Προς το περιεχόμενο

Dead Rising 3


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπαμε, καλά πάει αλλά τα FPS drops του τα έχει, ενώ με τα γραφικά του έπρεπε να 'ναι κολλημένα στα 60, άντε να έπεφτε στα 55 το λιγότερο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια απο τα ιδια εχω frames drops οταν υπαρχει συμφωρηση στην πολη...

στην πρωτη πολη που ειναι γεματο με ζομπιδια ξεκινησε το frame drop..ε το εβγαλα δεν αντεξα αλλο..περιμενω update -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως οταν επαιξα και το dead rising 2 ετσι και αυτο. Επαιξα γυρω στην μια ωρα και απλα το επεγκατεστησα. Τεσπα δεν θα κρινω το game, γουστα ειναι αυτα. Απο τεχνικης πλευρας οσο αντεξα να δω γιατι οπως ειπα το game δεν μου αρεσε καθολου, τρεχει καλα οταν το τρεχεις locked στα 30 fps. Αν το ξεκλειδωσεις το game γινεται unstable και οτι framedrop δεν εβλεπες οταν το τρεχεις στα 30, το καταλαβαινεις κατευθειαν στα 60 . Απο 60 στα 25 τα framedrops με μεσο ορο στα 45 παιζει στο δικο μου συστημα με ολα στο τερμα. Απο usage καλα παει μου την φουλαρει την gpu και επισης απο θεμα vram επισης μου την χρησιμοποιει ολη εννοειται σχεδον καθ'ολη την διαρκεια του gameplay μου. Ειτε βαλω το vsync στο on ή στο off in game, το tearing παει συννεφο. Μονο αν το ενεργοποιησω μεσω nvidia contol panel φευγει τελειως το tearing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο κάποιοι θα έχετε και απαιτήση να παίζετε τα  next gen πλέον και με onboard gpu ...ας προσγειώθουμε λίγο.....φιλικα...

Μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις και τι έγραψες ( μια     ...α)  γιατί ? 

Κανονικά  θα έπρεπε να ''ΜΗΝ'' έχουν καμία απαίτηση έτσι?... τι λες ρε φίλε ... εντελώς φιλικά πάντα έτσι !!!! 

 

Δηλαδή έπρεπε να μπω στην διαδικασία να ρωτήσω αν θα παίζει το παιχνίδι αν ας πούμε είχα μια κάρτα αξίας 400€  ( πώς το βλέπεις λογικό?) και την να την κάνω την γνώμη σου εκεί ρε 'σύ εκεί? απ την στιγμή που θα ξέρω στάνταρ ότι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα crashes..Το port είναι άθλιο, crashes, graphical glitches, 16:10 black bars, FPS drops, σπαστική κάμερα κλπ κλπ, όποιος σκέφτεται να το αγοράσει, θα του έλεγα όχι γιατί θα πετάξει τα λεφτά, πειρατικό και πάλι it depends..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα crashes..Το port είναι άθλιο, crashes, graphical glitches, 16:10 black bars, FPS drops, σπαστική κάμερα κλπ κλπ, όποιος σκέφτεται να το αγοράσει, θα του έλεγα όχι γιατί θα πετάξει τα λεφτά, πειρατικό και πάλι it depends..

Εμενα εχει καμποσο texture pop και περα απο τα crashes ειναι και η σπαστικη καμερα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποση ωρα το παιξατε ρε σεις και σας κρασαρει? Καταρχην μιλαμε για αυθεντικη εκδοση? Εγω οσο το επαιξα δεν ειχα θεματα με την αποδοση του. Εχετε ξεκλειδωσει τα frames να φανταστω και σας τα κανει αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το παιχνίδι μου 'χει σπάσει τα νεύρα, άπειρα τα crashes όπως θα διαβάσετε εδώ και εδώ.Είμαι ένα τσακ πριν το uninstall, πραγματικά απαράδεκτη η Capcom και ακόμα πιο απαράδεκτοι όσοι το αγοράσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκες στην διαδικασία να μου απαντήσεις και τι έγραψες ( μια     ...α)  γιατί ? 

Κανονικά  θα έπρεπε να ''ΜΗΝ'' έχουν καμία απαίτηση έτσι?... τι λες ρε φίλε ... εντελώς φιλικά πάντα έτσι !!!! 

 

Δηλαδή έπρεπε να μπω στην διαδικασία να ρωτήσω αν θα παίζει το παιχνίδι αν ας πούμε είχα μια κάρτα αξίας 400€  ( πώς το βλέπεις λογικό?) και την να την κάνω την γνώμη σου εκεί ρε 'σύ εκεί? απ την στιγμή που θα ξέρω στάνταρ ότι παίζει.

...καταρχήν κουλαρε λιγο...δεν ξερω τη δεν καταλαβες από αυτά που εγραψα και τα πηρες.......το παιχνιδι...και όχι μονο αυτό, αλλα ΟΛΑ τα παιχνίδια εχουν από ότι ξερω καποια systems requirements...το ξερεις αυτό εκ των προτερων...τωρα ΑΝ εσυ(...που τα πηρες στο κρανιο) τα γραψεις κανονικα και περιμενεις μετα να σου λυσει το πρόβλημα, ο ενας και ο άλλος ΠΟΥ δεν εχει προβλημα....τοτε ζησε Μαη μου...ΑΝ όμως εχεις όλα οσα απαιτει το παιχνιδι και το κάθε παιχνιδι και δεν εισαι σε θεση να το παιξεις τοτε ΕΧΕΙΣ κάθε δικαιωμα (...και εγω μαζι σου) να το κραξεις ....απλα και ....κατανοητα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα να εχει 30 frames και εχω γυρω στους 70 βαθμους τωρα στην καρτα γραφικων,με 60 frames εχω 90 βαθμους.οποτε θα το παιξω ετσι οσο παει.το μονο σπαστικο ειναι οτι αργουνε μερικα textures να φορτωσουν κ μερικα αντικειμενα που τα βλεπεις απο μακρια,πχ καγκελα καρεκλες κτλ.crash μεχρι τωρα δεν εχω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...