Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες κι απορίες για αγορά πλυντηρίου


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι σιγουρος οτι δεν γινοταν λαθος φορτωμα. απλα το πλυντηριο δουλευε ¨ασταματητα"

Μεσα στην τουαλετα ειναι το πλυντήριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηπως του κανεις "επαγγελματικη" χρηση (πχ σεντόνια σε ξενοδοχείο) και τα τεντώνεις το κορμι; Εκτος αυτων που αναφερθηκαν τα AEG ειναι κορυφη, οι Made in Germany σειρες. Δες και προς τα εκει, οι απλες σειρες χωρις οθονες και ιστοριες ειναι σε αρκετα καλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AEG lavamat 58800. αν θυμαμαι καλα πρεπει να κρατησε γυρο στα 7 χρονια.

ειμαι σιγουρος οτι δεν γινοταν λαθος φορτωμα. απλα το πλυντηριο δουλευε ¨ασταματητα"

AEG και 7 χρόνια με μια καλή συχνοτητα χρήσης μου φαίνεται φυσιολογικό να τα φτύσει . Νορμαλ τα βλέπω τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στην τουαλετα ειναι το πλυντήριο?

ναι.

 

Μηπως του κανεις "επαγγελματικη" χρηση (πχ σεντόνια σε ξενοδοχείο) και τα τεντώνεις το κορμι; Εκτος αυτων που αναφερθηκαν τα AEG ειναι κορυφη, οι Made in Germany σειρες. Δες και προς τα εκει, οι απλες σειρες χωρις οθονες και ιστοριες ειναι σε αρκετα καλη τιμη.

οχι ρε συ, τι επαγγελματικη χρηση.

στο αλλο δεν σε πιανω

πηγα σημερα σε 2-3 μαγαζια (δεν εχει φυσικα και παραπανω η πολη μου) και ειδα αρκετα μοντελα για ολα τα βαλαντια. λεω να καταληξω παλι σε AEG οκτακιλο. μου φανηκε η πιο συμφερουσα λυση.

Το μέλλον ανήκει στα πλυντήρια "Direct Drive" ψαχτο

 

Edit

Εκει η LG εχει κάνει θαύματα

Direct Drive.

ναξερες τι μου θυμησες τωρα!!! technic mk2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω υγρασια μεσα στο μπανιο. γιατι το λες αυτο;

370,00€ αυτο το AEG που αναφερα

Με 330 παίρνεις 8κιλο samsung με ίδια ή και περισσότερα χαρακτηριστικά απο αντίστοιχα AEG . Την AEG δεν την έχω σε εκτίμηση . Κάποτε ήταν κορυφή σε όλα της .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ένα LG direct drive έχω, 8κιλο στις 1000 στροφές.  Το έχω πάνω από 6 χρόνια, τουλάχιστον 5 πλύσεις εβδομαδιαίως και είμαι πολύ ευχαριστημένη.  Δε θα έπεφτα κάτω από τα 8 κιλά για οικογένεια.  Επίσης στα πλυντήρια κοιτάζω να έχουν προγράμματα για μόνο ξέβγαλμα και μόνο στίψιμο, φαίνεται πολύ χρήσιμο μερικές φορές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ένα LG direct drive έχω, 8κιλο στις 1000 στροφές. Το έχω πάνω από 6 χρόνια, τουλάχιστον 5 πλύσεις εβδομαδιαίως και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δε θα έπεφτα κάτω από τα 8 κιλά για οικογένεια. Επίσης στα πλυντήρια κοιτάζω να έχουν προγράμματα για μόνο ξέβγαλμα και μόνο στίψιμο, φαίνεται πολύ χρήσιμο μερικές φορές.

Το πρόγραμμα, ξέβγαλμα και στύψιμο σε ποιες περιπτώσεις το χρησιμοποιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε ξέχασα να βάλω μαλακτικό στην πλύση.  Του βάζω να κάνει ένα επιπλέον ξέβγαλμα με μαλακτικό.  Έπλυνα για κάποιο λόγο ρούχα στο χέρι.  Τα βάζω στο πλυντήριο να τα στίψει μόνο για να στεγνώσουν πιο γρήγορα.  Έβαλα κατα λάθος απορρυπαντικό που δεν ήταν για πλυντήριο και γέμισε αφρούς μέχρι πάνω.  Βάζω μερικά ξεβγάλματα για να καθαρίσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα samsung που ειχαν και τα 3 καταστηματα ξεκινουσαν απο 500-550€,

Δεν σε εμποδίζει τίποτα να το παραγγείλεις απο το internet απο οποιαδήποτε γωνία της Ελλάδας !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε εμποδίζει τίποτα να το παραγγείλεις απο το internet απο οποιαδήποτε γωνία της Ελλάδας !! 

ναι το ξερω αυτο αλλα προτιμω στις λευκες συσκευες να το αποφευγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...