Προς το περιεχόμενο

Humble Origin Bundle, ίσως το καλύτερο Bundle μέχρι στιγμής


marios32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λαθος. Το origin σου περιοριζει τον αριθμο εγκαταστασης σε 5 νομιζω. Αν το ξεπερασεις μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους για να στο αυξησουν. Το ξερω 10000% γιατι το εχω παθει με το nfs: hot persuit (2010)

σε 5 ταυτόχρονα την ίδια περίοδο σε διαφορετικούς υπολογιστές ή 5 φορές γενικά, ακόμα και στο ίδιο μηχάνημα μετά από φορμάτ κτλ..  ?

 

τι καραγκιοζάκια είναι τούτοι ρε γαμώτο..; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 φορες εγκατάσταση. Δεν παιζει ρόλο αν είναι σε διαφορετικό υπολογιστη ή μετα απο φορμάτ. Και ξαναλεω για το 5 δεν είμαι σίγουρος, ίσως και να είναι λίγο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστεία πράγματα.. 

 

και βγαίνει άκρη με επικοινωνία, ή κλαις τα λεφτά σου; 

 

edit , βέβαια τώρα που το ψάχνω λίγο, δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.. 

 

και στη wikipedia τα ίδια λένε

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Origin_(content_delivery)

 

εδιτ 2

 

ο περιορισμός αφορά τα authorized μηχανημάτα, και υπάρχει η δυνατότητα για deauthorize

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά πρέπει να κάνεις deauthorize στα παιχνίδια πριν προχωρήσεις σε απεγκατάσταση, διαφορετικά αν μετά από φορμάτ ή κάνα πέρασμα σε άλλο υπολογιστή (πχ φίλου) τα authorizations μαζεύονται, φτάνεις τα 5 και μετά πρέπει να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών να σου σβήσουν αυτοί από τη λίστα τα μηχανήματα τα οποία δε χρησιμοιείς ή δεν υπάρχουν πια

 

απλά καλό είναι να το λέμε για να το έχουν μερικοί στο νου τους και να μην έχουν προβλήματα

 

ορίστε και λινκ για να μάθετε περισσότερα

 

http://activate.ea.com/deauthorize/

 

επίσης να πούμε ότι η διαδικάσια για το deauthorization δεν είναι η ίδια για όλα τα παιχνίδια..

με λίγα λόγια, μπάχαλο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστεία πράγματα.. 

 

και βγαίνει άκρη με επικοινωνία, ή κλαις τα λεφτά σου; 

 

edit , βέβαια τώρα που το ψάχνω λίγο, δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.. 

 

και στη wikipedia τα ίδια λένε

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Origin_(content_delivery)

 

εδιτ 2

 

ο περιορισμός αφορά τα authorized μηχανημάτα, και υπάρχει η δυνατότητα για deauthorize

το helpcenter τους ειναι απλα τρομερο, αμεση επικοινωνια πολυ καλη συμπεριφορα και κανουν τα αδυνατα δυνατα για να σε βοηθησουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Οταν αγοραζεις το bundle υποθετω σου στελνει τα game keys στο mail. Το καθε key μπορεις να το δωσεις σε οποιον θελεις (ως δωρο) ή κλειδωνονται στο συγκεκριμενο mail και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μονο για αυτο σε steam/origin acount?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικαρια μια τελευταια απορια!!τα κλειδια μπορουμε να τα κατεβασουμε οπωτε εμεις θελουμε απο τον λογαριασμο που εχουμε στο humble bundle?ευχαριστω.

Ρωταω διοτι δεν εχω χωρο στον δισκο τον windows 8(εχω εναν 60ssd)και ειμαι στην φαση αποκτησεις νεου εσωτερικου(μηχανικου δισκου)για τα παιχνιδια.

Ναι. Αλλά καλύτερα πλήρωσε και γράψε τα κλειδιά κάπου να τα έχεις. Μετά τα περνάς όποτε θες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μερικοί ίσως να συναντήσετε πρόβλημα όταν κατεβάζετε κάποιο παιχνίδι από Origin. Συνήθως το download "παγώνει" και θα πρέπει κάθε 5 λεπτά να κλείνετε και να ανοίγετε την εφαρμογή Origin. Μια λύση είναι εδώ: http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/9667794.page

Τώρα το δοκιμάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Οταν αγοραζεις το bundle υποθετω σου στελνει τα game keys στο mail. Το καθε key μπορεις να το δωσεις σε οποιον θελεις (ως δωρο) ή κλειδωνονται στο συγκεκριμενο mail και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μονο για αυτο σε steam/origin acount?

 

ευχαριστω

 

Μπορείς να το αγοράσεις και σαν gift, σου δίνει ένα link (gift url), το στέλνεις σε όποιον θες, και εκείνος αφού πατήσει το link του εμφανίζονται τα game keys. Και όχι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός σχετικά με το ποιος θα ενεργοποιήσει τα κλειδιά ούτε έχουν κάποια σχέση με το mail σου. Μπορείς να αγοράσεις όσα bundle θες και να τα δώσεις σε όποιον θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το αγοράζεις.Βρίσκεις μια επιλογή που λέει redeem code κάπως έτσι και βάζεις τον κωδικό.

 

 

Παιδιά βοήθεια.Moυ ηρθαν τα κλειδια,εκανα λογαριασμο στο origin,βρηκα το παιχνιδι(σιμς)παταω το "ADD TO CART" αλλα που βαζω το κλειδι?Παρεμπιπτόντως ευχαριστω και τον TS

Συγγνωμη για την ασχετοσυνη  μου,αλλα δε μπορω να βρω απο που κατεβαζουμε και που βαζουμε το κλειδι στο  origin,Aν kαποιος μπορουσε να μου δωσει το λινκ θα του ημουν ευγνωμον,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...