Προς το περιεχόμενο

Dead Rising 3


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tearing ειχα και εγω παρα πολυ, το εβαλα in game σε 1080p@144hz (δεν ειχα δει οτι υπηρχε επιλογη) και εστρωσε. Κατα τα αλλα δεν εχω βρει ακομα ιδανικες ρυθμισεις μου φαινεται θα το βαλω στο low να τελειωνουμε.. :P

 

To tearing πάει σύννεφο....σταθερό μεν framerate , που θα μπορούσε να ήταν κολλημένο στο 60άρι και να λέμε την αλήθεια...next gen my arse....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ετσι....για να μην αγχώνονται καποιοι...τα frame drops στο Xbox One...

 https://www.youtube.com/watch?v=OKGmZLEEXWs

 

Μην αρχίζουμε τώρα βλακείες του στυλ XONE Vs PC και μαμήσει το topic και δεν μας νοιάζει επίσης.

 

Ας μιλήσουμε για το game ως game και όχι ως λόγο για εκκίνηση flame war.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολουθησα την συμβουλη που ειπατε για να μπουν ολα medium..

κλαιν τα ιδια framesdrops υπαρχουν..

και εχω την εκδοση με τα 33gb  σε win 7 και καθε φορα που βγαινω απο το παιχνιδι μου εμφανιζει το αρχειο .exe σταματησε να λειτουργει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι φυσιολογικό να φτάνει 90 βαθμούς πρέπει να το παρακολουθήσεις . Το κάνει και στα υπόλοιπα παιχνίδια; 

 

πρωτη φορα μου το κανει κ παρακολουθω παντα τις θερμοκρασιες με το msi afterburner.εχω δοκιμασει οτι βαρυ παιχνιδι εχει βγει και δεν μου το εχει ξανακανει ποτε.μονο στο deadrising μου το κανει,περιεργο παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου εχει κρασαρει ουτε μια φορα. Το ξαναεβαλα το game απλα για να δω αυτο που λετε. Καθομαι και σκοτωνω ζομπια εδω και 2 ωρες. Διαβασα καποιους να λενε για win8/8.1. Αν εχετε windows 7 δοκιμαστε το εκει. Εγω δεν τα αλλαζω τα 7 για κανενα λογο και με εχουν κρατησει 4 μιση χρονια χωρις φορματ χωρις προβληματα και εχει μπει οτι game μπορειτε να φανταστειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου εχει κρασαρει ουτε μια φορα. Το ξαναεβαλα το game απλα για να δω αυτο που λετε. Καθομαι και σκοτωνω ζομπια εδω και 2 ωρες. Διαβασα καποιους να λενε για win8/8.1. Αν εχετε windows 7 δοκιμαστε το εκει. Εγω δεν τα αλλαζω τα 7 για κανενα λογο και με εχουν κρατησει 4 μιση χρονια χωρις φορματ χωρις προβληματα και εχει μπει οτι game μπορειτε να φανταστειτε.

και εγω ετσι ακριβως,εχω να κανω φορματ απο 11/12/2010 και εχω βαλει τα παντα απο παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το ξεκινησα και εγω. Τα γραφικα ειχαν παει αυτοματα ολα high εκτος απο την αναλυση που ειχε παει σε 720 και την εβαλα 108 Στην αρχη που εισαι μεσα στο γκαραζ ετρεχε αψογα μετα ομως που βγηκα εξω αρχισε σε καποια σημεια framedrops. Η θερμοκρασια της gpu φτανει 71 c και το usage ειναι κολλημενο 99% με το fan ρυθμισμενο στο 100% και 50 mhz overlcock σε πυρηνα και μνημη της καρτας. Τωρα το εφτασα στο σημειο που συναντας καποιους αλλους επιζωντες και εκει ξεκιναει το επομενο chapter. Κατι ενδιαφερον που βρηκα εδω  http://steamcommunity.com/app/265550/discussions/0/613935404114338338/Φαινεται λοιπον πως σε καποια pc το παιχνιδι δεν αξιοποιει πληρως τους πορους του στστηματος και για αυτο δεν τρεχει καλα. Ευτυχως στο δικο μου δεν φαινεται να υπαρχει τετοιο προβλημα τουλαχιστον οχι ακομα.


Λοιπον.... Τελικα μονο με ολα low τρεχει σταθερα στα 30 fps, Επειδη εχω καποια αξιοπρεπεια ως foot ninja και pc gamer αρνουμαι να το παιξω ετσι. Ποτε δεν εχω παιξει παιχνιδι σε low  και ΔΕΝ ΥΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ!! :devil: :devil: :devil: :devil:  Οταν βγουν patches και αλλαξω καρτα τοτε θα το παιξω με ολα φουλ. Ακους εκει εγω ο ΣΡΕΝΤΕΡ να παιξω παιχνιδι στο low!! θα γελανε μαζι μου τα τσιρακια μου ο Tiger Claw καιο Bradford  ετσι και παιξω παιχνιδι στο low!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα μου φανηκε επαναλαμβανομενο και ολιγον απο βαρετο...να περναει η ωρα μια φαση!αυτο που κανει το κανει μαλλον καλα αλλα δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...