Προς το περιεχόμενο

Dead Rising 3


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....ερχονται τα patches.....αφου τους τα ειπαν και οι....Ιαπωνες!!!!

"......Capcom will push out patches that resolve the more salient problems in the near future....."

http://www.gamekicker.com/gaming-news/dead-rising-3-pc-port-suffering-performance-issues-according-to-early-players

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....εδώ είναι ένα βιντεο σε GTX 770.....

https://www.youtube.com/watch?v=OE80ucDgLKc

 

το παλικαρι μου απαντησε στην ερωτηση μου: 

....what GPU and how many FPS????

...απαντηση:

 
i7 4770k/GTX770 2GB/8GB DDR - Problem is that game starting by main menu use 1900-2000MB of VRam for no reason apparently. When I was recording it was smooth, later I tested on my own with other softwares did some benchmarks, basically its 35-60FPS depends. City is huge there are like milion zombies. I believe that game was originally ment to be 30fps lock, but since I unlocked it I'm getting those drops till 35 here and there. Also cutscenes are 25-30fps rendered so its not that great. Overall optimization - bad.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα win 7 πως το κανω αυτο; :/

παω να κανε για δημιουργια και μου εχει μονο για φακελο..

και φακελο steam δν εχει στους users που εψαξα

Δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας, νέο = text document, γράφεις το ''gmpcr_unlock_frame_rate = True'' χωρίς τα quotes και μετά πατάς αποθήκευση ως, το ονομάζεις ''user.ini'' αλλά βάζεις ''all files'' στο ''save as type'' και μετά το πετάς εκεί που είναι και το .exe του παιχνιδιού.

Το έβαλα, όλα φουλ κομπλέ με SMAATx2(MSAA/SSAA δεν έχει) και πάει αρκετά καλά σε 1080P.Βέβαια, όπως όλοι λένε, όταν η οθόνη γεμίζει με ζόμπι, υπάρχουν FPS drops, άρα αναμένουμε patch-άκι και κάνα νέο οδηγό, σαν παιχνίδι τώρα 10 λεπτά που έπαιξα δεν λέει τίποτα το ιδιαίτερο, σαχλαμαρίτσα για να σκοτώνεις την ώρα σου αλλά θα επανέλθω όταν παίξω λίγο παραπάνω.Επίσης για όσους αναρωτιούνται, το ''60FPS unlock'' δουλεύει κανονικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ο οπτικός του τομέας δεν δικαιολογεί τόσο μεγάλη χρήση Vram, αλλά υποτίθεται έχουνε συνηθίσει πια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γινει και αυτο το topic " Το have 4gb vram or not to have?" xD

 

Ελεος πια, νιωθω συνεχως ενα ενοχλητικο σπρωξιμο απο τους devs με αυτα που λενε/κανουν, να παμε στις καινουριες σειρες gpu πριν την ωρα τους..Ε οχι ακομα..Και οχι για αυτο το game..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ταπεινή HD5850 που έχω παίζει να παίξει?

 

( Από cpu είμαι στο 110% και ram δεν έχω πρόβλημα!) αλλά όπως το λέει η vga η δικιά μου πρέπει να είναι στο 65~70% / μιλάω για Minimum Requirements 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ο άλλος ποιο πάνω λέει είναι broken χωρίς καν να το εγκαταστήσει και να το παίξει, ....το παιχνίδι εκτός από κάποια μικροθεματακια (...που θα φτιαχτούν σε μελλοντικό patches) τρέχει μια χαρά ....τωρα..... κάποιοι με κάρτες των 80-100 ευρο καλό είναι να κάνουν και τον σταυρό τους που κατάφεραν να το παίξουν...σε λίγο κάποιοι θα έχετε και απαιτήση να παίζετε τα  next gen πλέον και με onboard gpu ...ας προσγειώθουμε λίγο.....φιλικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...