Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλάβω η εθυύνη του είναι που είπε να παει στο σέρβισ?

Εαν και εφόσον, ο ανταγωνισμός στην Ελλάδα έχει DOA, δεν θα έπρεπε η μεγαλύτερη αλυσίδα στον χώρο να φροντίζει λίγο καλύτερα τους πελάτες της.

Αλλα είπαμε, σημεία των καιρών, εδώ turbo-x τους πας και αρχίζουν τα μα, μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι και κάλο είναι να στείλουμε σε όλα τα καταστήματα που συνεργάζονται τα παράπονα μας για την ARVATO για να σταματήσουν να συνεργάζονται μαζί τους.

 

Αν δεν έχουν "λαδωμένη" την φωλιά τους δεν θα είναι πρόβλημα μετά από τόσα παράπονα να αλλάξουν Service. 

 

Σε αντίθετη περίπτωση σαν άθελης καταναλωτής θα σκεφτώ ότι υπάρχει ολόκληρο κύκλωμα στημένο από πίσω. 

 

Επίσης από ποτέ η apple δεν ενδιαφέρετε για τους επισήμους μεταπωλητές της και για το τι συμβαίνει στα εξουσιοδοτημένα Service που η ίδια έχει εγκρίνει? Άμα δεν μπορεί να κάνει κουμάντο να τους καταργήσει τους επισήμους αντιπροσώπους  να μην κοροϊδευόμαστε δηλαδή.

 

 

Είναι ΝΤΡΟΠΗ για οποιαδήποτε εταιρία να συνεργάζεται με την κάθε "ARVATO" και να δυσφημίζετε έτσι.

Όσο μικρή αγορά και αν είμαστε δεν παύουμε να λεγόμαστε ΠΕΛΑΤΕΣ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν και εφόσον, ο ανταγωνισμός στην Ελλάδα έχει DOA, δεν θα έπρεπε η μεγαλύτερη αλυσίδα στον χώρο να φροντίζει λίγο καλύτερα τους πελάτες της.

Αλλα είπαμε, σημεία των καιρών, εδώ turbo-x τους πας και αρχίζουν τα μα, μου.

Εσύ πιστέυεις όντως πως οι ανταγωνιστές του Πλαισίου  σε αντίστοιχη περίπτωση, θα το αλλάζαν χωρίς να το τσεκάρουν? Επίτρεψε μου να αμφιβάλλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με apple us.

 

Οι άνθρωποι ασχολήθηκαν 2 ώρες με το πρόβλημά μου, είδαν τον φάκελο με όλες τις λεπτομέρειες και τις φώτο και βγάλανε το εξής συμπέρασμα:

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε τους τεχνικούς μας.....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

 

Τους εξήγησα πόσο τους δυσφημεί η arvato στην Ελλάδα αλλά δεν δώσανε βάση.

 

Τους ρώτησα αν θέλουν να τους στείλω όλες τις καταγγελίες που έχουν στην Ελλάδα, και αρνήθηκαν.

 

Τι άλλο να πούμε; αυτά

Μονο να μιλανε σε ασπρο φοντο για τα νεα τους Premium προιοντα ξερουν.

 

  

Η δικαίωση για μένα θα έρθει είτε με DOA είτε με επιστροφή χρημάτων είτε με επισκευή...... Κολλήσατε στο DOA τζάμπα και βερεσέ

Να ξερεις μαλιστα οτι κανεις δεν τα επισκευαζει, περα απο ειδικα μαγαζια και τεχνικους. Απο εγγυηση σου δινουν αλλο εκτος κουτιου βεβαια. Τα λεγομενα ανακατασκευασμενα. Δεν πρεπει να δεχτεις επισκευη.

 

  

Να μην τα ισοπεδώνουμε και όλα, σαφώς και έχει ευθύνες το Πλαίσιο.

Ψάχνοντας για το θέμα βρήκα αυτό το μήνυμα:

Εκει βλεπεις τη διαφορα.

Και στη τελικη ελεος με τις τυπικοτητες. Και να τους καλυπτει ο νομος, πηγαινοντας το χτυπημενο κινητο που ανοιχτηκε μπροστα στον υπαλληλο στο service, δεν παυει να μην ειναι ηθικα σωστο!

 

Τραγικα πραγματα...

 

Εγω ειπα, δεν φταει μονο η Arvato, φταινε απο την Apple, το Πλαισιο, μεχρι και οσοι παιρνουμε Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα φιλος ειχε παει για πλακα στην αρβαντο ενα iphone ,το οποιο δουλευε κανοκικα.Τους ειπε οτι  κλεινει οποτε θελει και κατι τετοιοες μπαρουφες[το κινητο δουλευε αψογα,το πηγε απλα για να γελασει,εχει καταστημα και εχει αρκετα].Μετα απο μια εβδομαδα του ειπαν οτι το κινητο εχει υγρασια και θα κοστισει 250 ευρω[το κινητο δεν ειναι κανενα θεμα].Οι ανθρωπο ειναι απατεωνες και δυστηχως πλεον στο Ελλαντα δεν υπαρχει εγγυηση.Για εμενα πλεον αξιζει να πηγαινεις σε μικροκαταστηματα και να ζητας εγγυηση καταστηματος,απο αρβατο κλτ δεν θα παρεις τιποτα,και αν το παρεις θα το παρεις μετα απο 2 μηνες.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ πιστέυεις όντως πως οι ανταγωνιστές του Πλαισίου  σε αντίστοιχη περίπτωση, θα το αλλάζαν χωρίς να το τσεκάρουν? Επίτρεψε μου να αμφιβάλλω...

Μην το βγάζουμε off topic, αλλά σαφώς ναι.

Άλλη η αντιμετώπιση από ένα κατάστημα της μαμάς εταιρείας, άλλη από ένα monobrand και άλλη από ένα multibrand.

Δεν είναι θέμα μόνο θέλησης, άλλα δικαιωμάτων και δυνατοτήτων.

Η συνομιλία με apple:

"Η apple μου είπε πως δεν δίνει DOA, αλλά άτυπα δίνει, δηλ σε προβληματική συσκευή το επόμενο 24ώρο σου αλλάζουν την συσκευή. Το λάθος είναι οτι το στείλανε για service και όχι για αντικατάσταση..."

Αθέμιτος ανταγωνισμός, άλλα στο μιλητό, γιατί άραγε;

Εδώ υπάρχει ένας μικρός μοχλός πίεσης που "πονάει" και το Πλαίσιο.

 

 

ΥΓ Ασχολούμαι με άλλο αντικείμενο και βέβαια το μήνυμα μου ήταν για πιο ξεκάθαρη περίπτωση.

Το ξερό ΟΧΙ του Πλαισίου σοκάρει λίγο.

 

 

Και το ερώτημα μου και στα 4 καταστήματα ήταν :

 

Πείτε ότι αγοράζω από εσάς το iphone 5 και το ανοίξουμε (μαζί με τον πωλητή) και βλέπουμε ότι παρόλο που είναι στην ζελατίνα

έχει γρατζουνιά, χτύπημα.

Τι γίνεται στην περίπτωση που η συσκευή έχει χτύπημα η κάποιο πρόβλημα?

 

 

 

 

Επεξ/σία από eqvus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ Ασχολούμαι με άλλο αντικείμενο και βεβαία το μήνυμα μου ήταν για πιο ξεκάθαρη περίπτωση.

Το ξερό ΟΧΙ του Πλαισίου σοκάρει λίγο.

Ακριβώς όπως λες, ήταν για άλλη περίπτωση...

Το ξερό όχι, συμφωνώ δεν ακούγεται καλά, αλλά ίσως το κάνουν στάνταρντ για να είναι πάντα ίδια η διαδικασία...Θεωρητικά μου φαίνεται εντελώς λογικό να ελεγθεί κάτι από το σέρβις πριν αντικατασταθεί. Προυπόθεση βέβαια ότι το εν λόγω σέρβις είναι αντικειμενικό και δίκαιο, που από τι φαίνεται δεν ισχύει για την αρβατο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ μας,πιστεύεις οτι το πλαισιο δε θα μπορούσε να του το αλλαξει αμέσως,χωρις να το στείλει στην arvato,που εκει 90% θα το βγαζαν εκτως εγγυησης?

Γιατι νομίζεις συνεργαζεται με το συγκεκριμενο σερβις και σχεδων ολα τα κινητα που αγοραζεις απο το πλαισιο στελνονται στην arvato,απ'τη στιγμη που υπαρχουν και αλλα οφισιαλ σερβις για τα κινητα?Μηπως τη βολεύει που βγαινουν σχεδόν ολα εκτός εγγυηση,αρα no doa?Λέμε τωρα!!!

Σχεδων ολες οι περιπτώσεις με την αρβατο,τα κινητα(htc,sony,samsung,iphone κ.α) ηταν αγορασμενα απο πλαισιο και αυτος έκανε το μεσολαβητη μεταξύ πελατη και αρβατο!

Μα πως τη  βολεύει ??? Το Πλαίσιο είναι μεσολαβητής. Πολύ απλά.  Αν η Arvato που είναι service Apple πει ναι, έχει δίκιο ο πελάτης, η apple στέλνει νέο κινητό στο Πλαίσιο και το Πλαίσιο το δίνει στον πελάτη. Δεν το δίνει το Πλαίσιο το κινητό από την τσέπη του. Οπότε ούτε καν τους νοιάζει ….

 

 

 

Το ξερό ΟΧΙ του Πλαισίου σοκάρει λίγο.

Συμφωνα με το post που παραθέτεις προηγουμένως, το ίδιο και το όχι του  i golden...Βέβαια δεν ήσουν εσυ μπροστά για να  ακούσεις το οποιοδήποτε όχι ή ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παληκαρια ξεκολατε λιγο με το μοτο "μονο στην ελλαδα γινονται αυτα."

υπαρχουν χιλιαδες ποστ αν googlarete που κραζουν την apple για iphone για γνωστα ελλατωματα!π.χ. wifi disabled,grey out,bt,3g.

οχι ουτε στην αμερικη δεν τα αλλαζουν με το καλημερα.και εκει εχουν παραεισαγωγη γιατι ειπαμε κερδιζουν περισσοτερα

ειναι ελλατωματικο hw οσοι το αλλαξαν δουλεψε.περα απο noobs που ταν οντως θεμα software

 

επιπλεον τι ρωτατε αλλα "μαγαζια" ή την ιδια την apple για το τι κανουν(ή τι θα καναν στο θεμα του anthor.τα καλυτερα θα απαντανε αχαχαχαχαχαχχααχ) δεν υπαρχει αντ/πεια και δεν θελετε να το καταλαβετε.isquare,infoquest,istorm,golden,systemgraph ειναι απλα μαγαζια!

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι εγω που ειμαι ασχετος με το ζητημα.. ποιες ειναι οι εταιρειες που συνεργαζονται με την arvato ; 

 

Από οτι έχω μάθει, είναι πολλές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι εγω που ειμαι ασχετος με το ζητημα.. ποιες ειναι οι εταιρειες που συνεργαζονται με την arvato ;

 

Απ'οτι καταλαβα ολες οι εταιριες δεν εχουν μόνο ενα service point στη χώρα και εξαρτάτε απο το καθε καταστημα με ποιο θα συνεργαστεί!

Την αρβατο αν καταλαβα καλα την επιλεγουν πολλα μεγάλα καταστήματα για καποιους λογους.Ισως γιατι έχει αδεια για επισημο σερβις στις πιο πολλές εταιρείες κινητων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο σχετικά με service iphone, το αγοράζει από καταστήματα που παρέχουν εγγύηση μέσω της 1nfoquest.

Πριν λοιπόν αγοράσετε το λατρευτό σας iphone στέλνετε ένα email ρωτώντας, το κατάστημα ενδιαφέροντος σας, σχετικά με το ποιος τους παρέχει το service. Αν σας πουν 1nfoquest προχωράτε...Αν σας πουν @rvato την κάνετε με ψηλά πηδηματάκια.

Στους ποιο ψαγμένους κύκλους είναι πολύ καιρο γνωστό, ότι το service της @rvato είναι τουλάχιστον ανύπαρκτο και μαφιόζικο, για οποιοδήποτε προϊόν και όχι μόνο για το iphone.

Δυστυχώς μεγάλα καταστήματα όπως το Πλeσιο αλλά και η vod@fone-w1nd-cosmot3 εμπιστεύονται τη παροχή εγγύησης στην @rvato γιατί απλούστατα είναι τραγικά φθηνή. Ο τρόπος που καταφέρνει να είναι φθηνή τον καταλαβαίνουμε όλοι....απλώς "αποφεύγει" την παροχή της εγγύησης....

Γενικά όλα τα καταστήματα που κάνουν μόνα τους εισαγωγή iphone παρέχουν εγγύηση μέσω της 1nfoquest, αλλά και γενικότερα όποιος έχει προμηθευτεί το iphone από το εξωτερικό απευθύνεται στην 1nfoquest...που ευτυχώς δεν εχουν καμία σχέση με την @rvato.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απλα θα ηθελα μια συγκεκριμενη  λιστα για να κανω κι εγω τα κουμαντα μου σε πιθανες μελλοντικες αγορες 



Όποιος θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο σχετικά με service iphone, το αγοράζει από καταστήματα που παρέχουν εγγύηση μέσω της 1nfoquest.
Πριν λοιπόν αγοράσετε το λατρευτό σας iphone στέλνετε ένα email ρωτώντας, το κατάστημα ενδιαφέροντος σας, σχετικά με το ποιος τους παρέχει το service. Αν σας πουν 1nfoquest προχωράτε...Αν σας πουν @rvato την κάνετε με ψηλά πηδηματάκια.
Στους ποιο ψαγμένους κύκλους είναι πολύ καιρο γνωστό, ότι το service της @rvato είναι τουλάχιστον ανύπαρκτο και μαφιόζικο, για οποιοδήποτε προϊόν και όχι μόνο για το iphone.
Δυστυχώς μεγάλα καταστήματα όπως το Πλeσιο αλλά και η vod@fone-w1nd-cosmot3 εμπιστεύονται τη παροχή εγγύησης στην @rvato γιατί απλούστατα είναι τραγικά φθηνή. Ο τρόπος που καταφέρνει να είναι φθηνή τον καταλαβαίνουμε όλοι....απλώς "αποφεύγει" την παροχή της εγγύησης....
Γενικά όλα τα καταστήματα που κάνουν μόνα τους εισαγωγή iphone παρέχουν εγγύηση μέσω της 1nfoquest, αλλά και γενικότερα όποιος έχει προμηθευτεί το iphone από το εξωτερικό απευθύνεται στην 1nfoquest...που ευτυχώς δεν εχουν καμία σχέση με την @rvato

κατατοπιστικος 

 

αυτα αφορουν και αλλες εταιρειες πλην apple; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο σχετικά με service iphone, το αγοράζει από καταστήματα που παρέχουν εγγύηση μέσω της 1nfoquest.

Πριν λοιπόν αγοράσετε το λατρευτό σας iphone στέλνετε ένα email ρωτώντας, το κατάστημα ενδιαφέροντος σας, σχετικά με το ποιος τους παρέχει το service. Αν σας πουν 1nfoquest προχωράτε...Αν σας πουν @rvato την κάνετε με ψηλά πηδηματάκια.

Στους ποιο ψαγμένους κύκλους είναι πολύ καιρο γνωστό, ότι το service της @rvato είναι τουλάχιστον ανύπαρκτο και μαφιόζικο, για οποιοδήποτε προϊόν και όχι μόνο για το iphone.

Δυστυχώς μεγάλα καταστήματα όπως το Πλeσιο αλλά και η vod@fone-w1nd-cosmot3 εμπιστεύονται τη παροχή εγγύησης στην @rvato γιατί απλούστατα είναι τραγικά φθηνή. Ο τρόπος που καταφέρνει να είναι φθηνή τον καταλαβαίνουμε όλοι....απλώς "αποφεύγει" την παροχή της εγγύησης....

Γενικά όλα τα καταστήματα που κάνουν μόνα τους εισαγωγή iphone παρέχουν εγγύηση μέσω της 1nfoquest, αλλά και γενικότερα όποιος έχει προμηθευτεί το iphone από το εξωτερικό απευθύνεται στην 1nfoquest...που ευτυχώς δεν εχουν καμία σχέση με την @rvato

 

Συμφωνώ! Μίλησα στις αρχές με info quest και οι άνθρωποι μου στείλανε e-mails και μου κάνανε και 2 τηλεφωνήματα....πολυ εξυπηρετικοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...