Προς το περιεχόμενο

Paypal και μετατροπή συναλλάγματος (paypal ή τράπεζα;)


torq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρέθηκε από άλλο συμφορουμίτη η λύση στο μυστήριο με το νέο view του paypal.

 

Για να βρεις την καρτέλα των Currencies:

Paypal/Wallet/Old Account View (κάτω αριστερά)/My Money/ Currencies (στο Paypal Balance)

 

Αφού έχεις στο balance $, δοκίμασε τη μετατροπή ενός μικρού ποσού (πχ $1) για να δεις αν τελικά πετυχαίνεις αυτό που θέλεις και αν ναι, μετατρέπεις και το υπόλοιπο.

Βρηκα οτι στο ιδιο σημειο πας και αν στο νεο interface πατησεις εκει που λεει paypal balance  (που απο κατω γραφει το ποσο ) και μετα στην νεα σελιδα που θα σου ανοιξει κατω κατω να πατησεις Manage currencies.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρέθηκε από άλλο συμφορουμίτη η λύση στο μυστήριο με το νέο view του paypal.

 

Για να βρεις την καρτέλα των Currencies:

Paypal/Wallet/Old Account View (κάτω αριστερά)/My Money/ Currencies (στο Paypal Balance)

 

Αφού έχεις στο balance $, δοκίμασε τη μετατροπή ενός μικρού ποσού (πχ $1) για να δεις αν τελικά πετυχαίνεις αυτό που θέλεις και αν ναι, μετατρέπεις και το υπόλοιπο.

Αυτό που έχεις αναγάγει κάτι σε μυστήριο επειδή εσύ απλά δεν μπορείς να το βρείς και νομίζεις ότι σου το κρύβουν,να το κοιτάξεις.

 

Δεν χρειάζεται ούτε old account view,ούτε όλα αυτά τα βήματα που γράφεις.Απλά από την κεντρική σελίδα του paypal πατάς πάνω στο paypal balance σου και έχει επιλογή manage currencies,2 κλικ συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω που έλεγα ότι έχεις καιρό να "χτυπήσεις"

 

Μόλις διάβασες το παραπάνω post του nomicosas, λες, δεν το επαναλαμβάνω κι εγώ για να δείξω ότι κάτι ξέρω  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,το έχω ψάξει το νέο interface απο όταν ενεργοποιήθηκε.Αν βέβαια εσύ θες να πιστεύεις έτσι,suit yourself.Εσύ πάντως δεν το ήξερες,αυτό δεν χωράει αμφιβολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομένο ότι παρακολουθεις ΟΛΑ τα posts μου τα τελευταία χρόνια, αποδεικνύεται περίτρανα ότι το έμαθες μόλις διάβασες το παραπάνω post του nomicosas, αφού σ' αυτό το νήμα έχω γράψει από το πρωί (#88) αλλά και σε άλλα ότι δεν βρίσκω τη συγκεκριμένη καρτέλα.

 

Αλλά, είπαμε, κάποιοι δεν το κρύβουν όταν δεν γνωρίζουν κάτι, ενώ άλλοι το παίζουν ξερόλες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μπήκα στην ενότητα εγώ,και την ώρα που έγραψε ο φίλος το ποστ,εγώ σου απαντούσα σε άλλο θέμα όπως θα είδες.

 

Αλλά suit yourself λέμε,όπως σε κάνει να νιώθεις καλύτερα.Δεν έχω ανάγκη να αποδείξω κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάτι που είχες λάθος,έχεις τόση ώρα που πας να το γυρίσεις με το αν στο είπα εγώ πρώτος ή δεύτερος,λες και με νοιάζει νομίζεις ή νοιάζει κάποιον άλλο.

 

Ο λαός λέει και "ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται" αφού λέμε παροιμίες.Άντε φτάνει,πάμε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic

 

Εάν δεν σε ένοιαζε, δεν θα συνέχιζες, αλλά συνεχίζεις για να αποδείξεις ... (αλήθεια τι;;;;; ). Η πραγματικότητα είναι ότι ... ήρθες δεύτερος ...

 

Προσπαθείς να διορθώσεις τη γκάφα γράφοντας "σε κάτι που είχες κάνει λάθος", αλλά εγώ δεν έκανα κανένα λάθος όταν έλεγα ότι δεν βρίσκω την καρτέλα. 

 

Υπάρχει και άλλη παροιμία "όσα δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".

 

 

On topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Θέλω να τοποθετήσω online παραγγελία σε κατάστημα Γερμανίας, συνολικής αξίας (με μεταφορικά) 715€.

 

Λόγω CapitalControls θα χρησιμοποιήσω χρεωστική κάρτα Ελβετίας (συγγενικού προσώπου που ζει και εργάζεται εκεί)...

 

Όμως το Paypal χρεώνει την συναλλαγή με 811 CHF (ελβετικά φράγκα), αντί για 780 CHF (δηλαδή "τρώει" 27-28 ευρώ!!!!!!!)

 

Τι γίνεται εδώ, να πάρει η ευχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ρυθμισει απο το paypal να πληρωσει στο νομισμα σε ευρω δλδ και να γινει μετατροπη συναλλαγματος(φραγκο σε ευρω) απο την τραπεζα με οτι αυτη χρεωνει σαν προμηθεια...μπορει στην τελικη  η ελβετικη τραπεζα να φαει μεγαλυτερη προμηθεια πρεπει να το ψαξεις στον τιμοκαταλογο της τραπεζας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, για το όριο των 50€, και το προτείνεις σαν κανόνα;

θα σου πω ενα παραδειγμα απο τα πολλα....Βρηκα ενα τουριστικο οδηγο για spain συγκεκριμενα σειρα lonely planet discover(εβαυ αγγλικο) σε προσφορα 3 λιρες στρογγυλα αν εβαζα την τραπεζα να μου κανει την μετρατοπη θα εχανα σιγουρα 1.5 ευρω..το οριο για μενα ειναι 50 ευρω με παυπαλ μετατροπη και γενικα σε μικροποσα...πανω απο 50 βαζω τραπεζα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...