Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες κι απορίες για αγορά πλυντηρίου


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

που κολαει η apple ? βγάζει και πλυντήρια τώρα?  :-D  δυνατότητα επέκτασης εγγύησης δίνουν οι retailers που το αγοράζεις .Άλλα δεν συμφέρει συνήθως χαλάν μετά τα 5 χρονιά. 

Ωπ! Λάθος κόπι-πέιστ.

 

Οπότε όντως μάλλον άχρηστη η επέκταση. Βασικά πιο πολύ με ενδιαφέρει να μάθω αν κάποιος κατασκευαστής δίνει πάνω από 2 χρόνια χωρίς έξτρα χρήματα. Φαίνεται πως όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η LG δινει τιμη για επεκταση αναλογα το κοστος αγορας και εκπτωση αν κανεις σε 3 συσκευες μαζι. Η Bosch κανει με 80-90 ευρω ανεξαρτητως ποσου αλλα για πλυντηρια πιατων και ειχε ενα μοντελο με 5 χρονια μεσα στην τιμη (για ρουχων δεν ξερω). Εγω εχω LG F14A8RD και ευτυχως που ειχα την επεκταση γιατι στα 3 χρονια παρουσιασε σοβαρα προβληματα και εγινε αντικατασταση. Το νεο δεν παιρνει επεκταση ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Μην ανοίγω θέμα..

 

ΕΝΑ 10ΡΙ BOSCH ψάχνω ο καψερός, που είναι η μόνη κατασκευάστρια που στατιστικά δε φοβάμαι..

 

Δεν υπάρχει ΚΑΝ στην αγορά. Θέλω να βάζω παπλώματα μέσα.. δε με νοιάζει ούτε εμφάνιση ούτε τίποτα άλλο από τα παρακάτω :

 

1. Να είναι μάρκα αξιοπιστίας σα τη Bosch (αλλά φοβάμαι το $ της Miele)

2. Να χωράει διπλό πάπλωμα

3. Να είναι "σχετικά" αθόρυβο

 

Έχετε κάτι ρε μάστορες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι ότι τα περισότερα λογω  κρίσης της αγοράς , δυσκολα βρισκεις εκτος Miele, Ευρωπαικης κατασκευής, ερχονται ότι ναναι για πιο φθηνα και όπως σου βγουν από αξιοπιστία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διπλο παπλωμα σε 10κιλο,μονο να το ζαλισει μπορει.δεν το πλενει.καλυτερα 12κιλο+.για υπερδιπλες κουβερτες,μετασκευασα μπετονιερα για κανονικο πλυσιμο,ουτε τα 12κιλα τις πλενουν.

το ονομα μπος εχει χαλασει πλεον.οχι οτι ειναι χαλια,αλλα δεν ειναι η παλια καλη εγγυημενη ποιοτητα..για νοτια ευρωπη,διανεμει απο εργοστασια τουρκιας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διπλο παπλωμα σε 10κιλο,μονο να το ζαλισει μπορει.δεν το πλενει.καλυτερα 12κιλο+.για υπερδιπλες κουβερτες,μετασκευασα μπετονιερα για κανονικο πλυσιμο,ουτε τα 12κιλα τις πλενουν.

το ονομα μπος εχει χαλασει πλεον.οχι οτι ειναι χαλια,αλλα δεν ειναι η παλια καλη εγγυημενη ποιοτητα..για νοτια ευρωπη,διανεμει απο εργοστασια τουρκιας.

Σοβαρά;! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνατε τη καρδιά περιβόλι μπράδαζ..

Oσο συνεχίζεται η οικονομικη κρίση αυτα θα γίνονται στην αγορα για θεμα κόστους και να πουλανε αναλογα φθηνα.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διπλο παπλωμα σε 10κιλο,μονο να το ζαλισει μπορει.δεν το πλενει.καλυτερα 12κιλο+.για υπερδιπλες κουβερτες,μετασκευασα μπετονιερα για κανονικο πλυσιμο,ουτε τα 12κιλα τις πλενουν.

το ονομα μπος εχει χαλασει πλεον.οχι οτι ειναι χαλια,αλλα δεν ειναι η παλια καλη εγγυημενη ποιοτητα..για νοτια ευρωπη,διανεμει απο εργοστασια τουρκιας.

Μεχρι 8κιλα παιζει τουρκια, απο εκει και πανω ειναι απο γερμανια αν θυμαμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά;! :D

αν δοκιμασεις να "πλενεις" υπερδιπλη στην μπανιερα,καταλαβαινεις.αλλιως,δεν...διοτι,ή θα γαμηθεις για να την πλενεις και να την ξεπλενεις,ή την τσαλαβουτας σε νερο,και ουτε την πλενεις,ουτε την ξεβγαζεις απο το απορυπαντικο.η μπετονιερα κανει καλη δουλεια,και απο την στιγμη που καθεται εδω και δεκαετια,της εδωσα καινουριο ρολο......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δοκιμασεις να "πλενεις" υπερδιπλη στην μπανιερα,καταλαβαινεις.αλλιως,δεν...διοτι,ή θα γαμηθεις για να την πλενεις και να την ξεπλενεις,ή την τσαλαβουτας σε νερο,και ουτε την πλενεις,ουτε την ξεβγαζεις απο το απορυπαντικο.η μπετονιερα κανει καλη δουλεια,και απο την στιγμη που καθεται εδω και δεκαετια,της εδωσα καινουριο ρολο......

Ωραίος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι κι εγώ σε αναζήτηση νέου πλυντηρίου γιατί το AEG μου ενώ ξεκινάει το πρόγραμμα σε κάποια φάση απλά σταματάει και με πιστολιάζει,αλλάζω πρόγραμμα και δουλεύει κανονικά μέχρι το τέλος.

ο μάστορας στο μαγαζί επιμένει να πάρω candy. να μην ασχοληθώ καν και να δω κάτι σε lg ε; δεν θέλω να φύγω πάνω από 300 ευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...