Προς το περιεχόμενο

Η Apple «θέλει να φτιάξει τη μέρα μας» στις 10 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε iPhone για το λόγω ότι είναι πανάκριβο και μου τι δινει η τόσο μικρή οθόνη. Παρόλα αυτά η apple εξελίσσεται αργά και σταθερά και αυτο δεν είναι πάντα κακό. Ειναι η μόνη εταιρία που προσαρμοσαι ένα τηλέφωνο σε έναν υπολογιστή και όχι το αντίστροφο. Επίσης για τη μνήμη. Βγαίνουν χιλιάδες εφαρμογές αναβαθμίζεται το λογισμικό και πλέον τα 16gb ακόμη και τα 32Gb για το μεγαλύτερο πλήθος ανθρώπων μοιάζει πολύ λίγο. Μόνο απο την κάμερα,σκέψου που το 1 λεπτό βιντεο μπορεί να ειναι 100 mb. Ωραία καινοτομία για την εταιρία αλλα πρέπει να δει τι θα κάνει με το θέμα της τιμής και δεν εννοώ να βγαζει φτηνά iPhone αλλα να γινουν πιο φτηνά τα ακριβα της.

Sent from my RM-821_eu_euro2_224

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε ξερω τι θες να πεις,αλλα μια χαρα ειναι η εννοποιηση tablet και desktop απο τη ms!

Για συσκευη 10" και ανω ειναι κριμα να περιοριζονται σε limit mobile os!

Γιατι το tablet μου να ειναι το κινητο μου σε μεγαλη έκδοση και οχι το desktop μου σε πιο φορητή εκδοση και touch δυνατότητες?

Μια χαρά ΔΕΝ είναι και τον λόγο τον είπες ήδη αν δεν το κατάλαβες.

Δεν θα έπρεπε να είναι το desktop σε πιο φορητή μορφή, αλλά η φορητή μορφή σε desktop (όσο αφορά της δυνατότητες). Αυτό που έχει κάνει η MS είναι το πρώτο και με αυτόν το τρόπο αντί να βοηθάει σε κάτι, χαλάει μια είδη υπάρχουσα πλατφόρμα.

Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να μένει χωριστά το λογισμικό των φορητών συσκευών. Με τις διάφορες ενοποιήσεις αντί να εξυπηρετούν, κάνουν τα πράγματα χειρότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υπάρξει θέμα αν η οθόνη στο 6 μεγαλώσει, δεν θα το αγοράσει κανείς. Από εδώ μέσα, περισσότεροι από τους μισούς θα ρίξουν κάρτα στην apple.

σίγουρα θα το αγοράσει πολύς κόσμος, μην κοροϊδευόμαστε 

 

κανείς δεν παίρνει το iphone επειδή έχει μικρή οθόνη, ίσα ίσα χαλιούνται πάρα πολλοί για αυτό το λόγο και οι υπόλοιποι προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι είναι ιδανικό το μέγεθος πρώτα οι 3.5 και τώρα οι 4 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από σχόλια που διαβάζω στο insomnia έχω την εντύπωση ότι 4 είναι ο μαγικός αριθμός και ότι παραπάνω από 4 στην πυρά.

Οι εντυπωσεις καμια φορα ειναι λανθασμενες αλλιως θα ειχες την βεβαιοτητα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τέσσερις φίλους με iphone (προσωπική εμπειρία δηλαδή) που δεν χάνουν την ευκαιρία να την λένε συνέχεια σε όποιον εμφανιστεί στην παρέα με κινητό 4,7''

 

- μα πώς την παλεύεις με τόσο μεγάλο κινητό

- δεν χωράει στην τσέπη

- θα σου πέσει

- τι παντόφλα είναι αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τέσσερις φίλους με iphone (προσωπική εμπειρία δηλαδή) που δεν χάνουν την ευκαιρία να την λένε συνέχεια σε όποιον εμφανιστεί στην παρέα με κινητό 4,7''

 

- μα πώς την παλεύεις με τόσο μεγάλο κινητό

- δεν χωράει στην τσέπη

- θα σου πέσει

- τι παντόφλα είναι αυτή.

Και μόλις βγάλει και αντίστοιχο ή αγαπημένη τους εταιρεία θα τρέξουν να το πάρουν σα καλά παιδάκια χωρίς να βγάλουν άχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τέσσερις φίλους με iphone (προσωπική εμπειρία δηλαδή) που δεν χάνουν την ευκαιρία να την λένε συνέχεια σε όποιον εμφανιστεί στην παρέα με κινητό 4,7''

 

- μα πώς την παλεύεις με τόσο μεγάλο κινητό

- δεν χωράει στην τσέπη

- θα σου πέσει

- τι παντόφλα είναι αυτή.

 

Kαι το 2010 που τα fanboys ηταν με τις οθονες των 3.5", οταν εβλεπαν καποιον με 4" κινητο, τα ιδια ελεγαν (δεν χωραει, μεγαλο, παντοφλα κλπ).

 

Το 2012 ξαφνικα μεγαλωσαν τα χερια τους κ ειναι ιδανικες οι 4" του iPhone 5.

 

Το 2014 θα εχουν μεγαλωσει κι αλλο τα χερια τους κ θα ειναι ιδανικες οι 4.3" ή 4.5".

Βασικη προυποθεση για να μεγαλωσουν τα χερια τους ειναι να εχει βγει iphone 6 μεγαλυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ΔΕΝ είναι και τον λόγο τον είπες ήδη αν δεν το κατάλαβες.

Δεν θα έπρεπε να είναι το desktop σε πιο φορητή μορφή, αλλά η φορητή μορφή σε desktop (όσο αφορά της δυνατότητες). Αυτό που έχει κάνει η MS είναι το πρώτο και με αυτόν το τρόπο αντί να βοηθάει σε κάτι, χαλάει μια είδη υπάρχουσα πλατφόρμα.

Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να μένει χωριστά το λογισμικό των φορητών συσκευών. Με τις διάφορες ενοποιήσεις αντί να εξυπηρετούν, κάνουν τα πράγματα χειρότερα.

 

Δε μας εξηγησες ομως γιατι πρεπει ενα tablet να εχει mobile os και οχι desktop os με touch περιβαλλον οπως τα windows 8!Τι θα κερδισεις?Γιατι το τι εχεις να χασεις ειναι ξεκάθαρο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας εξηγησες ομως γιατι πρεπει ενα tablet να εχει mobile os και οχι desktop os με touch περιβαλλον οπως τα windows 8!Τι θα κερδισεις?Γιατι το τι εχεις να χασεις ειναι ξεκάθαρο!

 

Εγώ πιστεύω πως την αγορά τον Tablet, αργά η γρήγορα, θα την κερδίσει η MS. Θα έχουμε εναλλακτική το IPad και σαν πιο φθηνή λύση τα Android Tabs & Kindle. 

 

Επίσης, για το θέμα iOS vs Android - θέλω να δω ένα τεστ, ή ένα review στο οποίο θα συγκρίνουν π.χ. iPhone 4 με Galaxy S2 (Και τα μοντέλα που βγήκαν ταυτόχρονα), το ίδιο με το 3GS κλπ. Και με iPad κλπ. Απλά για να δούμε - τι γίνεται;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να δω απο αυτονομια πως θα το παει το καινουριο iphone.

 

Γιατι υστερουσε σε ταχυτητα κ επιδοσεις, αλλα τωρα τελευταια ο ανταγωνισμος εχει παρει μεγαλο κεφαλι και στην αυτονομια(παρολο τις 50% μεγαλυτερες οθονες).

 

Εκει πρεπει να δωσει βαση η apple. Για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θελω να δω απο αυτονομια πως θα το παει το καινουριο iphone.

 

Γιατι υστερουσε σε ταχυτητα κ επιδοσεις, αλλα τωρα τελευταια ο ανταγωνισμος εχει παρει μεγαλο κεφαλι και στην αυτονομια(παρολο τις 50% μεγαλυτερες οθονες).

 

Εκει πρεπει να δωσει βαση η apple. Για να δουμε.

 

Δείξε μου κάτι από τον ανταγωνισμό που να σου παρέχει μεγάλη αυτονομία αλλά ταυτόχρονα να είναι λεπτό, ελαφρύ, γρήγορο κλπ κλπ. (σε πραγματικές συνθήκες, όχι ονομαστικές)

 

Kαι το 2010 που τα fanboys ηταν με τις οθονες των 3.5", οταν εβλεπαν καποιον με 4" κινητο, τα ιδια ελεγαν (δεν χωραει, μεγαλο, παντοφλα κλπ).

 

Το 2012 ξαφνικα μεγαλωσαν τα χερια τους κ ειναι ιδανικες οι 4" του iPhone 5.

 

Το 2014 θα εχουν μεγαλωσει κι αλλο τα χερια τους κ θα ειναι ιδανικες οι 4.3" ή 4.5".

Βασικη προυποθεση για να μεγαλωσουν τα χερια τους ειναι να εχει βγει iphone 6 μεγαλυτερο.

 

Πρώτα θα δούμε την όποια υλοποίηση και μετά θα κρίνουμε. Θεωρητικά μπορούμε να μιλάμε για …μήνες! Πάντως κινητό-έκτρωμα δύσκολα θα δούμε από την Apple (αλλά αν το δούμε να είσαι σίγουρος πως θα κράξω από τους πρώτους) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...