Προς το περιεχόμενο

Φορολογικές ερωτήσεις για το 2013


jeanthira7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό σημαίνει ότι δέχτηκαν τα δικαιολοητικά, εκκαθαρίστηκε η δήλωσή σου και αύριο θα πάρεις το εκκαθαριστικό που θα λέει πότε θα πιστωθεί η επιστροφή.

 

 

Καλημερα.Δεν θα επρεπε να ξαναλεει ομως

 

«Η επιστροφή σας θα γίνει από τη Δ.Ο.Υ. μετά από έλεγχο»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφού λες ότι πήγες στη ΔΟΥ τα δικαιολογητικά που χρειάζονταν.

Επομένως, τα δέχτηκαν και η δήλωση εκκαθαρίστηκε. Αυτό προκύπτει από το μήνυμα που σου δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, μάλλον το σύστημα εννοεί τον έλεγχο χρεών ώστε να συμψηφιστεί με την επιστροφή;  B)

 

 

Αν χρωστας σιγουρα αυτο εννοει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Φ.Α.Π. δεν μου ήρθε ταχυδρομικά. Ηλεκτρονικά στο site του υπουργείου, ως εκκαθαριστικό με Φ.Α.Π. ->0 βλέπω μόνο το έτος 2010.

Αυτό σημαίνει ότι και για τα έτη 2011-2012 επίσης είναι 0? Το λέω γιατί δεν υπάρχει κάτι ηλεκτρονικά που να μου το επιβεβαιώνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον αφενός δεν εχεις πάρει εκκαθαριστικά αφετέρου αφετέρου στις "Οφειλές" (Εφαρμογές/Προσωποποιημένη Πληροφόρηση/ Στοιχεία Οφειλών) δεν έχεις χρέωση, είναι προφανές ότι η αντικειμενική αξία των ακινήτων σου δεν ξεπερνάει τις 200.00€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα κανει την υποβολη του Α21 . 

 

Πως μπορω να δω οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα με την αιτηση?

 

Ειχε γινει κανονικα οριστικοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει κολλήσει κανενός άλλου η κατάσταση εκκαθάρισης στο "Η δήλωση έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου στις xx/xx/2013. Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ."; Είναι εκεί για πάνω από ένα μήνα πλέον, από τότε που πήγα τα χαρτιά στη ΔΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κολλήσει κανενός άλλου η κατάσταση εκκαθάρισης στο "Η δήλωση έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου στις xx/xx/2013. Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ."; Είναι εκεί για πάνω από ένα μήνα πλέον, από τότε που πήγα τα χαρτιά στη ΔΟΥ.

 

 

Τι σου ειπαν στην ΔΟΥ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ότι τα χαρτιά είναι ok (κράτησαν τα πρωτότυπα από βεβαίωση εισοδήματος/παρακράτησης, αποδείξεις ενοικίου και βεβαίωση ασφαλιστικών εισφορών, μου επέστρεψαν τις αποδείξεις αγορών με μια μονογραφή στο φάκελο που τις είχα), και για οτιδήποτε χρειαστεί, αν χρειαστεί, θα με ειδοποιούσαν τηλεφωνικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι τα χαρτιά είναι ok, και για οτιδήποτε χρειαστεί, αν χρειαστεί, θα με ειδοποιούσαν τηλεφωνικώς.

 

 

Για την εκκαθαριση τιποτα ? Χρεωστικο ή πιστωτικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η εκκαθάρισή μου πρέπει να βγαίνει πιστωτικό (αυτό το γνωρίζω από τη δήλωσή μου). Στη ΔΟΥ δεν μου είπαν κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερωτησουλα.

 

Ετσι και σου έρθει χαρτί για επιστροφή και εχει την σημείωση " για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθητε στην ΔΟΥ σας", τι χαρτιά θα πρέπει να εχει ο φορολογούμενος;

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερωτησουλα.

 

Ετσι και σου έρθει χαρτί για επιστροφή και εχει την σημείωση " για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθητε στην ΔΟΥ σας", τι χαρτιά θα πρέπει να εχει ο φορολογούμενος;

 

Thanks

 

 

Οτι χαρτι αφορα τα ποσα που ειχε δηλωσει στο Ε1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...