Προς το περιεχόμενο

Dead Rising 3


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

.....και εγω το εχω κλειδωσει στα 30fps μιας και παιζω με xbox 360 controller και όλα τα options στο High/Full,δεν εχω καθολου μα καθολου frames drops ουτε καποιο crash...ισως λογο του ότι κατεβηκε και το official patch 45mb....γενικα το γουσταρο το game και για να πω την αληθεια το ειχα προπαραγγηλει πριν κανα μηνα .....παντος τοσα ζομπι δεν εχω ξαναδει σε παιχνιδι,πολυ καλο επιπεδο γραφικων,εκρηξεις,φωτησμος.κ.ο.κ......από μενα 9/10..και ναι πλεον ενα Next Gen game!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ξέρουν ότι το game δεν λέει και παρα πολλά γιατί δεν κάθονται τουλάχιστον να κάνουν σωστό port ώστε τουλάχιστον να παίζεται άνετα...one word...retards :D παραλίγο να με πείσει ο Hades αλλα μετά από αυτά ούτε στο thread δεν ξαναμπαίνω ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το framedrop οφειλεται στο οτι το παιχνιδι ειναι παρα πολυ απαιτητικο επειδη εχει χιλιαδες ζομπι ταυτοχρονα? Μηπως λεω για αυτο θελει θηριο καρτα γραφικων για να σχεδιασει ολα αυτα ζομπι? Και δεν φταιει το optimization?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα να εχει 30 frames και εχω γυρω στους 70 βαθμους τωρα στην καρτα γραφικων,με 60 frames εχω 90 βαθμους.οποτε θα το παιξω ετσι οσο παει.το μονο σπαστικο ειναι οτι αργουνε μερικα textures να φορτωσουν κ μερικα αντικειμενα που τα βλεπεις απο μακρια,πχ καγκελα καρεκλες κτλ.crash μεχρι τωρα δεν εχω,

Αυτό δεν είναι φυσιολογικό να φτάνει 90 βαθμούς πρέπει να το παρακολουθήσεις . Το κάνει και στα υπόλοιπα παιχνίδια; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Orokusaki..Μη τα πετάς έτσι..Τα zombie(ΑΙ) είναι καθαρά θέμα CPU, εδώ μιλάμε ότι τα FPS πέφτουν και στα cutscene που απλά δείχνει 3-4 να μιλάνε..Πέρα από τα drops, έχει και crashes για πάρα πολλούς, ήδη βγήκε patch 40MB αλλά δεν άλλαξε τίποτα νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....εχεις ξεκληδωσει στα 60FPS???Αν ναι,δοκημασε το χωρις ....

Οχι οπως ειναι το αφησα, δεν τραβαει 60fps το συστημα ετσι και αλλιως, το εβαλα high και μολις βγηκα στον εξωτερικο χωρο επιασα μονοψηφια frames..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες σε medium? Aπο αυτα που διαβαζω στα φορους θελει gtx 780 η 780 ti για να ειναι playble σε high χωρις framedrops. Οτιδηποτε πιο κατω απο αυτες τις δυο καρτες παιζει μονο σε medium η low. Ετσι λενε οσοι το εχουν δοκιμασει με δυνατεες καρτες αλλα και με πιο παλιες σε ολα τα settings. Θα δω και εγω αυριο πως παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1....καταρχήν κουλαρε λιγο...δεν ξερω τη δεν καταλαβες από αυτά που εγραψα και τα πηρες.......

2.το παιχνιδι...και όχι μονο αυτό, αλλα ΟΛΑ τα παιχνίδια εχουν από ότι ξερω καποια systems requirements...το ξερεις αυτό εκ των προτερων...

3.τωρα ΑΝ εσυ(...που τα πηρες στο κρανιο) τα γραψεις κανονικα και περιμενεις μετα να σου λυσει το πρόβλημα, ο ενας και ο άλλος ΠΟΥ δεν εχει προβλημα....τοτε ζησε Μαη μου...

4.ΑΝ όμως εχεις όλα οσα απαιτει το παιχνιδι και το κάθε παιχνιδι και δεν εισαι σε θεση να το παιξεις τοτε ΕΧΕΙΣ κάθε δικαιωμα (...και εγω μαζι σου) να το κραξεις ....απλα και ....κατανοητα,

 

 

1.Αυτό σου εξηγώ ότι έγραψες μια αηδία και μάλλον εσύ δεν κατάλαβες ακόμα ότι έτσι είναι ακριβός! ( διάβασε ξανά τι έγραψα και τι απάντησες!)

 

 

 

Με την ταπεινή HD5850 που έχω παίζει να παίξει?

 

( Από cpu είμαι στο 110% και ram δεν έχω πρόβλημα!) αλλά όπως το λέει η vga η δικιά μου πρέπει να είναι στο 65~70% / μιλάω για Minimum Requirements 

 

..ο άλλος ποιο πάνω λέει είναι broken χωρίς καν να το εγκαταστήσει και να το παίξει, ....το παιχνίδι εκτός από κάποια μικροθεματακια (...που θα φτιαχτούν σε μελλοντικό patches) τρέχει μια χαρά ....τωρα..... κάποιοι με κάρτες των 80-100 ευρο καλό είναι να κάνουν και τον σταυρό τους που κατάφεραν να το παίξουν...σε λίγο κάποιοι θα έχετε και απαιτήση να παίζετε τα  next gen πλέον και με onboard gpu ...ας προσγειώθουμε λίγο.....φιλικα...

 

 

 

 Δηλαδή τι ακριβός ? ότι δεν έχω καλή κάρτα γραφικών, ότι έχεις καλύτερη τι θες να πεις? δεν δίνεις καμιά απάντηση!

 

Το μόνο που έκανες ''Εσύ''  είναι να κριτικάρης εμένα και στον καθένα που έχει σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια κάποιο εξάρτημα που δεν αξίζει μια ( λες χαρακτηριστικά είναι εφάμιλλη με αυτήν που έχει η Mobo !)  

 

2. Αυτό το ξέρω όπως είδες οπότε πάμε παρακάτω ,το είπα από το πρώτο ποστ εδώ ότι το τσέκαρα και μου βγάζει αυτά τα ποσοστά αλλά πολλές φορές ακόμα και οι ελάχιστες απαιτήσεις παίρνουν και λίγη μείωση ακόμα αν φτιάξεις τις ρυθμίσεις!!!

 

3. Τώρα δηλαδή αυτή είναι σοβαρή απάντηση! 

''περιμενεις μετα να σου λυσει το πρόβλημα, ο ενας και ο άλλος ΠΟΥ δεν εχει προβλημα....τοτε ζησε Μαη μου''

δηλαδή επειδή δεν είναι δικό του το πρόβλημα σε γράφει ενώ μπορεί να ξέρει την απάντηση έτσι? ...είσαι σοβαρός (αν δούλευε έτσι το φόρουμ τότε θα είμαι μόνο αναπάντητα ερωτήματα!

 

4. Δεν έκραξα το παιχνίδι !!! Να σου πω ακόμα ότι το σκουπίδι έχει παίξει και Battlefield 4 χωρίς πρόβλημα οπότε δεν βλέπω κανέναν λόγο να μην παίζει και αυτό. 

 

Τέλος από εσένα δεν περιμένω να μου λύσης το πρόβλημά, απλά σου λέω ξανά δεν βλέπω τον λόγο να μπει στην διαδικασία να γράψεις κάτι που δεν έχει απάντηση αλλά προσβολή σε έμενα και στον καθένα!!!! Ότι κατάλαβες κατάλαβες ( ποιο λιανά δεν γίνεται! ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...