Προς το περιεχόμενο

Φορολογικές ερωτήσεις για το 2013


jeanthira7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπαρχει περιπτωση να κληθει για ελεγχο καποιος του οποιου εχει γινει η εκκαθαριση?

 

 

Ε ναι αυτο λεω αφου λεω μηδενικο  :-D

 

Δηλαδη μιλαμε για πολυ μεγαλη συμπτωση. Ο φορος σου υπολογιστηκε στο +/- μηδεν?...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να κληθει για ελεγχο καποιος του οποιου εχει γινει η εκκαθαριση?

 

 

 

Δηλαδη μιλαμε για πολυ μεγαλη συμπτωση. Ο φορος σου υπολογιστηκε στο +/- μηδεν?...

Χαχαχαχα οχι ρε τρελε μηδενικο ειναι γιατι δεν εχω καθολου εισοδημα τι να φορολογησουν  :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λεει οτι και μηδεν να δηλωσεις, παλι φορολογησε με τεκμηρια...

Αλλου λεει οτι αν δεν βαλεις αποδειξεις πληρωνεις κλπ.

 

Δηλαδη εσυ δηλωσες 0 εισοδημα και ειχες +/- φορος μηδεν, αυτο λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λεει οτι και μηδεν να δηλωσεις, παλι φορολογησε με τεκμηρια...

Αλλου λεει οτι αν δεν βαλεις αποδειξεις πληρωνεις κλπ.

 

Δηλαδη εσυ δηλωσες 0 εισοδημα και ειχες +/- φορος μηδεν, αυτο λες?

Ποια τεκμηρια ρε αφου δεν εχω τιποτα στο ονομα μου ουτε αυτοκiνητο ουτε μηχανακι ουτε τιποτα.

Βεβαια του χρονου θα με σκισουν γιατι θα εχω μισο σπιτι στο ονομα μου και μισο κτημα οποτε κατι θα πληρωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αρκετα εκκαθαριστικα το αποτελεσμα ειναι μηδενικο ειτε λογω ανυπαρκτου εισοδηματος ή πολυ μικρου που εχει παρακρατηθει ο αναλογουν φορος στην πηγη του εισοδηματος σε μισθωτους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχει η "ελαχιστη ετησια αντικειμενικη δαπανη".

 

Αρα οποιος δε δηλωσει εισοδημα, ουτε εχει καποιο σπιτι, αυτοκινητο, σκαφος, ιδιωτικο σχολειο κλπ. ο φορος του ειναι 0 στανταρ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχει η "ελαχιστη ετησια αντικειμενικη δαπανη".

 

Αρα οποιος δε δηλωσει εισοδημα, ουτε εχει καποιο σπιτι, αυτοκινητο, σκαφος, ιδιωτικο σχολειο κλπ. ο φορος του ειναι 0 στανταρ?

 

Ναι οπως του γιου μου φετος αλλα και της κορης με εισοδημα ....175 ευρω απο καποιες μερες που δουλεψε τον 12/2012 και ας ειχε και ια ενα μηνα μονο ΙΧ στο ονομα της στην αρχη του 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησε η μανα μου αλλον λογιστη και ειπε οτι το iban δεν παιζει ποιανου θα ειναι...

 

Αυριο παει να παρει τους κωδικους κλπ και θα το κανω εγω..

 

Αν το χει κανει με αλλον iban θα γινει τριτος παγκοσμιος πολεμος...

 

5 τηλεφωνα την πηραμε και εκανε τον κινεζο, δεν ξερω τι συννενοηθηκε με τον πατερα μου, αλλα εγω και η μανα μου την ειχα πει αυτο το iban θα βαλεις για προσωπικους λογους,.

 

Πληρωθηκε 15 ευρω για εναν κλειδαριθμο που ειναι αχρηστος και για την αιτηση 20 ευρω. Και μας δουλευει κιολας....

 

Τι μπορω να την πω αν εκανε την δηλωση με στοιχεια που δεν ενεγκρινε η μανα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησε η μανα μου αλλον λογιστη και ειπε οτι το iban δεν παιζει ποιανου θα ειναι...

 

Αυριο παει να παρει τους κωδικους κλπ και θα το κανω εγω..

 

Αν το χει κανει με αλλον iban θα γινει τριτος παγκοσμιος πολεμος...

 

5 τηλεφωνα την πηραμε και εκανε τον κινεζο, δεν ξερω τι συννενοηθηκε με τον πατερα μου, αλλα εγω και η μανα μου την ειχα πει αυτο το iban θα βαλεις για προσωπικους λογους,.

 

Πληρωθηκε 15 ευρω για εναν κλειδαριθμο που ειναι αχρηστος και για την αιτηση 20 ευρω. Και μας δουλευει κιολας....

 

Τι μπορω να την πω αν εκανε την δηλωση με στοιχεια που δεν ενεγκρινε η μανα μου?

 

 

Οταν δινεις κωδικους σε καποιον να σου κανει δηλωση εσυ εχεις την ευθυνη.Εκτος και αν ο νομος απαιτει λογιστη οποτε ειναι και αυτος υπευθυνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι υπευθυνος, απο την στιγμη που τους λες να κανει αυτο και πραττει το αντιθετο, ενω το εχεις πληρωσει ειναι...

 

Αυριο θα μαθουμε..Ας ελπισω οτι δεν εκανε τιποτα....Και θα την κανω εγω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι υπευθυνος, απο την στιγμη που τους λες να κανει αυτο και πραττει το αντιθετο, ενω το εχεις πληρωσει ειναι...

 

Αυριο θα μαθουμε..Ας ελπισω οτι δεν εκανε τιποτα....Και θα την κανω εγω... 

 

 

Και πως θα το αποδειξεις αυτο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις μπαμπεσια μεσω λογιστη, μπορει να καταλαβεις με βαση την ip ποιος την εκανε. Δηλαδη αν δηλωσει οτι να ναι ο λογιστης σου, δεν θα τα ριξουν ολα σε σενα, αλλα θα παρει η μπαλα και εκεινον. Δεν θελω να κανω σεναρια αυριο θα παει η μητερα μου και θα δει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις μπαμπεσια μεσω λογιστη, μπορει να καταλαβεις με βαση την ip ποιος την εκανε. Δηλαδη αν δηλωσει οτι να ναι ο λογιστης σου, δεν θα τα ριξουν ολα σε σενα, αλλα θα παρει η μπαλα και εκεινον. Δεν θελω να κανω σεναρια αυριο θα παει η μητερα μου και θα δει..

 

 

Αν και ακραιο αυτο για την ip ακομα και να τον βρουν πως θα αποδειξεις οτι αλλα του ειπες και αλλα εκανε ? Ποιος θα κατσει να το κανει και για πιο λογο ?

Τα στοιχεια οι ιδιωτες τα δινουμε μονοι μας στον λογιστη και εχουμε την ευθυνη. Αλλαζει αυτο σε επιχειρησεις που υποχρεουντε να εχουν λογιστη και εχουν κι αυτοι ευθυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...