Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδικα Λονδινο (κεντρο) που εχει και κατσικοδρομους θελει πολυ προσοχη.

 

Προχθες μπροστα στα ματια μου, ηταν ενας τυπακος με ενα σπαστο, πετυχαινει σε μια λακουβα, πεφτει μπροστα σε διερχομενο οχημα και τον πεταξε (ευτυχως) κανα μετρο πιο περα.

 

Του οδηγου πρεπει να του βγηκε το ποδι κατω απο το αυτοκινητο με τετοιο φρεναρισμα που εκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες προσοχή στους δρόμους. το ποδήλατο δεν ειναι όπως τότε οταν κάναμε παιδιά. αν βγεις δρόμο τα πράγματα αλλάζουν ακαριαία και θες αντανακλαστικό και τσαμπουκά.

 

εγώ καβαλάω ένα φιξάκι εδώ αγγλία και τα έχω δεί ολα με τους δολοφώνους, με αναγκάσανε να βάλω ξανά το ένα φρένο. οι τύποι δεν νιώθουνε μια. το τι μπινελίκι έχει φυγει..

Εγώ κουβαλάω γαλλικό κλειδί 12''-300mm στην τσάντα και νόμιμος είμαι (το έχω και καλά για εργαλείο επισκευής) και τον εαυτό μου προστατεύω... Πάλι καλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα μόνο για εκφοβισμό το έχω. Δεν γίνεται αλλιώς στις 11 που κυκλοφορώ με τον κάθε μεθυσμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κουβαλάω γαλλικό κλειδί 12''-300mm στην τσάντα και νόμιμος είμαι (το έχω και καλά για εργαλείο επισκευής) και τον εαυτό μου προστατεύω... Πάλι καλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα μόνο για εκφοβισμό το έχω. Δεν γίνεται αλλιώς στις 11 που κυκλοφορώ με τον κάθε μεθυσμένο...

εγώ έχω την kryptonite τη μικρή για τέτοιες καταστάσεις εφαρμόζει καλά στο χέρι.

 

ένας πιτσιρίκος μάγκας με ενα φτιαγμένο πεζό πάντως δεν κατέβαζε τζάμι να τα πούμε σταράτα. (σκηνικό σε δακτύλιο)

 

τι αγγλιά και μαλακίες, σεβασμός στο ποδηλάτη δύσκολα υπάρχει παιδιά παντου. τουλάχιστον ευρώπη παντού τα ίδια χάλια με το ίδιο χάλια υποδομές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω την kryptonite τη μικρή για τέτοιες καταστάσεις εφαρμόζει καλά στο χέρι.

 

ένας πιτσιρίκος μάγκας με ενα φτιαγμένο πεζό πάντως δεν κατέβαζε τζάμι να τα πούμε σταράτα. (σκηνικό σε δακτύλιο)

 

τι αγγλιά και μαλακίες, σεβασμός στο ποδηλάτη δύσκολα υπάρχει παιδιά παντου. τουλάχιστον ευρώπη παντού τα ίδια χάλια με το ίδιο χάλια υποδομές.

 

Τουλάχιστον σε κάποιες χώρες (όπως Ολλανδία) έχει λωρίδες για ποδηλάτες. Εδώ Ελλάδα εσύ είσαι η λωρίδα...

 

Και να μην φταις, φταις.! αυτό είναι το τραγικό.! 

 

Το κορυφαίο που μου είπαν "πήγαινε από το πεζοδρόμιο" άκου εκεί.! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε και ενα θεμα για το cycling στο UK απο Guardian

 

http://www.theguardian.com/politics/2014/mar/31/10-things-that-put-people-off-cycling

 

 

Για να μην νομιζετε οτι στο εξωτερικο ειναι τελεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς είναι χάλια, οι δρόμοι χάλια οι ταρίφες μεγάλοι μαλάκες.

έφτασα και το καραγούσταρα, φυσικά είναι η φύση του φιξ που απαιτεί τέτοια ανωμαλία και trafficking ώστε να το γουστάρεις στο έπακρο. δυο τρεις φιξάδες μου σπάσανε τα νεύρα λόγω ότι δεν μπορούσαν να πάρουνε τα πόδια τους. τι το θες το φιξ ρε μαούνα;

όριστε και το μεράκι μου:

1927195_10152023287878510_790535997_n_2.



 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς είναι χάλια, οι δρόμοι χάλια οι ταρίφες μεγάλοι μαλάκες.

 

έφτασα και το καραγούσταρα, φυσικά είναι η φύση του φιξ που απαιτεί τέτοια ανωμαλία και trafficking ώστε να το γουστάρεις στο έπακρο. δυο τρεις φιξάδες μου σπάσανε τα νεύρα λόγω ότι δεν μπορούσαν να πάρουνε τα πόδια τους. τι το θες το φιξ ρε μαούνα;

 

όριστε και το μεράκι μου:

 

 

1927195_10152023287878510_790535997_n_2.

 

 

 

 

 

 

Είναι μπλε ελεκτρίκ? ή έτσι φαίνεται από το εφέ.!?? πολύ ωραίο.! :)

 

Και από εδώ η αγελαδίτσα μου :P Δεν ξέρω τι λέτε αλλά μετά από αυτά που έχω περάσει με αυτό το ποδήλατο το έχω αγαπήσει όπως και αν είναι :P

 

2nb7scl.jpg

 

 

Και επίσης να σας δείξω τα ρεζιλίκια του Ο.Α.Κ.Α....

 

post-175011-0-06467000-1396352430_thumb.jpgpost-175011-0-02813000-1396352440_thumb.jpgpost-175011-0-18672800-1396352450_thumb.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνος σου το έβαψες? αν ναι πμ επειγόντως :P

 

Νομίζω άμα βάλεις carbon πιρούνι θα του πήγαινε ποιο πολύ το άσπρο. Μαύρο θα είναι πολύ μονότονο, γι αυτό και εγώ έβαλα αυτήν την αγελαδέ ταινία στο τιμόνι μπας και σπάσει λίγο (αλλά έσπασε πολύ :P)....

 

Πάντως πολύ ωραίο είναι ;) μπράβο σου.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στους ποδηλάτες μεν, αλλά και οι ποδηλάτες πρέπει να σέβονται το δρόμο και τους οδηγούς που κινούνται σε αυτόν. 9/10 περνούν με κόκκινο, πάνε ανάποδα σε μονόδρομους και μετά ζητούν και τα ρέστα.

 

Στο θέμα μας, τι άποψη έχετε για τα Merida παιδιά; Είναι καλή σαν μάρκα, έστω αξιοπρεπής ή μακριά; Συγκεκριμένα κοιτώ την κατηγορία trekking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μπλε ελεκτρίκ? ή έτσι φαίνεται από το εφέ.!?? πολύ ωραίο.! :)

 

Και από εδώ η αγελαδίτσα μου :P Δεν ξέρω τι λέτε αλλά μετά από αυτά που έχω περάσει με αυτό το ποδήλατο το έχω αγαπήσει όπως και αν είναι :P

 

2nb7scl.jpg

 

 

ωραιο. με μια αλλη σελλιτσα και 2 πεταλακια γίνεται άξιο κουρσάκι. ειναι προσεγμένο απότι βλέπω. ποσο χρονων ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο. με μια αλλη σελλιτσα και 2 πεταλακια γίνεται άξιο κουρσάκι. ειναι προσεγμένο απότι βλέπω. ποσο χρονων ειναι?

 

Με την σέλα δεν έχω κάποιο θέμα είναι μια χαρά (για εμένα). Από εκεί και πέρα δεν ξέρω και πολλά για την ιστορία του ποδηλάτου, μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ... Έχει κάποια θεματάκια η πεταλιέρα αλλά διορθώνεται.

 

Να ρωτήσω.! σε μαραθώνιους μπορώ να κατέβω με αυτό ή έχει κάποιους κανόνες? (πχ τα λάστιχα είναι 26x1 3/8, κάνουν?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys θέλω να πάρω ένα ποδήλατο το οποίο θα το πηγαίνω κατά κόρων σε δρόμο στον οποίο όμως θα έχει κάποια shortcuts με ανώμαλο χωματόδρομο.

 

Δεν με ενδιαφέρει να είναι γρήγορο αλλά να απορροφώνται κάπως οι κραδασμοί γιατί έχω μια μικρή ευαισθησία στη μέση μου.

 

Διαθέτω 300 - 350 ευρώ

 

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...