Προς το περιεχόμενο

Εξαπάτηση από Νιγηριανούς σε αγγελίες πώλησης


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα βαλει μια αγγελια στην ΧΕ και πριν απο λιγες μερες δεχτηκα αυτο το email:

 

Am Mr David Mark  form Canada so I am interested in your item,i will offer you 520 Euro plus shipping Van (Elta Post Office) to my son in Nigeria.So send me your bank details as follow for the payment of the item.also want you to send me the picture of the item...

Account Name:
Account Number:
Bank Name
Bic/Iban
Country:
Occupation:
Tell Phone

Here is the shipping address.

NAME..Olalekan Ola
ADDRESS...No 10 Asipa Rd
CITY...Oyo Town
STATE..Oyo State
ZIP CODE..23402
COUNTRY...NIGERIA
PHONE....+08161529160

I hope to read from you soon ....
Mr David Mark

 

Εννοειται οτι κατι δεν μου πηγε καλα....
Να δωσει παραπανω χρηματα ? Και στον Καναδα δεν εχουν κινιτα τηλ για να στειλει στον γιο του??? :ph34r:
Και μαλιστα μου ελεγε οτι πρεπει να στειλω το voucher απο τα ΕΛΤΑ για να γινει η ενεργοποιηση κ να μου στειλει τα λεφτα....
Απλα πιστευω οτι πρεπει να ειναι κ Ελληνες μεσα σε ολη αυτη την απατη γιατι απο την ΧΕ δεν ξερω αν μπορει καποιος απο το εξωτερικο να καταλαβει ...

Και κατα τυχη εβαλα τα στοιχεια που μου ειχε δωσει στο google και μου εμφανισε οτι ειναι μαφια Νηγιριανων!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι κατι δεν μου πηγε καλα....

Να δωσει παραπανω χρηματα ? Και στον Καναδα δεν εχουν κινιτα τηλ για να στειλει στον γιο του??? :ph34r:

Και μαλιστα μου ελεγε οτι πρεπει να στειλω το voucher απο τα ΕΛΤΑ για να γινει η ενεργοποιηση κ να μου στειλει τα λεφτα....

Απλα πιστευω οτι πρεπει να ειναι κ Ελληνες μεσα σε ολη αυτη την απατη γιατι απο την ΧΕ δεν ξερω αν μπορει καποιος απο το εξωτερικο να καταλαβει ...

Και κατα τυχη εβαλα τα στοιχεια που μου ειχε δωσει στο google και μου εμφανισε οτι ειναι μαφια Νηγιριανων!!!!

 

Τα λεφτα μπροστα πες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello seller thanks for the mail, yes am interested in the laptop am buying it for my niece whose in west Africa so that where you will be sending the laptop here is the information to send the laptop below....

Name...Adeyemi Wasiu.
Address... No 6o queen cinema Dugbe Ibadan .
City...Ibadan
State...Oyo state
Country...Nigeria
Zip code...23402
.

 
so get back to me with your PayPal account email, or your bank account details so that i can proceeeds with the payment, so once i got the information for the payment i will let you know when the payment done, and you ship the laptop via DHL so i will be making payments of 750Euro for both the laptop and shipment!!! so i will wait to read from you regarding the details.
 

Regards.

 

Ειχαν προηγηθει και καποια αλλα mail που μου εστειλε στα ελληνικα απο google translate. Εγω παρολα αυτα προχοραω και το ενημερωνω οτι η DHL θελει 270 ευρω να του το στειλει. Αν του δωσω το mail του paypal μπορει καπως να με εξαπατησει? Καταλαβαινω οτι προκειται για μουφα αλλα ειμαι περιεργος να δω πως θα θελει να μου το πασαρει γιατι του εκανα σαφες οτι πρωτα θα μου βαλει λεφτα και μετα θα προχωρησουμε με την αποστολη και μου λεειι οτι φυσικα και ετσι θα γινει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "φυσικά και έτσι θα γίνει" σημαίνει ότι ... θα μπεις στην περιπέτεια ...

 

Αξίζει τον κόπο αυτή η ιστορία;

Δεν έχεις κάτι καλλίτερο να κάνεις το υπόλοιπο του Αυγούστου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "φυσικά και έτσι θα γίνει" σημαίνει ότι ... θα μπεις στην περιπέτεια ...

 

Αξίζει τον κόπο αυτή η ιστορία;

Δεν έχεις κάτι καλλίτερο να κάνεις το υπόλοιπο του Αυγούστου; 

Συμφωνω μαζι σου και ουτε κοπιαζω για κατι αυτη τη στιγμη. Αν θελει να μου βαλει 1000 ευρω ας το κανει αν οχι ετσι κι αλλιως εχω βαλει αγγελιες αλλου δεν περιμενω τον καθε περιεργο τυπο για να διασταυρωσω αν λεει αληθεια η οχι. Απλα στην προκειμενη θεωρω οτι απο τη στιγμη που ειμαι ψιλιασμενος δινοντας του το mail μου δεν εχω κατι να χασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις, να χάσεις την ησυχία σου.

Αλλά, αφού ζητάς την περιπέτεια (για να μην χρησιμοποιήσω την έκφραση "αφού τα θέλει ο ... σου"), προχώρα, αλλά να ξέρεις ότι χρήματα δεν πρόκειται να δεις ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις, να χάσεις την ησυχία σου.

Αλλά, αφού ζητάς την περιπέτεια (για να μην χρησιμοποιήσω την έκφραση "αφού τα θέλει ο ... σου"), προχώρα, αλλά να ξέρεις ότι χρήματα δεν πρόκειται να δεις ποτέ.

ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου και δεν προχωραω με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

ριπιτ:

 


Απλα πιστευω οτι πρεπει να ειναι κ Ελληνες μεσα σε ολη αυτη την απατη γιατι απο την ΧΕ δεν ξερω αν μπορει καποιος απο το εξωτερικο να καταλαβει ...


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι φίλε μου διατεθειμένος να πιστέψεις περισσότερο ότι κάθεται ο Νιγηριανός και μεταφράζει την εφημερίδα σε google translate

απ' ότι να αποδεχθείς ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι και Έλληνες στο κόλπο...

 

Προσπάθησε να δεις ότι το όνομα της απάτης είναι Nigerian όχι οι απατεώνες απαραίτητα.................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...