Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες κι απορίες για αγορά πλυντηρίου


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τέτοιο βάρος αντικειμένου, αυτή τη φορά δε σκέφτομαι καν να "παραγγείλω" από ίντερνετ, να έρθει από τζέρμανυ πλευρά..

 

Άρα να παρατήσω, μου λέτε, τις βλέψεις για πλύσιμο διπλών παπλωμάτων, και να πάω σε κανένα αξιόλογο μικρό για όλα τ' άλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 λύσεις σύμφωνα με την εμπειρία μου ως αγοραστής...

 

1. Παίρνεις ακριβό 1.000 με μεγάλη εγγύηση.

 

2. Παίρνεις το πιο φθηνό (150-200)

 

Σκέψου τα χρήματα σου και πράξε ανάλογα.

 

Υπόψιν έχω πάρει ακριβό και χάλασε στα 6 χρόνια 4 φορές ( είχε 3 χρόνια εγγύηση, αγοράστηκε το 2003).

 

Τώρα έχουμε zannusi φθηνό 200 ευρώ, με 10 πλυντήρια την εβδομάδα χάλασε σε 2 χρόνια, κόστος 60 ευρώ, το δουλεύουμε όμως φουλ στα κόκκινα.

Μεινε μακρυα απο AEG electrolux τα εχουμε πει. Απαραδεκτη εταιρεια και σερβις. Καμμενος.

Δεν είναι πάντα έτσι, AEG έχουν οι γονείς μου, χάλασε σε 7 χρόνια, κόστος 50 ευρώ, δουλεύει πάλι σαν σκύλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι κι εγώ σε αναζήτηση νέου πλυντηρίου γιατί το AEG μου ενώ ξεκινάει το πρόγραμμα σε κάποια φάση απλά σταματάει και με πιστολιάζει,αλλάζω πρόγραμμα και δουλεύει κανονικά μέχρι το τέλος.

ο μάστορας στο μαγαζί επιμένει να πάρω candy. να μην ασχοληθώ καν και να δω κάτι σε lg ε; δεν θέλω να φύγω πάνω από 300 ευρά.

 

Δε θες ν' ανέβεις καθόλου πάνω από 300€;

 

Αν δεν το αποκλείεις, δες αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 χρόνια κάτοχος Πίτσος.Μέτρια προς βαριά χρήση.ουτε φίλτρο δεν έχω καθαρίσει.(ξέρω μαλακια μου) ίσως αυτό που με χει σωσει είναι ότι πατάω το μπούτον για χαμηλές στροφές στο στιψιμο με τη λογική ότι έτσι κ αλλιώς το άπλωμα δεν το γλυτώνω.

 

Edit. 330€ το χα πάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

Είχα γράψει σε παραπλήσιο νήμα πριν λίγο καιρό. Κι εγώ έχω Πίτσος από το 2010. Έχει χαλάσει 2 ή τρεις φορές. Τώρα το δουλέυω χαλασμένο (δεν ζεσταίνει το νερό) και με χαλαρά αμορτισέρ. Δεν είμαι ικανοποιημένος. Σκέφτομαι για zanussi φθηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

Είχα γράψει σε παραπλήσιο νήμα πριν λίγο καιρό. Κι εγώ έχω Πίτσος από το 2010. Έχει χαλάσει 2 ή τρεις φορές. Τώρα το δουλέυω χαλασμένο (δεν ζεσταίνει το νερό) και με χαλαρά αμορτισέρ. Δεν είμαι ικανοποιημένος. Σκέφτομαι για zanussi φθηνό.

Zannusi αν το πας χαλαρά κρατάει χωρίς να χαλάσει πάνω από 10 χρόνια, έχει απέναντι η πεθερά, παρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά δεν είναι και στατιστικά δείγματα αυτά. Το ότι χάλασε ή όχι σε κάποιον δεν σημαίνει ότι δεν θα αντέξει ή θα αντέξει σε κάποιον άλλο. Εκτός αν είναι γενικευμένο κουσούρι που θα εχει "ανακοινωθεί" κάπου, επίσημα ή ανεπίσημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

Είχα γράψει σε παραπλήσιο νήμα πριν λίγο καιρό. Κι εγώ έχω Πίτσος από το 2010. Έχει χαλάσει 2 ή τρεις φορές. Τώρα το δουλέυω χαλασμένο (δεν ζεσταίνει το νερό) και με χαλαρά αμορτισέρ. Δεν είμαι ικανοποιημένος. Σκέφτομαι για zanussi φθηνό.

δεν πιστευω πιτσος του 10 να εχει αμορτισερ.σε οσα εχω λυσει,αυτα απο κατω,ειναι ποδαρικα-οδηγοι,δεν ειναι αμορτισερ.η καμενη αντισταση δεν σημαινει χαλασμενο πλυντηριο.αλλαξε την διοτι αν δεν βαζεις μια στο τοσο και ενα πλυντηριο στους 70-80,θα αναπτυχθουν μυκητες στον καδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω πιτσος του 10 να εχει αμορτισερ.σε οσα εχω λυσει,αυτα απο κατω,ειναι ποδαρικα-οδηγοι,δεν ειναι αμορτισερ.η καμενη αντισταση δεν σημαινει χαλασμενο πλυντηριο.αλλαξε την διοτι αν δεν βαζεις μια στο τοσο και ενα πλυντηριο στους 70-80,θα αναπτυχθουν μυκητες στον καδο.

Του επαγγέλματος; είναι δυνατόν για κάρβουνα να μου πάρει 60; κλέφτης έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του επαγγέλματος; είναι δυνατόν για κάρβουνα να μου πάρει 60; κλέφτης έτσι;

Για "κάρβουνα" σιγουρα ειναι πολλα, τα "κάρβουνα" εχουν 50 λεπτα το κιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μονο θεμα κοστους καρβουνακιων.αν ειναι ζορικη η προσβαση,αν ρισκαρει να σπασει κατι αλλο .πχ επρεπε να αλλαξω ρουλμαν μοτερ,διοτι χαλασε η τσιμουχα και το ρουλμαν του καδου ,και ετρεχε μικρη διαροη στο μοτερ .σκουριασε-ψωριασε η φωλια του μπροστα ρουλμαν και ο αξονας.εφαγα 3 ωρες για την αλλαγη.ή μπορουσα σε μισαωρο,αλλα με καθε σφυρια κινδυνευε να διαλυθει το μοτερ.εσυ τι θα επελεγες?δεν λεω οτι δεν ειναι πολλα τα 60,ειδικα χωρις αποδειξη,αλλα  με αποδειξη ειναι καλη τιμη(τα 30 πανε στο κρατος,αν δεν το ξερεις.) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω πιτσος του 10 να εχει αμορτισερ.σε οσα εχω λυσει,αυτα απο κατω,ειναι ποδαρικα-οδηγοι,δεν ειναι αμορτισερ.η καμενη αντισταση δεν σημαινει χαλασμενο πλυντηριο.αλλαξε την διοτι αν δεν βαζεις μια στο τοσο και ενα πλυντηριο στους 70-80,θα αναπτυχθουν μυκητες στον καδο.

Αντίσταση άλλαξα (ήταν το πρώτο που έκανα) όπως και θερμικό. Τζάμπα τα λεφτά που έδωσα...μάλλον φταίει ο εγκέφαλος. Αμορτισέρ όντως έχει. Όταν χαλαρώνουν το τύμπανο ταλαντώνεται πού εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...