Προς το περιεχόμενο

Humble Origin Bundle, ίσως το καλύτερο Bundle μέχρι στιγμής


marios32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι το σκέτο.

 

 

 

Δεν σου στέλνουν τα κλειδιά με email. Τα παίρνεις από το site.

Καμία σχέση αγαπητέ.Στο λένε και στο site και παραλαμβάνεις και αποδεικτικό email με το URL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη για την ασχετοσυνη  μου,αλλα δε μπορω να βρω απο που κατεβαζουμε και που βαζουμε το κλειδι στο  origin,Aν kαποιος μπορουσε να μου δωσει το λινκ θα του ημουν ευγνωμον,

Αφού κατεβάσεις το Origin κλικαρεις πάνω αριστερά εκεί που λέει Origin και έπειτα στην πρώτη επιλογή "Εξαργύρωση κωδικού προϊόντος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το αγοράσεις και σαν gift, σου δίνει ένα link (gift url), το στέλνεις σε όποιον θες, και εκείνος αφού πατήσει το link του εμφανίζονται τα game keys. Και όχι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός σχετικά με το ποιος θα ενεργοποιήσει τα κλειδιά ούτε έχουν κάποια σχέση με το mail σου. Μπορείς να αγοράσεις όσα bundle θες και να τα δώσεις σε όποιον θες.

 

Ευχαριστω Νεκταριε, παρατηρησα την δυνατοτητα του gift αλλα δεν ηξερα και ρωτησα αν μπορεις να δωσεις το καθε key σε διαφορετικο ατομο, δηλαδη να δωσεις το key για το sims 3 σε ενα ατομο και το key για το battlefield 3 σε αλλο. Παρολα αυτα απο το σχολιο σου καταλαβα πως δεν υπαρχουν περιορισμοι οποτε θα μπορω να το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση αγαπητέ.Στο λένε και στο site και παραλαμβάνεις και αποδεικτικό email με το URL.

Δεν κατάλαβες μάλλον τι είπα φίλε.

 

Δεν στέλνουν κλειδιά αυτούσια στο μαιλ.

 

Τα κλειδιά βρίσκονται στο site.

 

 

Καλημερα

 

Οταν αγοραζεις το bundle υποθετω σου στελνει τα game keys στο mail. Το καθε key μπορεις να το δωσεις σε οποιον θελεις (ως δωρο) ή κλειδωνονται στο συγκεκριμενο mail και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μονο για αυτο σε steam/origin acount?

 

ευχαριστω

 

Για την πρώτη ερώτηση το έχω γράψει πολλές φορές. Δες το πάνω μέρος του σχόλιου μου. Στο μαιλ έρχεται ένα url που σε πάει στο site στο page που κάνει δημιουργία κλειδιών.

 

Τα κλειδιά σύμφωνα με το terms of service δεν πρέπει να τα διαμοιράζεσαι με κανέναν όμως, δεν υπάρχει κάποιος που μπορεί να σε σταματήσει.

 

Για αυτό το λόγο θα δεις ότι σε πολλά όπως και το προηγούμενο Bundle τα κλειδιά ήταν στο στυλ bundle: 1 κλειδί με 4-5 παιχνίδια μέσα.

 

Το κάθε Bundle που αγοράζεις από το Site(καλό θα είναι να κάνετε όλοι ένα account) δένεται με το λογαριασμό σου στο Bundle.

 

Αυτή είναι η σελίδα που σε πάει το url, στην οποία μπορείς να πας και μόνος σου μέσα από το λογαριασμό σου.

 

Αν δεν έχεις κάνει λογαριασμό για να συνδέσεις το bundle με αυτόν, τότε σε αυτή τη σελίδα θα πας μόνο με το url.

 

56bwAIJ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αλλά καλύτερα πλήρωσε και γράψε τα κλειδιά κάπου να τα έχεις. Μετά τα περνάς όποτε θες εσύ.

Εχω πληρωσει το πακετο φιλε μου!!απλα δεν εχω ενεργοποιηση ακομα τα κλειδια απο τον λογαριασμο μου,για της υπηρεσιες steam και origin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μερικοί ίσως να συναντήσετε πρόβλημα όταν κατεβάζετε κάποιο παιχνίδι από Origin. Συνήθως το download "παγώνει" και θα πρέπει κάθε 5 λεπτά να κλείνετε και να ανοίγετε την εφαρμογή Origin. Μια λύση είναι εδώ: http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/9667794.page

Τώρα το δοκιμάζω...

 

Χίλια ευχαριστώ ρε φίλε για την λύση!! Έχω τρελαθεί από χθες... Είμαι πάνω από το pc και ανοιγοκλείνω το Origin κάθε 5-10 λεπτά..! Δοκιμάζω τώρα το ini και θα σας πω πως πάει. Έψαχνα και εγώ με τις ώρες στο google αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό.. Κατάφερα και κατέβασα μόνο το Medal of Honor χθες ολόκληρη την μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια ευχαριστώ ρε φίλε για την λύση!! Έχω τρελαθεί από χθες... Είμαι πάνω από το pc και ανοιγοκλείνω το Origin κάθε 5-10 λεπτά..! Δοκιμάζω τώρα το ini και θα σας πω πως πάει. Έψαχνα και εγώ με τις ώρες στο google αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό.. Κατάφερα και κατέβασα μόνο το Medal of Honor χθες ολόκληρη την μέρα!

Τίποτα φίλε! Καλά παιχνίδια να έχουμε! Εγώ πάντως με το .ini είμαι εντάξει, μέχρι στιγμής δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες και γρήγορη ερώτηση γιατί είναι σε υπηρεσία και δεν μπορώ να δοκιμάσω. Θέλω να κάνω δώρο στα ανίψια μου μερικά παιχνίδια αλλά τα έχω πάρει ήδη για εμένα. Γίνεται να ξαναπάρω στο ίδιο μαιλ; 2 ακόμα θέλω να μην ανοίγω τζάμπα λογαριασμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες και γρήγορη ερώτηση γιατί είναι σε υπηρεσία και δεν μπορώ να δοκιμάσω. Θέλω να κάνω δώρο στα ανίψια μου μερικά παιχνίδια αλλά τα έχω πάρει ήδη για εμένα. Γίνεται να ξαναπάρω στο ίδιο μαιλ; 2 ακόμα θέλω να μην ανοίγω τζάμπα λογαριασμούς

και 2 και 3 και 13!

παιρνεις τα κλειδια απο καθε bundle και τα δινεις οπου θελεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες και γρήγορη ερώτηση γιατί είναι σε υπηρεσία και δεν μπορώ να δοκιμάσω. Θέλω να κάνω δώρο στα ανίψια μου μερικά παιχνίδια αλλά τα έχω πάρει ήδη για εμένα. Γίνεται να ξαναπάρω στο ίδιο μαιλ; 2 ακόμα θέλω να μην ανοίγω τζάμπα λογαριασμούς

 

Ναι, λογικά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να πάρεις και άλλες φορές το πακέτο με το ίδιο e-mail. Λεφτά ας παίρνουν αυτοί και ας είναι απ' όπου να 'ναι!

 

Λοιπόν το ini δουλεύει απροβλημάτιστα! Το δοκίμασα και κατέβασα όλο το Dead Space 3 χωρίς κανένα κόλλημα.  Ακόμα ένα μπράβο στον "Akrida79" για την λύση γιατί το αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Source.png Πηγή: Techflow.gr

 

Γιατι techflow? Τα γατονια του insomnia το ξερουν απο τα πρωτα λεπτα!

Στο ειδικο θεμα φυσικα:

http://www.insomnia.gr/topic/345863-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BD/

 

Και ανοιξαν και θεμα στις προσφορες, αλλα στο παραπανω μαθαινετε τα παντα για οτι προσφορα παιχνιδιων βγαινει στον αερα.

 

Όντως πρέπει να είναι το καλύτερο bundle!

 

 

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο (γιατί το HB έχει συνδεθεί κυρίως με indy games) αλλά σίγουρα είναι το εντυπωσιακότερο. Ακόμα και το BF3 έχει μέσα.

 

 

Είναι από τα καλύτερα bundle που έχουν βγει, αν όχι το καλύτερο. Τι συγκρίνεις; Περιμένεις να βγει το BF 4 με 5 δολάρια ;

 

Μια χαρά φρέσκα είναι τα παιχνίδια. Άσε που από όλο το θέμα κερδίζουμε φθηνά παιχνίδια και κάνεις και τη δωρεά σου. Εμένα μου ακούγεται πολύ καλό πάντως. Ίσως πολύ καλό για να είναι αληθινό.

 

Αυτο ειναι το 2ο καλυτερο bundle εως τωρα, το 1ο, οπως ξερουν οι παλιοι και οι γνωστες, ηταν περισυ Νοε-Δεκ, το >

Humble THQ bundle

Περισσοτερες, αν θυμαμαι καλα, απο 5.000.000 πωλησεις.

 

Πιθανοτατα δεν θα ξεπεραστει ποτε καθως η μαμα εταιρια εκλεισε και επεσε η συγκυρια κλεισιματος και humble bundle.

 

Δεν μειωνεται βεβαιως η αξια του παροντος bundle, ειναι super :-)

 

edit: Με διορθωσε ο marios32, εχει δικιο, ξεπεραστηκε απο το παρον bundle!

 

(μαλλον την πατησα γιατι το THQ μου αρεσε περισσοτερο :-))

 

Θα λάβεις ότι αγοράσεις. Δεν έχει σημασία αν το έχεις ήδη.

 

Θα το έχεις διπλό.

...

 

τα κλειδια ειναι ξεχωρα σε αυτο το bundle, οποτε αν εχεις ήδη καποιο παιχνιδι, δινεις το εξτρα δωρο σε καποιον αλλον (ή το ανταλλασεις μετα απο 13 μερες B) )

 

 

Λόγο traffic overload μπορεί να υπάρχουν καθυστερήσεις/προβλήματα.Εμένα έγινε κανονικά το purchase αλλά δεν πήρα ποτέ το bundle.Μετά από mail διευθετηθηκε το θέμα..προσπάθησε αύριο, αλλιώς μπορεί να εχεις θέμα με paypal/credid card.

 

Εδώ και μια ώρα δεν έχω λάβει τίποτις... Έστειλα μήνυμα και περιμένω....

 

και αλλα παρομοια posts...

 

Θα παραπεμψω παλι στο ειδικο θεμα, εχει δοθει η απαντηση ξανα κ ξανα:

http://www.insomnia.gr/topic/345863-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BD/page-455?do=findComment&comment=52555638

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...