδες ελπιδες ...πιστευω οτι γι ανα μην χρεωθει το πλαισιο θα σε χρεωσουν απλα!!! για μενα επρεπε να τους παρει και μαλιστα τον υπευθυνο service δικηγορος οχι γιατι ειμαστε δικομανεις αλλα γιατι πρεπει καποτε καποιος να του τριξει τα δοντια και να τους τρεξει οπως πρεπει!!! να μην κανουν παντα οτι τους συμφερει και στην περιπτωση σου τους συμφερει πιστεψε με οπως προεγραψα παραπανω να σε χρεωσουν απλα!!! και ειμαι βεβαιος οτι τα χρηματα που πληρωσες δεν τα κερδισες στο τζοκερ!!! :P

Γιατί, τι είναι ο δικηγόρος ρε φίλε; Μπαμπούλας για να τον φοβηθούν; Τις ίδιες βλακείες θα πουν και στον δικηγόρο σου. Ότι έχει υγρασία, ανοίχθηκε κτλ. Από εκεί και πέρα,  μπορείς να πας δικαστικά, να δώσεις 1-2 χιλιάρικα, να τρέχεις 2-3 χρόνια και η πιθανότητα να βρεις το δίκιο σου είναι κάτω από 10 %. Σε αυτά τα πράγματα απλά κάνεις πρόληψη και δεν αγοράζεις ποτέ από τα συγκεκριμένα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...