Προς το περιεχόμενο

Dead Rising 3


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλεπω οτι στα minimum requirements θελει καρτα γραφικων AMD Radeon 7870 or higher. Εχω την 6870 1gb, να κανω τον κοπο ή οταν παρω καρτα; Τα υπολοιπα requirements τα περναω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλεπω οτι στα minimum requirements θελει καρτα γραφικων AMD Radeon 7870 or higher. Εχω την 6870 1gb, να κανω τον κοπο ή οταν παρω καρτα; Τα υπολοιπα requirements τα περναω

 

Το ευχάριστο στην υπόθεση είναι ότι ένα ποστ πίσω λέει κάποιος ότι έπαιξε ,απλά έβγαλε προβλήματα με 7770. Οπότε με βάση ότι 6870 και 5850 ( δικιά μου!)  είναι πάνω κάτω στα ίδια ,έχουμε αρκετές πιθανότητες μιας και οι 2 τελευταίες είναι και 256bit ! Εγώ πάντως βρήκα μια φρέσκια έκδοση η οποία μέχρι τώρα δεν με έχει απογοητεύσει....γιατί να το κάνει τώρα. (B-B   ;) ) Προσωπικά πιστεύω ότι ακόμα και αν οι εκδόσεις είναι λίγο ότι να ναι θα φτιάξει το πράγμα γιατί έτσι χάνουν αυτοί! οπότε δεν βλέπω λογικό ένα μεγάλο σύνολο να βγει εκτός ( σαν αγοραστικό κοινό!) 

 

 

FORIS78, on 08 Sept 2014 - 08:52 AM, said:

εβαλα και εγω μια εκδοση απο τον θειο για δοκιμη και καποια στιγμη μου πετανε ενα μηνημα τα windows οτι πρεπει να κλεισω την εφαρμογη dr3 γιατι δεν υπαρχη αρκετη μνημη, και βλεπω οτι το παιχνιδι μου ετρωγε 7,2 gb ram απο τα 8 που εχω wtf? το συστημα τις υπογραφης μου εχω...

παντως καλο το παιχνιδακι θα το αγορασω σιγουρα μολις μπει και η 280x

 

Αποστολή από το GT-S7710 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν μου δουλεύει το SLI.

2) Cap στα 30fps

Τα έβαλα όλα max με Quality 720p. Δείχνει να παίζει καλά έτσι με μία κάρτα. Γενικά όμως μου βγάζει μία παράξενη αίσθηση του αργού. Σαν ζελέ. Ίσως να φταίει το Motion Blur, θα δοκιμάσω να το απενεργοποιήσω.

Σε γενικές γραμμές δεν φαίνεται άσχημο το παιχνίδι. Με ενοχλεί το Arcade στοιχείο που πρέπει να βοηθήσεις ανθρώπους από την πόλη λες και είναι τρόπαια, αλλά ok. 
Ο σχεδιασμός των Zombies, ο τρόπος που αλληλεπιδράνε μαζί σου και γενικότερα τα γραφικά και η ατμόσφαιρα είναι πολύ καλά θεωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγα ηδη 25Κ zombies και ειμαι level 50, δεν το εχω τερματισει ακομα ομως.

 

Το παιχνιδι ειναι καλυτερο απο τα προηγουμενα σε αρκετους τομεις οπως πχ instant craft και ποικιλια weapons/vehicles εκει δεν υπαρχει συγκριση αλλα και χειροτερο σε καποια αλλα. Οι side missions πχ ειναι λιγο βαρετες μπορω να πω, επισης εγω μεχρι στιγμης δεν εχω συναντησει αρκετους physchos(μπορει να εχει παρακατω και αλλους), περιμενα να ειναι περισσοτεροι. Δεν εχεις καμια πιεση απο τον χρονο, αυτο για αλλους ειναι καλο αλλα για εμενα οχι και τοσο, τα DR ηταν φτιαγμενα για multiple playthrough τωρα μια φορα και ξεμπερδεψες, επισης δεν μου αρεσει αυτη η γκριζα χρωματική παλετα καθως και η πολη που ειναι μπερδεμα γιατι ο καθε δρομος ειναι ιδιος με τον αλλο. Επισης μου λειπει το safehouse με ολους τους survivors που εχεις σωσει, δεν μου αρεσει αυτο το συστημα που δεν φαινονται και απλα τους επιλεγεις να σε ακολουθουν.

 

Γενικα σιγουρα ειναι fun το παιχνιδι ειδικα αν σας αρεσαν τα προηγουμενα αλλα δεν ξερω πως να το συγκρινω σε σχεση με τα υπολοιπα, σιγουρα ειναι πολυ βελτιωμενο σε καποια πραγματα αλλα του λειπει λιγο το DR feeling μεχρι στιγμης. Θα το τερματισω βεβαια και θα κανω τα παντα οποτε τα λεφτα του τα εβγαλε.

 

Επισης μην το παιζετε για τον τεχνικο τομεα, δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο ετσι και αλλιως, βρειτε τα settings που παιζει καλούτσικα και διασκεδάστε με τα combo weapons. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......Psycho_Warhead.....μην νομιζεις ότι δεν το γνωριζουν...

 

 

Upcoming Fixes

 
Hello DR fans,

It’s been almost a week since DR3 PC launched.

We know that some of you are still unable to enjoy the game, and we want to reassure you that getting these severe issues fixed quickly is the team’s top priority.

Thanks to you and the info you have provided in these forums, we have been able to reproduce many of the crashes you are seeing and are actively working on fixes.

Yesterday we were able to release some of the easier fixes quickly; the more complex issues are being addressed as we speak.

Thanks for your continued support and patience.

- Dead Rising Team
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Watch_Dogs βγήκαν patches απλά τα έκαναν χειρότερα τα πράγματα..

το γνωριζω..και ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι πιθανον να γινει και εδω το ιδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...